تبلیغات
ایران نیوز - 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

خبر گزاری جوانان ایران - آینه

29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:چهارشنبه 29 فروردین 1397-01:18 ب.ظ

پس از پیروزی انقلاب، در شرایطی که دشمنان کمین کرده انقلاب و به تبعیت از آنان دوستان نا آگاه، نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سرداده بودند و ارتش در حساسترین شرایط حیات خود قرار گرفته بود، امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش پای در میدان نهاد و نقشه شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نمود و طی پیامی، با قاطعیت هرچه تمامتر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.


چه شد که 29 فروردین به نام ارتش نام گذاری شد؟
از 19 بهمن 57 و دیدار همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) ارتشی ها با سرعت بیشتری به انقلاب اسلامی پیوستند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از همان اولین روز ، کار خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران شروع کردند.اولین درگیری و نا آرامی در منطقه ترکمن صحرا و در نزدیک مرزهای شوروی(سابق) توسط گروهکهای چپ و مزدوران استکبار با هدف خودمختاری منطقه آغاز شد که با اعزام یگانی از کارکنان داوطلب نیروی زمینی ارتش سرکوب شد.

 

ارتش به سراغ کنترل ناآرامی های سایر مناطق مثل کردستان و آذربایجان غربی رفت. همزمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه افتاده بود و به دنبال آن بود تا ارتش را یک نیروی ضد مردمی و عامل امپریالیسم معرفی کند که همچنان سرکوب مردم را ادامه می داد و بایستی منحل می شد و جای خود را با یک ارتش خلقی یا بی طبقه توحیدی عوض می کرد. همین جوسازی ها سبب شد تا شهید سپهبد ولی الله قرنی اولین رییس ستاد مشترک ارتش در نامه ای استعفای خود در روزهای اول فروردین 1358 را به امام خمینی (ره) تقدیم کند.

 

ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,روز ارتش

 29 فروردین روز بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان ارتش ایران

 

شهید قرنی در استعفای خود با شکایت از اقدامات ضد انقلاب و دشمنان خارجی و دخالت های بیجا در امور ارتش چنین نوشته بود:

<< معاون نخست وزیر انقلاب که خود را واضع مقررات و مالک الرقاب می داند بدون آنکه بداند ارتش چه موقعیت و چه امکاناتی دارد و متأسفانه بدون اینکه حتی اینجانب را طرف مشورت قرار دهد هر روز دستوراتی صادر می نماید که ارتش بایستی شاهد لطمه ای دیگر بر روحیات افسران و افراد خود و افتادن مقداری سلاح و مهمات و مال و منال به دست افراد ناصالح و وابسته به خارجیان باشد و... وزیر دفاع بدون مشورت و نظر خواهی از اینجانب و خارج از وظایف خود می رود و از رادیو و تلویزیون و مطبوعات نسنجیده می گوید که سربازان فروردین مرخص و بالنتیجه تعداد معدودی که از ارتش با خون دل به سربازخانه ها کشانده بود، نگهداری سربازخانه ها را رها کرده و به موطن خود می روند و شب هنگام عناصر توده ای وابسته به سیاستهای خارجی با کامیونها به سربازخانه ها می روند و باقیمانده اسلحه و مهمات را بار کرده و به خارج از شهر می برند... دولت بدون مشورت با ارتش و آگاه ترین مرجع ارزیابی کردستان، نمایندگانی را به آن صفحات می فرستند که با ورود آنها و اولین سخن پراکنی که می کنند مردم را به پادگان مهاباد ریخته و غارت می کنند و در جلوی همین هیأت فرماندة پادگان را گلوله باران می کنند...>>


 کمتر از یک ماه بعد، سپهبد قرنی توسط گروهک فرقان ترور شد و به شهادت رسید تا علاوه بر آثار جنگ روانی سنگینی که بطور مستقیم و غیر مستقیم توسط دشمنان خارجی، طیف ضدانقلاب، منافقین، حزب توده و عناصر نا آگاه در ارتش جریان داشت، بی انضباطی، سستی و عدم تمکین از فرماندهان نیز به مشکلات ارتش اضافه شود.

 

مشکلات فراوان ارتش سبب شد تا فرماندهان وقت ارتش جمهوری اسلامی ایران با درخواست وقت ملاقات از امام خمینی(ره) برای بیرون رفتن از این وضعیت چاره اندیشی کنند و از امام (ره) بخواهند ایشان فرماندهی خود بر کل نیروهای مسلح را مجدداً اعلام نمایند. تا با استفاده از این حکم حکومتی قوام و انضباط بر ارتش برگردد. امام خمینی نیز (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ 29 فروردین سال 58 خطاب به ملت ، سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند.

 

پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال 1358 و نامگذاری روز ارتش
با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) در سال 1358 ارتش تولدی نو یافت و (ارتش جمهوری اسلامی ایران) پا به عرصه وجود گذاشت.

 

روز ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,ارتش ایران

نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود.

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

26 فروردین 58/ 17 جمادى الاولى 99
ملت شریف و مبارز ایران- وفقهم اللَّه تعالى‏

با اهداى سلام و سپاس از مجاهدات خستگى ناپذیر شما ملت شجاع که اهداف مقدس اسلام را تا آستانه پیروزى رساندید و دست خیانتگران داخلى و خارجى را با خواست خداى بزرگ قطع کردید، لازم است به تذکرات زیر توجه نمایید:
1- روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏ شود. ارتش محترم در این روز در شهرستان هاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند.


2- ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدین خاتمه دهیم.


3- افراد ارتش موظفند در داخل ارتش حفظ نظم و سلسله مراتب و ضوابط را بکنند. توجه ننمودن به این مسائل موجب ضعف ارتش اسلامى مى‏ شود و نظام را از هم مى ‏پاشد. سربازان و درجه داران و افسران موظفند سلسله مراتب را حفظ و مراعات کنند؛ چنانچه رؤساى فوق موظفند با ارتش به طور محبت و برادرى رفتار نمایند و از دیکتاتورى که در رژیم طاغوت بود اجتناب نمایند. ارتش اسلامى باید با حفظ سلسله مراتب و نظام صحیح اسلامى و اطاعت کامل زیردست از ما فوق و رعایت کامل ما فوق از زیردست، اداره شود. تخلف از این امر ضد انقلاب است و مورد مؤاخذه خواهد بود.


4- افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و ارتشى را در داخل ارتش یا خارج بدون مجوز دستگیر کنند. اگر شکایتى دارند یا اطلاع از مجرمیت کسى دارند، روى موازین شرعى و قانونى رسیدگى خواهد شد. دخالت بیجا در داخل ارتش موجب ضعف آنان مى‏شود و مخالف انقلاب اسلامى است.


5- این قشر از ارتش که در خدمت اسلام و ملت هستند و وفادارى خود را از جمهورى اسلامى اعلام نمودند، اگر خداى نخواسته در رژیم طاغوتى خلاف و گناه صغیره کرده‏اند، با برگشت به سوى خداى تعالى و جمهورى اسلامى مورد عفو خداوند رحمان و عفو ملت شریفند، و این جانب نیز آنان را عفو کردم. امید است آنان با دلگرمى و اعتماد به خدا و ملت شریف به خدمت خود صادقانه ادامه دهند و با قدرت در پادگان هاى خود مستقر شوند. از خداوند تعالى عظمت اسلام و مسلمین و هدایت جوانان فریب‏ خورده ‏اى را که مى ‏خواهند در صفوف مسلمان ها تفرقه بیندازند خواستارم، و هوشیارى ملت را در مقابل توطئه ‏هاى غیر اسلامى امیدوار. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏
(صحیفه امام، ج‏7، ص: 20 و 21)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
pof
جمعه 11 مرداد 1398 01:47 ق.ظ
Hmm is anyone else having problems with the pictures on this
blog loading? I'm trying to find out if its a problem on my end or if
it's the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.
plenty of fish
چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:38 ب.ظ
Every weekend i used to pay a visit this site, for the reason that i wish for enjoyment, as this this
site conations truly nice funny information too.
womens supra skytop sky blue black
شنبه 29 تیر 1398 11:05 ق.ظ
<a href="http://www.einar-willumsen.com/20/air-attack-pack-air-max-1 ">air attack pack air max 1</a><a href="http://www.einar-willumsen.com/21/fusion-red-10s ">fusion red 10s</a><a href="http://www.einar-willumsen.com/22/nike-roshe-run-slip-mens-grey ">nike roshe run slip mens grey</a><a href="http://www.einar-willumsen.com/23/nike-foamposite-silver-camo-gs ">nike foamposite silver camo gs</a>
womens supra skytop sky blue black http://www.clipatise.com/201512/womens-supra-skytop-sky-blue-black
leopard black and white jordans
شنبه 29 تیر 1398 11:05 ق.ظ
<a href="http://www.hairgames2009.com/20/nike-shox-turbo-21-silver-blue ">nike shox turbo 21 silver blue</a><a href="http://www.hairgames2009.com/21/air-jordan-3-black-flip-new-images ">air jordan 3 black flip new images</a><a href="http://www.hairgames2009.com/22/nike-lunarepic-flyknit-low-blue ">nike lunarepic flyknit low blue</a><a href="http://www.hairgames2009.com/23/jordan-heritage-chaussures-fance-soldes-nike-jordan-pour-femme-et-homme ">jordan heritage chaussures fance soldes nike jordan pour femme et homme</a>
leopard black and white jordans http://www.blindbunnyproductions.com/25/leopard-black-and-white-jordans
mens black vest jacket
شنبه 29 تیر 1398 11:05 ق.ظ
<a href="http://www.rpm3ddesigns.com/39/mens-nike-zoom-structure-18-gold-black ">mens nike zoom structure 18 gold black</a><a href="http://www.rpm3ddesigns.com/4/air-jordan-retro-14-white ">air jordan retro 14 white</a><a href="http://www.rpm3ddesigns.com/40/cheap-kids-jordan-shoes-online-big-kids-jordan-shoes ">cheap kids jordan shoes online big kids jordan shoes</a><a href="http://www.rpm3ddesigns.com/5/nike-air-pegasus-92-red-green ">nike air pegasus 92 red green</a>
mens black vest jacket http://www.phuketvillasales.net/37/mens-black-vest-jacket
nike dunks design your own shoes
شنبه 29 تیر 1398 11:04 ق.ظ
<a href="http://www.weareinternetmarketing.com/24/referee-baldomero-toledo ">referee baldomero toledo</a><a href="http://www.weareinternetmarketing.com/25/outlet-nike-mujeres-air-presto-mesh-zapatos-de-entrenamiento-palm-verde ">outlet nike mujeres air presto mesh zapatos de entrenamiento palm verde</a><a href="http://www.weareinternetmarketing.com/26/jordan-collezione-8 ">jordan collezione 8</a><a href="http://www.weareinternetmarketing.com/27/joes-air-max-cheap ">joes air max cheap</a>
nike dunks design your own shoes http://www.guttercleaningstl.com/16/nike-dunks-design-your-own-shoes
multi color air max 90 all air max 90 colorways
شنبه 29 تیر 1398 11:04 ق.ظ
<a href="http://www.printmgmtgroup.net/20/nike-jordan-blue-and-black-in-el-monte-blue-and-black-song ">nike jordan blue and black in el monte blue and black song</a><a href="http://www.printmgmtgroup.net/21/nike-lebron-xi-elite-gold-pack-collection ">nike lebron xi elite gold pack collection</a><a href="http://www.printmgmtgroup.net/22/air-jordan-1-phat-red ">air jordan 1 phat red</a><a href="http://www.printmgmtgroup.net/23/coral-air-max-95 ">coral air max 95</a>
multi color air max 90 all air max 90 colorways http://www.lawyersonlne.com/1/multi-color-air-max-90-all-air-max-90-colorways
max air equipped nike gold black
شنبه 29 تیر 1398 11:04 ق.ظ
<a href="http://www.wolontariat2017.com/35/celebrity-sneaker-watch-trinidad-james-mix-and-matches-air-jordan-iii-fire-red-and-black-cement ">celebrity sneaker watch trinidad james mix and matches air jordan iii fire red and black cement</a><a href="http://www.wolontariat2017.com/36/cheap-nike-air-flights-classic-cheap-nike-air-max ">cheap nike air flights classic cheap nike air max</a><a href="http://www.wolontariat2017.com/37/black-and-red-air-jordan-1 ">black and red air jordan 1</a><a href="http://www.wolontariat2017.com/38/air-jordan-b-mo-green-grey ">air jordan b mo green grey</a>
max air equipped nike gold black http://www.alberta-truck-welding.com/37/max-air-equipped-nike-gold-black
air jordan retro 7 orange pink
شنبه 29 تیر 1398 11:04 ق.ظ
<a href="http://www.teepeeproductions.com/201709/nike-lunar-empress-2 ">nike lunar empress 2</a><a href="http://www.teepeeproductions.com/201710/womens-nike-free-5.0-light-blue ">womens nike free 5.0 light blue</a><a href="http://www.teepeeproductions.com/201711/kobe-10-elite-what-thes ">kobe 10 elite what thes</a><a href="http://www.teepeeproductions.com/201712/nike-hyperdunk-2012-harga ">nike hyperdunk 2012 harga</a>
air jordan retro 7 orange pink http://www.elizabethandtheodore.com/6/air-jordan-retro-7-orange-pink
after the gs tvnike drops a new kobe 11 elite 4kb colorway
شنبه 29 تیر 1398 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.discoverfountainsquare.net/28/nike-huarache-free-run-sport-grey-varsity-red ">nike huarache free run sport grey varsity red</a><a href="http://www.discoverfountainsquare.net/29/air-jordan-retro-1-high-bulls-new-air-jordan-retro-1 ">air jordan retro 1 high bulls new air jordan retro 1</a><a href="http://www.discoverfountainsquare.net/3/mens-asics-asics-gel-kayano-17-green-yellow ">mens asics asics gel kayano 17 green yellow</a><a href="http://www.discoverfountainsquare.net/30/nike-lunarglide-8-womens-black-blue ">nike lunarglide 8 womens black blue</a>
after the gs tvnike drops a new kobe 11 elite 4kb colorway http://www.furryfriendsshelter.com/33/after-the-gs-tvnike-drops-a-new-kobe-11-elite-4kb-colorway
adidas superstar lgbt pride 2017 lgbtq rainbow
شنبه 29 تیر 1398 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.minneapolismakeup.com/201609/mens-salomon-s-lab-fellcross-gold-purple ">mens salomon s lab fellcross gold purple</a><a href="http://www.minneapolismakeup.com/201610/vibram-fivefingers-komodo-silver-orange ">vibram fivefingers komodo silver orange</a><a href="http://www.minneapolismakeup.com/201611/nike-free-inneva-woven-mid-sp-purple ">nike free inneva woven mid sp purple</a><a href="http://www.minneapolismakeup.com/201612/womens-nike-air-max-tailwind-8-yellow-black ">womens nike air max tailwind 8 yellow black</a>
adidas superstar lgbt pride 2017 lgbtq rainbow http://www.mrfbassclassic.com/37/adidas-superstar-lgbt-pride-2017-lgbtq-rainbow
air jordan 11 red python black
شنبه 29 تیر 1398 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/13/nike-air-max-city-collection ">nike air max city collection</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/14/air-max-wavy-blue-red-on-black-nike-air-max ">air max wavy blue red on black nike air max</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/15/puma-disc-cage-tropical ">puma disc cage tropical</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/16/air-max-soldier-v-tb ">air max soldier v tb</a>
air jordan 11 red python black http://www.bellavampetta.com/25/air-jordan-11-red-python-black
air max all blue kanye
شنبه 29 تیر 1398 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.mercer-studio.com/24/air-jordans-with-wedges ">air jordans with wedges</a><a href="http://www.mercer-studio.com/25/red-black-white-nike-mercurial-victory-vi-ag-pro-soccer-boots-pure-platinum-black-ghost ">red black white nike mercurial victory vi ag pro soccer boots pure platinum black ghost</a><a href="http://www.mercer-studio.com/26/air-max-1-cheap-womens-air-max-1-cheap ">air max 1 cheap womens air max 1 cheap</a><a href="http://www.mercer-studio.com/27/yeezy-boost-350-v2-replica ">yeezy boost 350 v2 replica</a>
air max all blue kanye http://www.livermoreblog.com/17/air-max-all-blue-kanye
adidas neo leather grey
شنبه 29 تیر 1398 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.medicispharmaceutical.com/31/toddler-boy-uggs-boots ">toddler boy uggs boots</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/32/jaune-classique-colorway-air-jordan-retro-13-faible-noir-hommes-blanc-populaires-auprs-des-jeunes ">jaune classique colorway air jordan retro 13 faible noir hommes blanc populaires auprs des jeunes</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/33/mens-nike-huarache-utility-gold-green ">mens nike huarache utility gold green</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/34/air-jordan-retro-3-womens-red-grey ">air jordan retro 3 womens red grey</a>
adidas neo leather grey http://www.lmsmedicalsuppliesva.com/201502/adidas-neo-leather-grey
nike air t90 pro shield golden air jordans
شنبه 29 تیر 1398 11:02 ق.ظ
<a href="http://www.e-xtrategy.com/39/adidas-stan-smith-pink-orange ">adidas stan smith pink orange</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/4/air-jordan-14-in-french ">air jordan 14 in french</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/40/nike-dri-fit-compression-shorts ">nike dri fit compression shorts</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/5/vikings-salute-to-service-hoodie ">vikings salute to service hoodie</a>
nike air t90 pro shield golden air jordans http://www.southamericancholo.com/20/nike-air-t90-pro-shield-golden-air-jordans
retro 6 green glow
شنبه 29 تیر 1398 11:02 ق.ظ
<a href="http://www.facciatedautore.com/17/melon-crush-air-max-1-air-max-1-classic ">melon crush air max 1 air max 1 classic</a><a href="http://www.facciatedautore.com/18/air-jordan-11-citrus-low-for-sale ">air jordan 11 citrus low for sale</a><a href="http://www.facciatedautore.com/19/eqt-support-93-17-core-black ">eqt support 93 17 core black</a><a href="http://www.facciatedautore.com/2/nike-jordan-4-fusion ">nike jordan 4 fusion</a>
retro 6 green glow http://www.michianahomeandyardshow.com/39/retro-6-green-glow
nike kyrie 3 red purple
شنبه 29 تیر 1398 11:01 ق.ظ
<a href="http://www.annlacortehairandmakeup.com/24/nike-air-tech-challenge-ii-suede-pack ">nike air tech challenge ii suede pack</a><a href="http://www.annlacortehairandmakeup.com/25/nike-zoom-hyperrev-black-and-white ">nike zoom hyperrev black and white</a><a href="http://www.annlacortehairandmakeup.com/26/air-trainer-bo-jackson ">air trainer bo jackson</a><a href="http://www.annlacortehairandmakeup.com/27/nike-lebron-11-low-turbo-green ">nike lebron 11 low turbo green</a>
nike kyrie 3 red purple http://www.idtheftagent.com/201508/nike-kyrie-3-red-purple
nike free tr flyknit 5.0 orange purple
شنبه 29 تیر 1398 11:01 ق.ظ
<a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/6/womens-nike-roshe-run-high-blue-grey ">womens nike roshe run high blue grey</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/7/jordan-sneakers-red-and-white ">jordan sneakers red and white</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/8/air-jordan-6-pourpre-noir-blanc-2013-pas-cher ">air jordan 6 pourpre noir blanc 2013 pas cher</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/9/nike-shox-r4-women-shoes-sale-22 ">nike shox r4 women shoes sale 22</a>
nike free tr flyknit 5.0 orange purple http://www.cihatkutluca.com/25/nike-free-tr-flyknit-5.0-orange-purple
nike air max 90 laser blue
شنبه 29 تیر 1398 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.tampakidapalooza.com/1/nike-kd-trey-5-ii-clearwater-total-orange-nike-kd-trey-5-ii-clearwater-total-orange ">nike kd trey 5 ii clearwater total orange nike kd trey 5 ii clearwater total orange</a><a href="http://www.tampakidapalooza.com/10/jordan-4-iv-retro-2013-green-glow-in-the-dark ">jordan 4 iv retro 2013 green glow in the dark</a><a href="http://www.tampakidapalooza.com/11/mens-salomo-s-lab-xt-red-blue ">mens salomo s lab xt red blue</a><a href="http://www.tampakidapalooza.com/12/black-white-nike-air-max-1-essential-womens ">black white nike air max 1 essential womens</a>
nike air max 90 laser blue http://www.sinergiaradio.com/19/nike-air-max-90-laser-blue
foamposite one yellow
شنبه 29 تیر 1398 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.shipmentbangkok.com/1/nike-zoom-kobe-viii-noir-vert ">nike zoom kobe viii noir vert</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/10/nike-wmns-lunarelite-sky-hi-jcrd ">nike wmns lunarelite sky hi jcrd</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/11/nike-roshe-id-one ">nike roshe id one</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/12/adidas-zx-flux-white-orange ">adidas zx flux white orange</a>
foamposite one yellow http://www.reefvolution.com/39/foamposite-one-yellow
nike lunar gato ext
شنبه 29 تیر 1398 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.alliesfeat.com/20/denim-nike-air-presto ">denim nike air presto</a><a href="http://www.alliesfeat.com/21/mens-nike-air-max-90-pink-black ">mens nike air max 90 pink black</a><a href="http://www.alliesfeat.com/22/air-flight-89-wolf-grey ">air flight 89 wolf grey</a><a href="http://www.alliesfeat.com/23/can-you-run-in-nike-air-max-2015 ">can you run in nike air max 2015</a>
nike lunar gato ext http://www.jedrzejewscy.com/37/nike-lunar-gato-ext
womens nike flyknit lunar 1 all pink
شنبه 29 تیر 1398 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.plantmedya.com/17/kobe-10-christmas-low ">kobe 10 christmas low</a><a href="http://www.plantmedya.com/18/nike-air-air-max-skyline ">nike air air max skyline</a><a href="http://www.plantmedya.com/19/size-6.5-jordans-fresh-prince ">size 6.5 jordans fresh prince</a><a href="http://www.plantmedya.com/2/jordan-brand-2010-oak-hill-academy-pes ">jordan brand 2010 oak hill academy pes</a>
womens nike flyknit lunar 1 all pink http://www.hcltechindia.com/39/womens-nike-flyknit-lunar-1-all-pink
all white nike acg boots
شنبه 29 تیر 1398 10:59 ق.ظ
<a href="http://www.dryneedlingandrea.com/35/tony-iammatteo-logo ">tony iammatteo logo</a><a href="http://www.dryneedlingandrea.com/36/nike-flyknit-lunar-3-t%c3%bcrkiye ">nike flyknit lunar 3 t眉rkiye</a><a href="http://www.dryneedlingandrea.com/37/size-7-jordan-sale ">size 7 jordan sale</a><a href="http://www.dryneedlingandrea.com/38/asics-gt-2-tan-dark-brown ">asics gt 2 tan dark brown</a>
all white nike acg boots http://www.msp-spareparts.com/1/all-white-nike-acg-boots
adidas nizza hi red snake
شنبه 29 تیر 1398 10:59 ق.ظ
<a href="http://www.hcltechindia.com/6/nike-kobe-9-elite-gs-barbershop ">nike kobe 9 elite gs barbershop</a><a href="http://www.hcltechindia.com/7/nike-free-tr-fit-blue ">nike free tr fit blue</a><a href="http://www.hcltechindia.com/8/air-jordan-retro-7-footlocker ">air jordan retro 7 footlocker</a><a href="http://www.hcltechindia.com/9/nmd-black-blue-red ">nmd black blue red</a>
adidas nizza hi red snake http://www.alpineayurveda.com/32/adidas-nizza-hi-red-snake
kaws air jordan 4 sole glow in the dark x
شنبه 29 تیر 1398 10:59 ق.ظ
<a href="http://www.idtheftagent.com/201705/nike-air-force-1-bespoke-premium-laces-1-kaufen ">nike air force 1 bespoke premium laces 1 kaufen</a><a href="http://www.idtheftagent.com/201706/nike-roshe-one-kjcrd ">nike roshe one kjcrd</a><a href="http://www.idtheftagent.com/201707/air-jordan-retro-28-yellow-mint-green ">air jordan retro 28 yellow mint green</a><a href="http://www.idtheftagent.com/201708/womens-nike-free-5.0-v2-grey-gold ">womens nike free 5.0 v2 grey gold</a>
kaws air jordan 4 sole glow in the dark x http://www.advancedhealthcareservicesinc.com/17/kaws-air-jordan-4-sole-glow-in-the-dark-x
nike air jordan release 2015 2005 nike air jordan release dates
شنبه 29 تیر 1398 10:59 ق.ظ
<a href="http://www.laridgerealty.com/24/jordan-countdown-pack-2014 ">jordan countdown pack 2014</a><a href="http://www.laridgerealty.com/25/air-jordan-13-low-gs-hyper-pink ">air jordan 13 low gs hyper pink</a><a href="http://www.laridgerealty.com/26/cincinnati-bengals-bucket-hat ">cincinnati bengals bucket hat</a><a href="http://www.laridgerealty.com/27/supreme-nike-air-humara ">supreme nike air humara</a>
nike air jordan release 2015 2005 nike air jordan release dates http://www.capricorniolallame.com/29/nike-air-jordan-release-2015-2005-nike-air-jordan-release-dates
adidas soccers shoes orange silver
شنبه 29 تیر 1398 10:58 ق.ظ
<a href="http://www.marroquineriasosa.com/35/nike-sb-dunk-for-sale ">nike sb dunk for sale</a><a href="http://www.marroquineriasosa.com/36/nike-max-2014-chaussures-de-course-621077-313-hommes-beau-design-gris-vert ">nike max 2014 chaussures de course 621077 313 hommes beau design gris vert</a><a href="http://www.marroquineriasosa.com/37/nike-womens-skinny-dunk-high-checkered-tablecloth ">nike womens skinny dunk high checkered tablecloth</a><a href="http://www.marroquineriasosa.com/38/under-armour-socks-size ">under armour socks size</a>
adidas soccers shoes orange silver http://www.hairbangerssalon.com/201603/adidas-soccers-shoes-orange-silver
nike air rejuven8 mule white red
شنبه 29 تیر 1398 10:58 ق.ظ
<a href="http://www.woottonandwootton.com/201709/nike-roshe-run-floral-print-kaufen ">nike roshe run floral print kaufen</a><a href="http://www.woottonandwootton.com/201710/nike-air-presto-tumblr ">nike air presto tumblr</a><a href="http://www.woottonandwootton.com/201711/nike-air-force-1-low-prm-cmft-qs-brazil ">nike air force 1 low prm cmft qs brazil</a><a href="http://www.woottonandwootton.com/201712/womens-air-jordan-9-khaki ">womens air jordan 9 khaki</a>
nike air rejuven8 mule white red http://www.nielsonhomes.net/10/nike-air-rejuven8-mule-white-red
undercover supreme coaches jacket
شنبه 29 تیر 1398 10:58 ق.ظ
<a href="http://www.milarpaloma.com/13/nike-air-max-plus-tn-ultra-bright-cactus-898015-006 ">nike air max plus tn ultra bright cactus 898015 006</a><a href="http://www.milarpaloma.com/14/nike-lunaracer-sfb-nrg ">nike lunaracer sfb nrg</a><a href="http://www.milarpaloma.com/15/adidas-neo-suede-purple-sky-blue ">adidas neo suede purple sky blue</a><a href="http://www.milarpaloma.com/16/nike-air-max-1-pastel-color-nike-air-max-1-essential ">nike air max 1 pastel color nike air max 1 essential</a>
undercover supreme coaches jacket http://www.marraair.net/18/undercover-supreme-coaches-jacket
puma suede classic high top
شنبه 29 تیر 1398 10:58 ق.ظ
<a href="http://www.reefvolution.com/6/adidas-ultra-boost-x-womens-grey ">adidas ultra boost x womens grey</a><a href="http://www.reefvolution.com/7/kicks-on-fire-weekly-review-december-28-2010 ">kicks on fire weekly review december 28 2010</a><a href="http://www.reefvolution.com/8/purple-reebok-classics ">purple reebok classics</a><a href="http://www.reefvolution.com/9/womens-air-jordan-3-brown ">womens air jordan 3 brown</a>
puma suede classic high top http://www.beechwoodsmilecentre.com/38/puma-suede-classic-high-top
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo