خبر گزاری جوانان ایران - آینه

29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:چهارشنبه 29 فروردین 1397-01:18 ب.ظ

پس از پیروزی انقلاب، در شرایطی که دشمنان کمین کرده انقلاب و به تبعیت از آنان دوستان نا آگاه، نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سرداده بودند و ارتش در حساسترین شرایط حیات خود قرار گرفته بود، امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش پای در میدان نهاد و نقشه شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نمود و طی پیامی، با قاطعیت هرچه تمامتر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.


چه شد که 29 فروردین به نام ارتش نام گذاری شد؟
از 19 بهمن 57 و دیدار همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) ارتشی ها با سرعت بیشتری به انقلاب اسلامی پیوستند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از همان اولین روز ، کار خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران شروع کردند.اولین درگیری و نا آرامی در منطقه ترکمن صحرا و در نزدیک مرزهای شوروی(سابق) توسط گروهکهای چپ و مزدوران استکبار با هدف خودمختاری منطقه آغاز شد که با اعزام یگانی از کارکنان داوطلب نیروی زمینی ارتش سرکوب شد.

 

ارتش به سراغ کنترل ناآرامی های سایر مناطق مثل کردستان و آذربایجان غربی رفت. همزمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه افتاده بود و به دنبال آن بود تا ارتش را یک نیروی ضد مردمی و عامل امپریالیسم معرفی کند که همچنان سرکوب مردم را ادامه می داد و بایستی منحل می شد و جای خود را با یک ارتش خلقی یا بی طبقه توحیدی عوض می کرد. همین جوسازی ها سبب شد تا شهید سپهبد ولی الله قرنی اولین رییس ستاد مشترک ارتش در نامه ای استعفای خود در روزهای اول فروردین 1358 را به امام خمینی (ره) تقدیم کند.

 

ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,روز ارتش

 29 فروردین روز بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان ارتش ایران

 

شهید قرنی در استعفای خود با شکایت از اقدامات ضد انقلاب و دشمنان خارجی و دخالت های بیجا در امور ارتش چنین نوشته بود:

<< معاون نخست وزیر انقلاب که خود را واضع مقررات و مالک الرقاب می داند بدون آنکه بداند ارتش چه موقعیت و چه امکاناتی دارد و متأسفانه بدون اینکه حتی اینجانب را طرف مشورت قرار دهد هر روز دستوراتی صادر می نماید که ارتش بایستی شاهد لطمه ای دیگر بر روحیات افسران و افراد خود و افتادن مقداری سلاح و مهمات و مال و منال به دست افراد ناصالح و وابسته به خارجیان باشد و... وزیر دفاع بدون مشورت و نظر خواهی از اینجانب و خارج از وظایف خود می رود و از رادیو و تلویزیون و مطبوعات نسنجیده می گوید که سربازان فروردین مرخص و بالنتیجه تعداد معدودی که از ارتش با خون دل به سربازخانه ها کشانده بود، نگهداری سربازخانه ها را رها کرده و به موطن خود می روند و شب هنگام عناصر توده ای وابسته به سیاستهای خارجی با کامیونها به سربازخانه ها می روند و باقیمانده اسلحه و مهمات را بار کرده و به خارج از شهر می برند... دولت بدون مشورت با ارتش و آگاه ترین مرجع ارزیابی کردستان، نمایندگانی را به آن صفحات می فرستند که با ورود آنها و اولین سخن پراکنی که می کنند مردم را به پادگان مهاباد ریخته و غارت می کنند و در جلوی همین هیأت فرماندة پادگان را گلوله باران می کنند...>>


 کمتر از یک ماه بعد، سپهبد قرنی توسط گروهک فرقان ترور شد و به شهادت رسید تا علاوه بر آثار جنگ روانی سنگینی که بطور مستقیم و غیر مستقیم توسط دشمنان خارجی، طیف ضدانقلاب، منافقین، حزب توده و عناصر نا آگاه در ارتش جریان داشت، بی انضباطی، سستی و عدم تمکین از فرماندهان نیز به مشکلات ارتش اضافه شود.

 

مشکلات فراوان ارتش سبب شد تا فرماندهان وقت ارتش جمهوری اسلامی ایران با درخواست وقت ملاقات از امام خمینی(ره) برای بیرون رفتن از این وضعیت چاره اندیشی کنند و از امام (ره) بخواهند ایشان فرماندهی خود بر کل نیروهای مسلح را مجدداً اعلام نمایند. تا با استفاده از این حکم حکومتی قوام و انضباط بر ارتش برگردد. امام خمینی نیز (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ 29 فروردین سال 58 خطاب به ملت ، سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند.

 

پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال 1358 و نامگذاری روز ارتش
با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) در سال 1358 ارتش تولدی نو یافت و (ارتش جمهوری اسلامی ایران) پا به عرصه وجود گذاشت.

 

روز ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,ارتش ایران

نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود.

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

26 فروردین 58/ 17 جمادى الاولى 99
ملت شریف و مبارز ایران- وفقهم اللَّه تعالى‏

با اهداى سلام و سپاس از مجاهدات خستگى ناپذیر شما ملت شجاع که اهداف مقدس اسلام را تا آستانه پیروزى رساندید و دست خیانتگران داخلى و خارجى را با خواست خداى بزرگ قطع کردید، لازم است به تذکرات زیر توجه نمایید:
1- روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏ شود. ارتش محترم در این روز در شهرستان هاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند.


2- ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدین خاتمه دهیم.


3- افراد ارتش موظفند در داخل ارتش حفظ نظم و سلسله مراتب و ضوابط را بکنند. توجه ننمودن به این مسائل موجب ضعف ارتش اسلامى مى‏ شود و نظام را از هم مى ‏پاشد. سربازان و درجه داران و افسران موظفند سلسله مراتب را حفظ و مراعات کنند؛ چنانچه رؤساى فوق موظفند با ارتش به طور محبت و برادرى رفتار نمایند و از دیکتاتورى که در رژیم طاغوت بود اجتناب نمایند. ارتش اسلامى باید با حفظ سلسله مراتب و نظام صحیح اسلامى و اطاعت کامل زیردست از ما فوق و رعایت کامل ما فوق از زیردست، اداره شود. تخلف از این امر ضد انقلاب است و مورد مؤاخذه خواهد بود.


4- افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و ارتشى را در داخل ارتش یا خارج بدون مجوز دستگیر کنند. اگر شکایتى دارند یا اطلاع از مجرمیت کسى دارند، روى موازین شرعى و قانونى رسیدگى خواهد شد. دخالت بیجا در داخل ارتش موجب ضعف آنان مى‏شود و مخالف انقلاب اسلامى است.


5- این قشر از ارتش که در خدمت اسلام و ملت هستند و وفادارى خود را از جمهورى اسلامى اعلام نمودند، اگر خداى نخواسته در رژیم طاغوتى خلاف و گناه صغیره کرده‏اند، با برگشت به سوى خداى تعالى و جمهورى اسلامى مورد عفو خداوند رحمان و عفو ملت شریفند، و این جانب نیز آنان را عفو کردم. امید است آنان با دلگرمى و اعتماد به خدا و ملت شریف به خدمت خود صادقانه ادامه دهند و با قدرت در پادگان هاى خود مستقر شوند. از خداوند تعالى عظمت اسلام و مسلمین و هدایت جوانان فریب‏ خورده ‏اى را که مى ‏خواهند در صفوف مسلمان ها تفرقه بیندازند خواستارم، و هوشیارى ملت را در مقابل توطئه ‏هاى غیر اسلامى امیدوار. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏
(صحیفه امام، ج‏7، ص: 20 و 21)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
nike pg 1 flip the switch paul george
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.nlpfusion.top/25/mens-asics-gel-quantum-360-green-red ">mens asics gel quantum 360 green red</a><a href="http://www.nlpfusion.top/26/sneaker-resale-store ">sneaker resale store</a><a href="http://www.nlpfusion.top/27/raf-simons-x-adidas-originals-c-fall-winter-2014 ">raf simons x adidas originals c fall winter 2014</a><a href="http://www.nlpfusion.top/28/the-new-air-max-90 ">the new air max 90</a>
nike pg 1 flip the switch paul george http://www.702fashion.top/15/nike-pg-1-flip-the-switch-paul-george
air jordan 1 retro stealth
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.whatmakesgreat.top/4/green-bay-packers-hoodie-women ">green bay packers hoodie women</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/40/nike-tennis-classic-year-of-the-rabbit-colorways ">nike tennis classic year of the rabbit colorways</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/5/womens-nike-zoom-pegasus-31-coral ">womens nike zoom pegasus 31 coral</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/6/nike-free-5.0-v2-gold-green ">nike free 5.0 v2 gold green</a>
air jordan 1 retro stealth http://www.foodsecuresaskatchewan.top/37/air-jordan-1-retro-stealth
nike zoom vomero yellow grey nike air zoom vomero 11 neutral running shoe women grey orange
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.getmapdirections.net/28/leopard-print-jordans-size-7 ">leopard print jordans size 7</a><a href="http://www.getmapdirections.net/29/jordan-10s-size-14-dress-size-14-measurements ">jordan 10s size 14 dress size 14 measurements</a><a href="http://www.getmapdirections.net/3/new-nike-air-max-90-ice ">new nike air max 90 ice</a><a href="http://www.getmapdirections.net/30/adidas-jeans ">adidas jeans</a>
nike zoom vomero yellow grey nike air zoom vomero 11 neutral running shoe women grey orange http://www.nakedeyefilms.top/40/nike-zoom-vomero-yellow-grey-nike-air-zoom-vomero-11-neutral-running-shoe-women-grey-orange
adidas damian lillard purple orange
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.siestaboatrentals.com/201702/nike-kobe-rose-gold ">nike kobe rose gold</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201703/nike-kwazi-action ">nike kwazi action</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201704/mens-nike-free-6.0-green-black ">mens nike free 6.0 green black</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201705/nike-mercurial-superfly-v-black ">nike mercurial superfly v black</a>
adidas damian lillard purple orange http://www.existence-web.top/18/adidas-damian-lillard-purple-orange
womens nike shox 2016 red blue 2016 red black black gray purple womens nike shox current peach white
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.texasgreenfest.top/36/kobe-bryant-gary-payton-talk-nike-kobe-9 ">kobe bryant gary payton talk nike kobe 9</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/37/air-jordan-running ">air jordan running</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/38/air-max-90-terra-humara ">air max 90 terra humara</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/39/air-jordan-2-legends-of-summer ">air jordan 2 legends of summer</a>
womens nike shox 2016 red blue 2016 red black black gray purple womens nike shox current peach white http://www.davidcrawfordpa.top/14/womens-nike-shox-2016-red-blue-2016-red-black-black-gray-purple-womens-nike-shox-current-peach-white
nike air jordan team elite shoes
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/20/air-jordan-oreo-film ">air jordan oreo film</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/21/where-to-buy-nike-air-jordan-4-air-max ">where to buy nike air jordan 4 air max</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/22/kyrie-irving-nike-event ">kyrie irving nike event</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/23/women-nike-air-max-2012-paypal-women-nike-air-max-360 ">women nike air max 2012 paypal women nike air max 360</a>
nike air jordan team elite shoes http://www.cybersquattingmodel.top/17/nike-air-jordan-team-elite-shoes
nike roshe camo finish line
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.phuketvillasales.net/25/mens-adidas-yeezy-boost-350-pink ">mens adidas yeezy boost 350 pink</a><a href="http://www.phuketvillasales.net/26/nike-free-runs-womens-sale ">nike free runs womens sale</a><a href="http://www.phuketvillasales.net/27/do-adidas-superstar-run-big ">do adidas superstar run big</a><a href="http://www.phuketvillasales.net/28/adidas-neo-high-yellow-silver ">adidas neo high yellow silver</a>
nike roshe camo finish line http://www.nielsonhomes.net/21/nike-roshe-camo-finish-line
girls air jordan 12 hyper violet
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.artsignia.com/201605/mens-air-max-lunar-90-pink-blue ">mens air max lunar 90 pink blue</a><a href="http://www.artsignia.com/201606/air-jordan-retro-3-purple-sky-blue ">air jordan retro 3 purple sky blue</a><a href="http://www.artsignia.com/201607/air-max-95-grey-blue ">air max 95 grey blue</a><a href="http://www.artsignia.com/201608/nike-air-huarache-light-orange ">nike air huarache light orange</a>
girls air jordan 12 hyper violet http://www.ankaa-corp.net/19/girls-air-jordan-12-hyper-violet
mens nike lunarglide 7 green yellow
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.grantdevelopers.club/25/nike-trainer-sc-ii-infrared-and-citron-delayed ">nike trainer sc ii infrared and citron delayed</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/26/womens-asics-gel-kayano-21-green-sky-blue ">womens asics gel kayano 21 green sky blue</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/27/nike-air-jordan-iii-true-blue ">nike air jordan iii true blue</a><a href="http://www.grantdevelopers.club/28/air-max-sneakerboot-ns-nike-air-max-sneaker-boots-women ">air max sneakerboot ns nike air max sneaker boots women</a>
mens nike lunarglide 7 green yellow http://www.grantdevelopers.club/7/mens-nike-lunarglide-7-green-yellow
air jordan retro 13 kids green
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.msqlinalamlm.top/32/adidas-nmd-r1-pk-cq1865 ">adidas nmd r1 pk cq1865</a><a href="http://www.msqlinalamlm.top/33/nike-air-max-tailwind-5-womens-white ">nike air max tailwind 5 womens white</a><a href="http://www.msqlinalamlm.top/34/nike-air-max-95-bb-white-dark-grey-neutral-grey-anthracite-another-look ">nike air max 95 bb white dark grey neutral grey anthracite another look</a><a href="http://www.msqlinalamlm.top/35/adidas-tattoo-pack-front ">adidas tattoo pack front</a>
air jordan retro 13 kids green http://www.soliddesignsolutions.club/26/air-jordan-retro-13-kids-green
adidas ultra boost white size 12
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:07 ق.ظ
<a href="http://www.stevenlatinofishing.top/4/nike-air-max-silver-90-nike-air-max-2014 ">nike air max silver 90 nike air max 2014</a><a href="http://www.stevenlatinofishing.top/40/air-max-body-you-womens ">air max body you womens</a><a href="http://www.stevenlatinofishing.top/5/orange-nike-air-max-2011 ">orange nike air max 2011</a><a href="http://www.stevenlatinofishing.top/6/nike-air-force-1-blue-grey ">nike air force 1 blue grey</a>
adidas ultra boost white size 12 http://www.tenndentalweb.top/22/adidas-ultra-boost-white-size-12
nike air max essential grey suede
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:07 ق.ظ
<a href="http://www.ibeauteous.top/18/jual-nike-kobe-6-original-jual-nike-kobe-5-original ">jual nike kobe 6 original jual nike kobe 5 original</a><a href="http://www.ibeauteous.top/19/olive-foamposite-grade-school ">olive foamposite grade school</a><a href="http://www.ibeauteous.top/2/air-jordan-grey-valley ">air jordan grey valley</a><a href="http://www.ibeauteous.top/20/air-jordan-retro-14-gold-black-nike-air-jordan-14-retro-ferrari-available-at-kickbackzny ">air jordan retro 14 gold black nike air jordan 14 retro ferrari available at kickbackzny</a>
nike air max essential grey suede http://www.furnacerepaircopperfield.net/23/nike-air-max-essential-grey-suede
air jordan low retro air jordan low tops
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:07 ق.ظ
<a href="http://www.montessoriplusdublin.com/201706/mens-nike-air-huarache-light-red-black ">mens nike air huarache light red black</a><a href="http://www.montessoriplusdublin.com/201707/mens-nike-air-max-2015-red-pink ">mens nike air max 2015 red pink</a><a href="http://www.montessoriplusdublin.com/201708/mens-nike-flyknit-racer-oreo ">mens nike flyknit racer oreo</a><a href="http://www.montessoriplusdublin.com/201709/nike-air-max-plus-nike.com ">nike air max plus nike.com</a>
air jordan low retro air jordan low tops http://www.trendtradingpairs.com/2/air-jordan-low-retro-air-jordan-low-tops
jordan 3 4 5 evolution
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:06 ق.ظ
<a href="http://www.existence-web.top/24/reebok-zpump-fusion-dark-blue-jade ">reebok zpump fusion dark blue jade</a><a href="http://www.existence-web.top/25/rouge-noir-femmes-chaussures-air-jordan-5-3lab5-regards ">rouge noir femmes chaussures air jordan 5 3lab5 regards</a><a href="http://www.existence-web.top/26/skateboarding-shoes-for-men ">skateboarding shoes for men</a><a href="http://www.existence-web.top/27/nike-all-black-running-shoes ">nike all black running shoes</a>
jordan 3 4 5 evolution http://www.builderinderby.top/31/jordan-3-4-5-evolution
nike air force 1 high 07 lv8 wb nike air force 1 high 07 lv8 wb . available
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:06 ق.ظ
<a href="http://www.alleghenyperio.net/31/invincible-x-reebok-insta-pump-fury-cattleya ">invincible x reebok insta pump fury cattleya</a><a href="http://www.alleghenyperio.net/32/facebook-exclusive-kicks-michael-kors-likes-it ">facebook exclusive kicks michael kors likes it</a><a href="http://www.alleghenyperio.net/33/jordan-4-thunder-size-7-for-sale ">jordan 4 thunder size 7 for sale</a><a href="http://www.alleghenyperio.net/34/adidas-stan-smith-gold-purple ">adidas stan smith gold purple</a>
nike air force 1 high 07 lv8 wb nike air force 1 high 07 lv8 wb . available http://www.benenden-extra.top/27/nike-air-force-1-high-07-lv8-wb-nike-air-force-1-high-07-lv8-wb-.-available
nike air pegasus 29 id
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:06 ق.ظ
<a href="http://www.sutherlandacademy.com/201602/nike-kd-8-womens-orange-gold ">nike kd 8 womens orange gold</a><a href="http://www.sutherlandacademy.com/201603/nike-lunarglide-5-tiffany-blue-running-shoes ">nike lunarglide 5 tiffany blue running shoes</a><a href="http://www.sutherlandacademy.com/201604/nike-free-run-2-womens-white-red ">nike free run 2 womens white red</a><a href="http://www.sutherlandacademy.com/201605/nike-free-run-2-cool-grey ">nike free run 2 cool grey</a>
nike air pegasus 29 id http://www.tampakidapalooza.com/29/nike-air-pegasus-29-id
mens nike tri blend tank
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:05 ق.ظ
<a href="http://www.geniaweld.com/17/jordans-retro-11-pink-snakeskin ">jordans retro 11 pink snakeskin</a><a href="http://www.geniaweld.com/18/blue-air-max-1-cheap-shipping ">blue air max 1 cheap shipping</a><a href="http://www.geniaweld.com/19/lacing-up-air-max-95 ">lacing up air max 95</a><a href="http://www.geniaweld.com/2/nike-air-force-one-olive-green ">nike air force one olive green</a>
mens nike tri blend tank http://www.thesis-four.com/26/mens-nike-tri-blend-tank
nike air max 90 essential wolf grey black university red 537384 049 mens
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:05 ق.ظ
<a href="http://www.fivebyfiveengage.com/28/adidas-neo-campus-pink-blue ">adidas neo campus pink blue</a><a href="http://www.fivebyfiveengage.com/29/mens-nike-air-max-90-red-black ">mens nike air max 90 red black</a><a href="http://www.fivebyfiveengage.com/3/mens-air-max-wright ">mens air max wright</a><a href="http://www.fivebyfiveengage.com/30/nike-air-jordan-team-reign-white-silver-sport-royal-311833-141 ">nike air jordan team reign white silver sport royal 311833 141</a>
nike air max 90 essential wolf grey black university red 537384 049 mens http://www.thecnpexchange.top/35/nike-air-max-90-essential-wolf-grey-black-university-red-537384-049-mens
authentic nike air jordan shoes stores
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:05 ق.ظ
<a href="http://www.thegearist.top/25/juice-x-adidas-nmd-racer-black-white-db1777 ">juice x adidas nmd racer black white db1777</a><a href="http://www.thegearist.top/26/sale-air-jordan-3-girls-white ">sale air jordan 3 girls white</a><a href="http://www.thegearist.top/27/nike-shox-shoes-for-cheap ">nike shox shoes for cheap</a><a href="http://www.thegearist.top/28/adidas-nmd-release-time ">adidas nmd release time</a>
authentic nike air jordan shoes stores http://www.ricatech.club/19/authentic-nike-air-jordan-shoes-stores
nike custom air max
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:05 ق.ظ
<a href="http://www.tutoringinpetaluma.com/36/adidas-stan-smith-silver-purple-adidas-stan-smith-j-footwear-white-metallic-silver-multi-color-aq6272 ">adidas stan smith silver purple adidas stan smith j footwear white metallic silver multi color aq6272</a><a href="http://www.tutoringinpetaluma.com/37/loyal-en-espagne-femmes-vert-beige-violet-chaussures-asics-gel-lyte-v-5-the-phoenix ">loyal en espagne femmes vert beige violet chaussures asics gel lyte v 5 the phoenix</a><a href="http://www.tutoringinpetaluma.com/38/nike-air-force-1-downtown-gold-red-nike-air-force-1-af1-downtown-lth-qs-ironman-gold-red-573979-700-rare-limited ">nike air force 1 downtown gold red nike air force 1 af1 downtown lth qs ironman gold red 573979 700 rare limited</a><a href="http://www.tutoringinpetaluma.com/39/jordan-fly-wade-2-ev-white-del-sol-gym-red-now-available ">jordan fly wade 2 ev white del sol gym red now available</a>
nike custom air max http://www.esi-group-na.top/2/nike-custom-air-max
shop jordan retros
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.basecom-id.top/20/air-max-97-hyper-fuse-red ">air max 97 hyper fuse red</a><a href="http://www.basecom-id.top/21/womens-nike-free-3.0-v5-yellow-green ">womens nike free 3.0 v5 yellow green</a><a href="http://www.basecom-id.top/22/air-jordan-1-purple-metallic ">air jordan 1 purple metallic</a><a href="http://www.basecom-id.top/23/nike-air-max-singapore-nike-air-max-2013 ">nike air max singapore nike air max 2013</a>
shop jordan retros http://www.purethinks.com/4/shop-jordan-retros
womens nike air max 1 womens nike air max 95
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.gatewoodautoinsurance.top/1/buy-air-jordan-fire-red-5 ">buy air jordan fire red 5</a><a href="http://www.gatewoodautoinsurance.top/10/air-jordan-i-black-blue-air-jordan-i-retro ">air jordan i black blue air jordan i retro</a><a href="http://www.gatewoodautoinsurance.top/11/nike-sportswear-vintage-blazer-hi-spring-2011 ">nike sportswear vintage blazer hi spring 2011</a><a href="http://www.gatewoodautoinsurance.top/12/nike-free-5.0-damen-schwarz-pink-leo-nike-free-wei-leopard-print-schuhe ">nike free 5.0 damen schwarz pink leo nike free wei leopard print schuhe</a>
womens nike air max 1 womens nike air max 95 http://www.sunnyvalemusicanddance.com/20/womens-nike-air-max-1-womens-nike-air-max-95
nike cortez classic og leather qs white sport red
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.protezortezmerkezi.top/36/nike-air-jordan-xx8-se-green-camo-air-jordan-xx8-se-camo-for-sale ">nike air jordan xx8 se green camo air jordan xx8 se camo for sale</a><a href="http://www.protezortezmerkezi.top/37/kyle-ng-air-max ">kyle ng air max</a><a href="http://www.protezortezmerkezi.top/38/nike-air-max-dallas-cowboys-with-star ">nike air max dallas cowboys with star</a><a href="http://www.protezortezmerkezi.top/39/solebox-x-adidas-equipment-support-then-and-now-2 ">solebox x adidas equipment support then and now 2</a>
nike cortez classic og leather qs white sport red http://www.saviour-king.top/40/nike-cortez-classic-og-leather-qs-white-sport-red
air jordan 6 chrome high
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:04 ق.ظ
<a href="http://www.eclinica.org/201509/chaussures-nike-air-max-courtballistec-4.3-ete-2013 ">chaussures nike air max courtballistec 4.3 ete 2013</a><a href="http://www.eclinica.org/201510/nike-kyrie-1-grey-wolf ">nike kyrie 1 grey wolf</a><a href="http://www.eclinica.org/201511/air-jordan-retro-8-khaki ">air jordan retro 8 khaki</a><a href="http://www.eclinica.org/201512/nike-roshe-flyknit-multicolor-womens ">nike roshe flyknit multicolor womens</a>
air jordan 6 chrome high http://www.free-italia.net/8/air-jordan-6-chrome-high
adidas stan smith cracked leather
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:03 ق.ظ
<a href="http://www.glassfrogmarketing.top/1/brand-jordan ">brand jordan</a><a href="http://www.glassfrogmarketing.top/10/air-jordan-retro-4-blue-new-light ">air jordan retro 4 blue new light</a><a href="http://www.glassfrogmarketing.top/11/nike-jordan-12 ">nike jordan 12</a><a href="http://www.glassfrogmarketing.top/12/womens-black-air-max-wright-all-black-air-max-90 ">womens black air max wright all black air max 90</a>
adidas stan smith cracked leather http://www.marydesigns.net/26/adidas-stan-smith-cracked-leather
nike id roshe boot
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:03 ق.ظ
<a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/35/womens-nike-air-max-95-white-black-no-this-isnt-just-another-all-black-nike-air-max-95.-look-closer-and-youll-see-this-womens-edition-o ">womens nike air max 95 white black no this isnt just another all black nike air max 95. look closer and youll see this womens edition o</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/36/nike-air-max-excellerate-mens ">nike air max excellerate mens</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/37/jordan-phase-23-official-look ">jordan phase 23 official look</a><a href="http://www.eschoolnewsupdates.top/38/nike-air-max-1-black-sail-hazelnut-for-sale ">nike air max 1 black sail hazelnut for sale</a>
nike id roshe boot http://www.mobile-development-companies.com/23/nike-id-roshe-boot
jordan moto boots
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:03 ق.ظ
<a href="http://www.filenetsupport.com/24/mens-nike-air-force-1-green-black ">mens nike air force 1 green black</a><a href="http://www.filenetsupport.com/25/nike-free-flyknit-3.0-fiyat ">nike free flyknit 3.0 fiyat</a><a href="http://www.filenetsupport.com/26/2009-air-max-release-nike-2009-air-max ">2009 air max release nike 2009 air max</a><a href="http://www.filenetsupport.com/27/nike-air-max-95-brave-blue ">nike air max 95 brave blue</a>
jordan moto boots http://www.filosofix.club/11/jordan-moto-boots
adidas superstar orange yellow
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:02 ق.ظ
<a href="http://www.juz-werlte.net/10/air-jordan-13-retro-french-blue-flint-grey-white-for-sale-6 ">air jordan 13 retro french blue flint grey white for sale 6</a><a href="http://www.juz-werlte.net/11/nike-lebron-xi-miami-heat-away-edition ">nike lebron xi miami heat away edition</a><a href="http://www.juz-werlte.net/12/reigning-champ-adidas ">reigning champ adidas</a><a href="http://www.juz-werlte.net/13/jordan-retro-6-infrared-10.5 ">jordan retro 6 infrared 10.5</a>
adidas superstar orange yellow http://www.evanmcginnisphotography.com/201610/adidas-superstar-orange-yellow
light grey timberlands
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:02 ق.ظ
<a href="http://www.atlantagear.net/20/nike-stefan-janoski-airmax ">nike stefan janoski airmax</a><a href="http://www.atlantagear.net/21/air-jordan-olympics-2012 ">air jordan olympics 2012</a><a href="http://www.atlantagear.net/22/nfl-air-max-90-green-bay ">nfl air max 90 green bay</a><a href="http://www.atlantagear.net/23/atmos-x-adidas-originals-superstar-80s-g-snk-7 ">atmos x adidas originals superstar 80s g snk 7</a>
light grey timberlands http://www.anziorestaurant.com/13/light-grey-timberlands
a few nike releases 2007
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:02 ق.ظ
<a href="http://www.doyleconstructioninc.top/28/aidas-boost-clima-chill-pink ">aidas boost clima chill pink</a><a href="http://www.doyleconstructioninc.top/29/oregon-ducks-stadium ">oregon ducks stadium</a><a href="http://www.doyleconstructioninc.top/3/womens-nike-free-run-3-orange-purple ">womens nike free run 3 orange purple</a><a href="http://www.doyleconstructioninc.top/30/air-jordan-xx3-motorsports-318376011 ">air jordan xx3 motorsports 318376011</a>
a few nike releases 2007 http://www.juz-werlte.net/40/a-few-nike-releases-2007
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo