خبر گزاری جوانان ایران - آینه

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ایتالیا : مشكل رفت‌وآمدهای اروپایی‌ها محسوس نبودن نتایج مذاكرات است/ نگاه ایران به ایتالیا خوش‌بینانه است

تاریخ:سه شنبه 24 فروردین 1395-11:39 ب.ظ

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ایتالیا :

مشكل رفت‌وآمدهای اروپایی‌ها محسوس نبودن نتایج مذاكرات است/ نگاه ایران به ایتالیا خوش‌بینانه است  http://irannews3.ir/

آیت الله خامنه‌ای رفتار ایتالیا را در دوران اِعمال تحریم های تحمیلی علیه ایران، منطقی‌تر از برخی كشورهای غربی برشمردند و گفتند: جمهوری اسلامی از پیشرفت روابط با ایتالیا در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در بخش همكاریهای اقتصادی استقبال می‌كند.
رهبر انقلاب، مسئله مهم در رفت‌وآمد و مذاكرات خارجی را عملیاتی و اجرایی شدن توافقات خواندند و خاطرنشان كردند: بعضی دولت ها و شركتهای اروپایی در رفت‌وآمد به ایران و مذاكره هستند اما محصول این مذاكرات تاكنون محسوس نبوده است!
رهبر انقلاب افزودند: عده‌ای تقصیر این مسئله را به گردن امریكایی ها می‌اندازند كه با توجه به سابقه و رفتار آنها این ارزیابی قابل قبول به نظر می‌رسد، همچنان كه اكنون نیز در اجرای تعهدات خود در مذاكرات هسته‌ای آنچنان كه باید، عمل نمی‌كنند و با اظهارات و اقداماتشان، طرفهای مقابل را از همكاری با ایران می‌ترسانند.
رهبر انقلاب، با اشاره به اولین سفر اروپایی آقای روحانی رئیس‌جمهور كشورمان به ایتالیا، نگاه ایران به ایتالیا را نگاهی مثبت و خوش‌بینانه خواندند و افزودند: البته ما این نگاه مثبت را به برخی كشورهای اروپایی نداریم، زیرا نگاه آنها فقط به امریكاست تا طبق دیكته او عمل كنند.
ایشان مبارزه با تروریزم را موضوع دیگری در همكاریهای دو كشور دانستند و گفتند: تعدادی از كشورهای اروپایی از بعضی گروههای خشن تروریستی تا مدتها حمایت می‌كردند و امروز موج خطرناك و فراگیر تروریزم به اروپا نیز رسیده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای كمكهای مالی و تسلیحاتی امریكا به گروههای تروریستی را از موانع حل مسئله تروریزم برشمردند و افزودند: اخبار مستند و دقیقی از كمكهای امریكا به داعش و برخی گروههای تررویستی دیگر وجود دارد و همین حالا هم كه ائتلاف ضد داعش تشكیل داده‌اند، برخی دستگاههای امریكایی به‌شكل دیگری در حال كمك به داعش هستند.
رهبر انقلاب با تأیید اظهارات نخست‌وزیر ایتالیا در خصوص «مبارزه فرهنگی با تروریزم در كنار مبارزه نظامی و مالی» خاطرنشان كردند: دستگاههای عظیم تبلیغاتی در دنیا كه تحت سلطه سیاستمداران غربی هستند، به بهانه اقدامات عده‌ای شرور و تروریست، اسلام ستیزی به راه می‌اندازند و توطئه‌های پشت پرده سیاسی، كار را در مبارزه فرهنگی مشكل می‌كند.
در این دیدار كه دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشت، «متئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا گفت: در ملاقاتهای امروز درباره مسائل مهمی به‌ویژه موضوعات اقتصادی صحبت كردیم و باید سازوكارهای اقتصادی و مالی را اصلاح و تقویت كنیم.
رنتزی گفت: اراده ایتالیا كاملاً در جهت احترام به توافقات قرار دارد و بر همین اساس معتقدیم كه با توافق هسته ای باید تحریمها علیه ایران برداشته شود و ما نیز نگران نبوده و مصمم هستیم كه بر طبق قولی كه داده‌ایم، عمل ‌كنیم.
رنتزی در ادامه با اشاره به گسترش دامنه تروریزم به اروپا، راه مقابله با آن را ریشه‌كنی نظامی سازمانهای تروریستی و قطع منابع مالی آنان در فروش نفت و آثار باستانی خواند و گفت: ریشه‌كنی داعش برای ما در اولویت قرار دارد و خرسندیم كه در این زمینه نظرات مشتركی با ایران داریم.
نخست وزیر ایتالیا با ابراز تاسف از تخریب وجهه اسلام به بهانه تروریزم، گفت: امروز وقتی اقدامی تروریستی در اروپا انجام می‌شود، بعضی مسئولان به‌جای محكوم كردن تروریزم، اسلام را محكوم می كنند و مثلاً نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریكا در تبلیغات خود ادعا می‌كند مقصر مسئله تروریزم، اسلام است!
رنتزی، كار فرهنگی را بخش دیگری از مبارزه با تروریزم دانست و افزود: ما باید نشان دهیم كه ادیان در پی صلح، گفت‌وگو و همزیستی مسالمت‌آمیز بشر هستند و اقتدار و نقش جنابعالی به‌عنوان رهبر عالی جهان اسلام در ترویج این نگاه، بسیار حائز اهمیت است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات