تبلیغات
ایران نیوز - 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

خبر گزاری جوانان ایران - آینه

29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:چهارشنبه 29 فروردین 1397-12:18 ب.ظ

پس از پیروزی انقلاب، در شرایطی که دشمنان کمین کرده انقلاب و به تبعیت از آنان دوستان نا آگاه، نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سرداده بودند و ارتش در حساسترین شرایط حیات خود قرار گرفته بود، امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش پای در میدان نهاد و نقشه شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نمود و طی پیامی، با قاطعیت هرچه تمامتر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.


چه شد که 29 فروردین به نام ارتش نام گذاری شد؟
از 19 بهمن 57 و دیدار همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) ارتشی ها با سرعت بیشتری به انقلاب اسلامی پیوستند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از همان اولین روز ، کار خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران شروع کردند.اولین درگیری و نا آرامی در منطقه ترکمن صحرا و در نزدیک مرزهای شوروی(سابق) توسط گروهکهای چپ و مزدوران استکبار با هدف خودمختاری منطقه آغاز شد که با اعزام یگانی از کارکنان داوطلب نیروی زمینی ارتش سرکوب شد.

 

ارتش به سراغ کنترل ناآرامی های سایر مناطق مثل کردستان و آذربایجان غربی رفت. همزمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه افتاده بود و به دنبال آن بود تا ارتش را یک نیروی ضد مردمی و عامل امپریالیسم معرفی کند که همچنان سرکوب مردم را ادامه می داد و بایستی منحل می شد و جای خود را با یک ارتش خلقی یا بی طبقه توحیدی عوض می کرد. همین جوسازی ها سبب شد تا شهید سپهبد ولی الله قرنی اولین رییس ستاد مشترک ارتش در نامه ای استعفای خود در روزهای اول فروردین 1358 را به امام خمینی (ره) تقدیم کند.

 

ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,روز ارتش

 29 فروردین روز بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان ارتش ایران

 

شهید قرنی در استعفای خود با شکایت از اقدامات ضد انقلاب و دشمنان خارجی و دخالت های بیجا در امور ارتش چنین نوشته بود:

<< معاون نخست وزیر انقلاب که خود را واضع مقررات و مالک الرقاب می داند بدون آنکه بداند ارتش چه موقعیت و چه امکاناتی دارد و متأسفانه بدون اینکه حتی اینجانب را طرف مشورت قرار دهد هر روز دستوراتی صادر می نماید که ارتش بایستی شاهد لطمه ای دیگر بر روحیات افسران و افراد خود و افتادن مقداری سلاح و مهمات و مال و منال به دست افراد ناصالح و وابسته به خارجیان باشد و... وزیر دفاع بدون مشورت و نظر خواهی از اینجانب و خارج از وظایف خود می رود و از رادیو و تلویزیون و مطبوعات نسنجیده می گوید که سربازان فروردین مرخص و بالنتیجه تعداد معدودی که از ارتش با خون دل به سربازخانه ها کشانده بود، نگهداری سربازخانه ها را رها کرده و به موطن خود می روند و شب هنگام عناصر توده ای وابسته به سیاستهای خارجی با کامیونها به سربازخانه ها می روند و باقیمانده اسلحه و مهمات را بار کرده و به خارج از شهر می برند... دولت بدون مشورت با ارتش و آگاه ترین مرجع ارزیابی کردستان، نمایندگانی را به آن صفحات می فرستند که با ورود آنها و اولین سخن پراکنی که می کنند مردم را به پادگان مهاباد ریخته و غارت می کنند و در جلوی همین هیأت فرماندة پادگان را گلوله باران می کنند...>>


 کمتر از یک ماه بعد، سپهبد قرنی توسط گروهک فرقان ترور شد و به شهادت رسید تا علاوه بر آثار جنگ روانی سنگینی که بطور مستقیم و غیر مستقیم توسط دشمنان خارجی، طیف ضدانقلاب، منافقین، حزب توده و عناصر نا آگاه در ارتش جریان داشت، بی انضباطی، سستی و عدم تمکین از فرماندهان نیز به مشکلات ارتش اضافه شود.

 

مشکلات فراوان ارتش سبب شد تا فرماندهان وقت ارتش جمهوری اسلامی ایران با درخواست وقت ملاقات از امام خمینی(ره) برای بیرون رفتن از این وضعیت چاره اندیشی کنند و از امام (ره) بخواهند ایشان فرماندهی خود بر کل نیروهای مسلح را مجدداً اعلام نمایند. تا با استفاده از این حکم حکومتی قوام و انضباط بر ارتش برگردد. امام خمینی نیز (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ 29 فروردین سال 58 خطاب به ملت ، سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند.

 

پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال 1358 و نامگذاری روز ارتش
با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) در سال 1358 ارتش تولدی نو یافت و (ارتش جمهوری اسلامی ایران) پا به عرصه وجود گذاشت.

 

روز ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,ارتش ایران

نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود.

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

26 فروردین 58/ 17 جمادى الاولى 99
ملت شریف و مبارز ایران- وفقهم اللَّه تعالى‏

با اهداى سلام و سپاس از مجاهدات خستگى ناپذیر شما ملت شجاع که اهداف مقدس اسلام را تا آستانه پیروزى رساندید و دست خیانتگران داخلى و خارجى را با خواست خداى بزرگ قطع کردید، لازم است به تذکرات زیر توجه نمایید:
1- روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏ شود. ارتش محترم در این روز در شهرستان هاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند.


2- ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدین خاتمه دهیم.


3- افراد ارتش موظفند در داخل ارتش حفظ نظم و سلسله مراتب و ضوابط را بکنند. توجه ننمودن به این مسائل موجب ضعف ارتش اسلامى مى‏ شود و نظام را از هم مى ‏پاشد. سربازان و درجه داران و افسران موظفند سلسله مراتب را حفظ و مراعات کنند؛ چنانچه رؤساى فوق موظفند با ارتش به طور محبت و برادرى رفتار نمایند و از دیکتاتورى که در رژیم طاغوت بود اجتناب نمایند. ارتش اسلامى باید با حفظ سلسله مراتب و نظام صحیح اسلامى و اطاعت کامل زیردست از ما فوق و رعایت کامل ما فوق از زیردست، اداره شود. تخلف از این امر ضد انقلاب است و مورد مؤاخذه خواهد بود.


4- افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و ارتشى را در داخل ارتش یا خارج بدون مجوز دستگیر کنند. اگر شکایتى دارند یا اطلاع از مجرمیت کسى دارند، روى موازین شرعى و قانونى رسیدگى خواهد شد. دخالت بیجا در داخل ارتش موجب ضعف آنان مى‏شود و مخالف انقلاب اسلامى است.


5- این قشر از ارتش که در خدمت اسلام و ملت هستند و وفادارى خود را از جمهورى اسلامى اعلام نمودند، اگر خداى نخواسته در رژیم طاغوتى خلاف و گناه صغیره کرده‏اند، با برگشت به سوى خداى تعالى و جمهورى اسلامى مورد عفو خداوند رحمان و عفو ملت شریفند، و این جانب نیز آنان را عفو کردم. امید است آنان با دلگرمى و اعتماد به خدا و ملت شریف به خدمت خود صادقانه ادامه دهند و با قدرت در پادگان هاى خود مستقر شوند. از خداوند تعالى عظمت اسلام و مسلمین و هدایت جوانان فریب‏ خورده ‏اى را که مى ‏خواهند در صفوف مسلمان ها تفرقه بیندازند خواستارم، و هوشیارى ملت را در مقابل توطئه ‏هاى غیر اسلامى امیدوار. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏
(صحیفه امام، ج‏7، ص: 20 و 21)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
tinder dating site
پنجشنبه 26 مهر 1397 02:24 ق.ظ
This page certainly has all the information I wanted about this subject and
didn't know who to ask.
tinder dating site
سه شنبه 24 مهر 1397 07:51 ب.ظ
Every weekend i used to pay a visit this web site,
as i wish for enjoyment, as this this website conations really pleasant funny data too.
tinder dating site
سه شنبه 24 مهر 1397 04:46 ب.ظ
I know this web page provides quality based articles
or reviews and extra stuff, is there any other website which
provides these data in quality?
minecraft
یکشنبه 15 مهر 1397 12:48 ب.ظ
I constantly spent my half an hour to read this website's content everyday along
with a cup of coffee.
minecraft
شنبه 14 مهر 1397 02:25 ب.ظ
I don't even know how I stopped up here, but I assumed this
post was great. I don't recognize who you are but certainly you're going to a famous blogger if you are
not already. Cheers!
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 11:12 ب.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a
lot about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you can do with some pics to drive the message
home a bit, but instead of that, this is fantastic blog.
A great read. I will definitely be back.
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 04:33 ق.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of this site. It's simple,
yet effective. A lot of times it's difficult to get that "perfect balance"
between superb usability and visual appeal.
I must say you've done a amazing job with this. Additionally, the blog loads very fast for me on Opera.
Excellent Blog!
minecraft
پنجشنبه 12 مهر 1397 12:12 ب.ظ
Good post but I was wondering if you could write a litte more on this
subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more.
Appreciate it!
mens tony jones 96 missouri state bears jersey
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:54 ق.ظ
<a href="http://www.lazyotter.net/NHL_22/youth-patrick-kane-88-chicago-blackhawks-replica-jersey ">youth patrick kane 88 chicago blackhawks replica jersey</a><a href="http://www.lazyotter.net/NHL_23/mens-oscar-klefbom-77-edmonton-oilers-premier-away-jersey ">mens oscar klefbom 77 edmonton oilers premier away jersey</a><a href="http://www.lazyotter.net/NHL_24/mens-andrew-mangiapane-88-calgary-flames-replica-player-jersey ">mens andrew mangiapane 88 calgary flames replica player jersey</a><a href="http://www.lazyotter.net/NHL_25/mens-matthew-peca-63-montreal-canadiens-premier-jersey ">mens matthew peca 63 montreal canadiens premier jersey</a>
mens tony jones 96 missouri state bears jersey http://www.carbonfix.net/NCAAF_35/mens-tony-jones-96-missouri-state-bears-jersey
nike air max sensation nike air max cw
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:54 ق.ظ
<a href="http://www.bareknuckledigital.net/MNS_36/atlanta-braves-majestic-2018-stars-and-stripes-authentic-collection-flex-base-team-jersey-gray ">atlanta braves majestic 2018 stars and stripes authentic collection flex base team jersey gray</a><a href="http://www.bareknuckledigital.net/MNS_37/womens-max-moroff-38-pittsburgh-pirates-team-jersey ">womens max moroff 38 pittsburgh pirates team jersey</a><a href="http://www.bareknuckledigital.net/MNS_38/mens-michaell-chirinos-33-lobos-buap-jersey ">mens michaell chirinos 33 lobos buap jersey</a><a href="http://www.bareknuckledigital.net/MNS_39/youth-d-angelo-russell-1-brooklyn-nets-charcoal-jersey ">youth d angelo russell 1 brooklyn nets charcoal jersey</a>
nike air max sensation nike air max cw http://www.hereandnowphotography.net/Shoes_18/nike-air-max-sensation-nike-air-max-cw
youth james reimer 34 florida panthers authentic player jersey
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:52 ق.ظ
<a href="http://www.canevariphoto.net/Shoes_13/nike-air-max-90-euro-champs-neutral-grey ">nike air max 90 euro champs neutral grey</a><a href="http://www.canevariphoto.net/Shoes_14/next-air-jordan-retro ">next air jordan retro</a><a href="http://www.canevariphoto.net/Shoes_15/the-hundreds-los-angeles-warehouse-sale ">the hundreds los angeles warehouse sale</a><a href="http://www.canevariphoto.net/Shoes_16/curry-one-coral ">curry one coral</a>
youth james reimer 34 florida panthers authentic player jersey http://www.nacionrolera.net/NHL_24/youth-james-reimer-34-florida-panthers-authentic-player-jersey
mens teamcolor trent williams 71 washington redskins jersey
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:51 ق.ظ
<a href="http://www.harmonyrental.net/NFL_28/big-and-tall-limited-de-lance-turner-47-baltimore-ravens-jersey ">big and tall limited de lance turner 47 baltimore ravens jersey</a><a href="http://www.harmonyrental.net/NFL_29/baby-limited-lafayette-pitts-30-buffalo-bills-jersey ">baby limited lafayette pitts 30 buffalo bills jersey</a><a href="http://www.harmonyrental.net/NFL_30/baby-game-jamaal-jones-15-carolina-panthers-jersey ">baby game jamaal jones 15 carolina panthers jersey</a><a href="http://www.harmonyrental.net/NHL_21/womens-evan-bouchard-edmonton-oilers-breakaway-away-jersey ">womens evan bouchard edmonton oilers breakaway away jersey</a>
mens teamcolor trent williams 71 washington redskins jersey http://www.aboveandbeyondwindows.net/NFL_26/mens-teamcolor-trent-williams-71-washington-redskins-jersey
air jordan retro 5 kids green
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:49 ق.ظ
<a href="http://www.kupproje.net/Shoes_20/nike-air-max-plus-sunburn ">nike air max plus sunburn</a><a href="http://www.kupproje.net/Shoes_3/nike-free-tr-wine ">nike free tr wine</a><a href="http://www.kupproje.net/Shoes_4/discount-2015-news-men ">discount 2015 news men</a><a href="http://www.kupproje.net/Shoes_5/nike-zoom-talaria-mid-flyknit-baroque-brown ">nike zoom talaria mid flyknit baroque brown</a>
air jordan retro 5 kids green http://www.schoenetoene.net/Shoes_1/air-jordan-retro-5-kids-green
cheap viagra nz
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:27 ق.ظ
buy viagra light switch
viagra cialis pills
difference between brand viagra and generic viagra
cheap viagra no prescription online
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:44 ق.ظ
does the generic cialis work the same as cialis
viagra cheap usa
what is the difference between generic and brand cialis
cheap viagra canada pharmacy
پنجشنبه 18 مرداد 1397 08:01 ق.ظ
sildenafil generico peru
best place buy viagra online uk
himalayan viagra for sale
cheap viagra alternatives uk
چهارشنبه 17 مرداد 1397 09:27 ب.ظ
unterschied zwischen cialis marke cialis generika
buy viagra in london
can you buy viagra over the counter in australia
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo