تبلیغات
ایران نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟

خبر گزاری جوانان ایران - آینه

فلسطین چگونه اشغال شد؟

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-03:29 ب.ظ

فلسطین جزء سرزمین­هایی‌ است كه اولین تمدن­های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است، اماكن مقدس بسیاری از سه دین آسمانی در آن وجود دارد كه اهمیت آن را دو چنان می‌نماید.

تهران- الکوثر:  براساس اسناد تاریخی، اقوام اولیه‌ای كه در نقاط مختلف این سرزمین سكونت داشته‌اند، عبارتنداز: ‌آموریان، آرمیان، كنعانیان و...

بنی اسرائیل بعد از این اقوام و در بعضی نقاط فلسطین زندگی كردند، البته هم زمان با چند قبیله عبری(بنی اسرائیل) ‌اقوام دیگری نیز مانند كلدانی‌ها،‌ آشوری‌ها و... در فلسطین زندگی می‌كردند، بنابراین ادعای آنها مبنی بر حق تاریخی بر سرزمین فلسطین صحیح نمی‌‌باشد.

صهیونیست­ها بیش از یك قرن و نیم پیش برای ایجاد اتحاد بین یهودیان سراسر دنیا حركت خود را آغاز كردند، آن‌ها در ابتدا شعار وطن یهودی در آرژانتین یا یكی از كشورهای آفریقایی (بیشتر اوگاندا مطرح بود) سردادند ولی بعدها این شعار برای همراهی و هماهنگ­تر كردن یهودیان سراسر دنیا (با دادن بار اعتقادی) متوجه فلسطین به عنوان سرزمین موعود! یهود شد.

این سرزمین تا زمان خلیفه دوم در دست رومی‌ها بود كه بوسیله پیمان‌نامه با صلح و آرامش و بدون خون‌ریزی بدست مسلمانان فتح شد و تا آخر دوران عثمانی‌ها جزء قلمرو حكومت‌های اسلامی و منطقه‌ای با اكثریت مسلمان و بدون هیچ مزاحمتی برای سایر ادیان بود.

سئوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کردند؟

دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که مردم را به توحید دعوت کردند ، پیامبران عظیم الشانی که مبعوث شدند ، به دنیا آمدند و به شهادت رسیدند ، در خاورمیانه قد علم کردند . حساسیت دوم موضوع نفت و انرژی است ، به طوریکه ۷۵% انرژی دنیا از خاورمیانه در حال تردد است .

عامل سوم اینکه خاور میانه قلب جهان اسلام است . این منطقه تراکم مسلمانان دنیا را در خود جای داده است و مسلمانان با توجه به دستورات دینی خود که آن ها را به خود اتکایی از مسیحیان و یهودیان و دوری از تبعیت از آن ها تشویق می کندو برعکس غربی ها مایل به تسلط بر تمام مردم دنیا از جمله مسلمانان بودند ، بنابراین برای تسلط و کنترل هرچه بیشتر مسلملنان به این نتیجه رسیدند که یهودیان را در این منطقه مستقر نمایند.

. عامل چهارم : موقعیت جفرافیایی است . جغرافیای خاورمیانه به گونه ای است که محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا ، افریقا و اروپا است . نمی توان امروز از اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت .

لذا وضعیت و مراحل اشغال این سرزمین مقدس به چهار مرحله تقسیم می­شود:‌

1. پیش از اشغال انگلیسی­ ها

تعداد یهودیان [در فلسطین] از 56 هزار نفر [یعنی معادل] 8درصد در مقابل 644 هزار فلسطینی، [معادل] 92 درصد تجاوز نمی‌كرد و میزان اراضی آنان هم به 2درصد می­رسید.

نخستین موج مهاجرت یهودیان در سال 1882میلادی(1261هجری شمسی) آغاز شد و تعداد مهاجران تا 1903 میلادی(1272هجری شمسی) به حدود 20 هزار نفر رسید.[در جنگ جهانی اول دولت عثمانی شكست خورده و كشور عثمانی تجزیه شده و بین قدرتهای بزرگ آن دوران، فرانسه و انگلیس تقسیم می‌شود] پس از اشغال فلسطین توسط انگلیس، در آوریل 1917میلادی(1286 هجری شمسی) بالفور ( وزیر امور خارجه انگلیس) وعده ایجاد میهن ملی یهود را در فلسطین به یهودیان وعده داد. 

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 میلادی مقارن با 1218 شمسی با شكست عثمانی و تجزیه این سرزمین پهناور اسلامی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیسی‌ها به قیمومیت«سرپرستی» انگلیس در می‌آید.

قیمومیت یعنی اینكه مردم سرزمین آنقدر عقب مانده باشند كه نتوانند خود را اداره كنند،‌ بنابراین كشوری‌كه توانمند است می‌آید و به حساب كمك به آن سرزمین حكومت می‌كند و مردم آن سرزمین را در حكومت داری توانمند می‌كند و سرآخر سرزمین را به مردم همان سرزمین می‌سپارد

انگلیسی‌ها كه صهیونیست­های یهودی در آن نفوذ داشتند، در دوران قیمومیت اقدام به واگذاری زمین­های فلسطین به آژانس یهود كردند، در این بین این آژانس تلاش می‌كرد علاوه بر زمین­هایی كه انگلیسی‌ها به آنها می‌دهند با مسلمانان وارد معامله شوند و زمینهای آنها را خریداری كنند، از آنجا كه علمای وقت به اندیشه شوم این یهودیان پی برده بودند، ضمن آگاه ساختن مسلمانان،‌ حكم ارتداد و كشتن افرادی كه زمینهای خود را به یهودیان می­فروشند صادر كردند. صهیونیست‌ها به ناچار یا با ظاهری مسلمان و یا توسط وكلای مسیحی زمینهایی را از مسلمانان خریداری كردند با این حال تا سال 1948 یعنی 60 سال پیش كه انگلیسی­ها این سرزمین را ترك كرده و به صهیونیست­ها واگذار كردند و آنها اعلامیه استقلال اسرائیل را صادر كردند، نزدیك به 6/6 درصد كل سرزمین فعلی فلسطین را در اختیار داشتند در حالیكه قبل از اشغال فلسطین یهودیان تنها 2 درصد فلسطین را در اختیار داشتند. 

و اما پس از 1948 یك رشته اتفاقاتی رخ می‌دهد كه اسرائیل مناطق بیشتری را در اشغال خود در می‌آورد كه مهمترین آنها جنگ 1948 و 1967 است.

2. صدور قطعنامه سازمان ملل

صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در 29/11/1947 در مورد تقسیم فلسطین به دو كشور فلسطینی و یهودی و تجزیه 54 درصد از سرزمین فلسطین.  54 درصد به صهیونیستها تعلق گرفت و مابقی به فلسطینیان.

3. از جنگ 1948 تا جنگ 1967

صهیونیست­ها در روز 15/5/1948، ساعاتی پس از اعلام پایان قیمومیت انگلیس، برپایی دولت خود را اعلام كردند و جنگ بین باندهای تروریستی صهیونیستی و فلسطینیان آغاز شد،ارتش­های عربی به حمایت از ملت فلسطین وارد نبرد با صهیونیست­ها شدند ولی چون آمادگی برای این جنگ نداشتند، شكست خوردند، البته وابستگی این ارتش‌ها به ویژه فرماندهان آن‌ها به استعمار انگلیس نیز در ناكارآمدی آنان بسیار مؤثر بود.

« پس از اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و توسط بن گوریون، اولین جنگی كه این رژیم علیه فلسطین و كشورهای عربی منطقه به راه انداخت به جنگ 1948 معروف است. در طی این جنگ صهیونیستها 78 درصد كل خاك فلسطین را به اشغال خود در آوردند. در اثر این جنگ، نخستین مرحله آوارگی بزرگ مسلمانان فلسطین به وقوع پیوست. طی آن حدود یك میلیون فلسطینی از مجموع یك میلیون و نهصد هزار فلسطینی در آنزمان آواره شدند. حدود 200000 تن از مسلمانان فلسطین به نوار غزه مهاجرت كردند و 496000 تن به اردن و 100000 تن به لبنان و 85000 تن به سوریه و 20000 تن به مصر و عراق كوچ كردند»، «در سالهای 1953 و 1950 کنست رژیم صهیونیستی قوانینی را مبنی بر مصادره اراضی فلسطینی ها به تصویب رساند.»

هنگام شروع جنگ 1948 تعداد فلسطینیان به 000/056/2 در مقابل 000/650 یهودی می­رسید. بخش اعظم افزایش جمعیت یهودی در اثر مهاجرت‌های مورد حمایت نیروهای اشغالگر انگلیسی بوده‌‌است. یهودیان كه تنها 66/5 درصد از اراضی فلسطین را در اختیار داشتند، در طول دوره قیمومیت انگلیس، ‌بر 11 درصد از سرزمین و از جمله 191 روستا و 7 شهر با زور مستولی شدند. سرانجام با اشغال تقریباً 4/3 (سه چهارم) خاك فلسطین در جنگ 1948، نیمی از فلسطینیان از سرزمین و خانه و كاشانه خود رانده شدند و به صورت آوارگان در اردوگاه­ها به حیات خود ادامه دادند.

4. پس از جنگ 1967م (1346ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ شش روزه

صهیونیست­ها در جنگ ژوئن 1967م با قیمانده فلسطین را همراه با شبه جزیره سینای مصر و ارتفاعات جولان سوریه به اشغال خود درآوردند. مجموع سرزمین­های عربی زیر سلطه صهیونیست‌ها به 89359 كیلومتر مربع یعنی چهار برابر زمینهای اشغال شده پیش از جنگ 1967م رسید. پیش از جنگ، فلسطینی­ها 25/2میلیون نفر یعنی 70 درصد از جمعیت را در مقابل 30 درصد یهودیان- كه این درصد در اثر مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا بود- تشكیل می­دادند. در طول این جنگ بیش از 410 هزار فلسطینی آواره شدند.اسكان صهیونیست‌ها در كرانه باختری و نوار غزه با احداث نخستین شهرك به نام كفر عتصیون در كرانه باختری در 25/11/67 آغاز شد و تنها در سال اول اشغال، 14 شهرك احداث و 12270 مهاجر یهودی در آن­ها اسكان یافتند.

5. آخرین جنگ اعراب و اسرائیل و آغاز روند سازش

انور سادات، رئیس ­جمهور مصر اولین دولتمرد عربی بود كه پس از جنگ 1973م[13][10] (1352هـ .ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ رمضان با اسرائیل سازش كرد و آن­ را به رسمیت شناخت و با عقد قرارداد سازش (كمپ دیوید) با این رژیم، موجبات یاس و ناامیدی امت عربی را در مبارزه با اسرائیل و آزادسازی فلسطین فراهم كرد. حضرت امام(ره) بارها این حركت خائنانه به آرمان فلسطین و امت اسلامی را تقبیح كردند. ایشان در موضع خود نسبت به صلح انورسادات فرمودند: «من جداً اقدامات انورسادات ( توافقات كمپ دیوید) را محكوم می‌كنم، سادات با قبول صلح با اسرائیل وابستگی خود را به دولت استعمارگر آمریكا آشكارتر نمود و ملت مصر باید دست این خیانتكار _انورسادات_ را از كشور خود قطع كند و ننگ سرسپردگی به آمریكا و صهیونیسم را از ملت بزداید

نقش ایران چه تأثیری در حركت و پیروزی­های ملت فلسطین داشته است؟

بی­ تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استكبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم­سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است. آن‌ها به خوبی دریافتند که بیداری جهان اسلام با این همه پتانسیل به ضرر غرب و استمرار حکومت سران غیر مردم سالار عرب خواهد بود. انقلاب اسلامی تأثیر عمیقی برملت مسلمان فلسطین در زمینه بازگشت به آموزه­ های دین، امیدوار شدن به توانایی­های خود، الگو قرار دادن نظام اسلامی توسط مبارزان فلسطینی، قرار دادن مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با دشمنان، سامان دادن وحدت بر محور اسلام و شكل­گیری گروههای جهادی (چون حماس و جهاد اسلامی) به جای گذاشته است كه انتفاضه، محصول تأثیرپذیری مبارزات ملت فلسطین از انقلاب اسلامی است. مدیریت بحران فلسطین تا مدت مدیدی به دست دولت‌های عربی و رهبران سازمان‌های چریکی فلسطینی قرار داشته است ولی آن‌ها نتوانسته­اند در معادله موجود تغییری پدید آورند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهنمود حضرت امام خمینی(ره)که از دریچه مقاومت اسلامی و سازش ناپذیری با اسرائیل به مساله فلسطین می­نگریست، تحولات بسیاری در این مسئله بوجود آمد. پیروزی جنبش حزب­الله در لبنان مرهون اندیشه امام خمینی (ره) است. به گفته سید حسن نصرالله پایه اساس ایده مقاومتی كه در این كشور شروع شد و به حركت درآمد در عمق، قدرت، فعالیت و جدیت خود به امام خمینی (ره) بر می­گردد و اوست كه همه این ابعاد را به مقاومت بخشید و عقب­نشینی بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی در سال 2000 از این کشور، یکی از مهمترین پیروزی­های آن‌ها بر رژیم صهیونیستی است که توسط اسلام­گرایان بدست آمد. عقب­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که در اقدام بعدی با پیروزی در انتخابات، زمام امور دولت را در دست گرفت و مشروعیت انتخاباتی را در كنار مشروعیت انقلابی از آن خود ساخت. این تحولات عمدتاً مدیون تفکر امام خمینی(ره) است که اندیشه اسلام انقلابی و مبارزه را اساس حرکت برای آزدسازی فلسطین قرار داد و جریان مقاومت اسلامی را در منطقه گسترش داد. رهبر شهیدجنبش جهاد اسلامی دکتر فتحی شقاقی در رابطه با نقش انقلاب ایران و تأثیر آن بر مبارزات مردم فلسطین گفته است:« هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی(ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آن­ها را برانگیزد و امید را در دل­هایشان زنده كند. با پیروزی انقلاب ­اسلامی ما به خود آمدیم و دریافتیم كه آمریكا و اسرائیل نیز قابل شكست هستند، ما فهمیدیم كه با الهام از دین اسلام می­توانیم معجزه كنیم و از این رو ملت مجاهدمان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به دیده تقدیر می­نگرند و امام خمینی(ره) را از رهبران جاوید تاریخ اسلام می­دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
What Equipment is Needed for Sling TV
دوشنبه 21 آبان 1397 10:10 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation however I to find
this matter to be actually something that I feel I'd by no means understand.

It seems too complicated and very broad for me.
I'm taking a look forward in your next post, I'll attempt to get the hang of it!
Sling TV
دوشنبه 21 آبان 1397 12:16 ق.ظ
First of all I would like to say excellent blog! I had
a quick question that I'd like to ask if you do not mind.
I was curious to find out how you center yourself and clear your head prior to writing.

I have had a tough time clearing my mind in getting my thoughts out.

I do take pleasure in writing however it just seems like the
first 10 to 15 minutes are usually wasted simply just trying to
figure out how to begin. Any recommendations or
hints? Thank you!
descargar facebook
دوشنبه 14 آبان 1397 02:22 ق.ظ
Descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook

Do you have any video of that? I'd love to find
out more details. Descargar facebook http://twitter.com/descargar_hq descargar facebook
nike lunar low hypergamer
یکشنبه 13 آبان 1397 02:51 ب.ظ
<a href="http://www.cuteblogtemplates.com/17/adidas-ultra-boost-zebra-3-0 ">adidas ultra boost zebra 3 0</a><a href="http://www.cuteblogtemplates.com/18/nike-sb-koston-2-free-max ">nike sb koston 2 free max</a><a href="http://www.cuteblogtemplates.com/19/womens-nike-free-3.0-pink-grey ">womens nike free 3.0 pink grey</a><a href="http://www.cuteblogtemplates.com/2/nike-solarsoft-moc-woven-premium-midnight-navy-release-date ">nike solarsoft moc woven premium midnight navy release date</a>
nike lunar low hypergamer http://www.chawango.com/4/nike-lunar-low-hypergamer
mens asics asics gel kinsei 2 orange silver
یکشنبه 13 آبان 1397 02:50 ب.ظ
<a href="http://www.purethinks.com/24/nike-air-max-97-bulldog ">nike air max 97 bulldog</a><a href="http://www.purethinks.com/25/2017-cheap-nike-lebron-15-multi-color-black-white-university-red ">2017 cheap nike lebron 15 multi color black white university red</a><a href="http://www.purethinks.com/26/nike-air-max-command-george-green ">nike air max command george green</a><a href="http://www.purethinks.com/27/adidas-neo-high-green-purple ">adidas neo high green purple</a>
mens asics asics gel kinsei 2 orange silver http://www.objectivobrick.com/33/mens-asics-asics-gel-kinsei-2-orange-silver
nike air max 2011 black silver nike air max 2011 black metallic silver chlorine blue sample
یکشنبه 13 آبان 1397 02:49 ب.ظ
<a href="http://www.buyadomainandhosting.com/39/dress-shoes-like-nike-free ">dress shoes like nike free</a><a href="http://www.buyadomainandhosting.com/4/fake-jordan-trek-1 ">fake jordan trek 1</a><a href="http://www.buyadomainandhosting.com/40/adidas-forum-mid-sky-blue-red ">adidas forum mid sky blue red</a><a href="http://www.buyadomainandhosting.com/5/cheap-nike-air-jordan-fear ">cheap nike air jordan fear</a>
nike air max 2011 black silver nike air max 2011 black metallic silver chlorine blue sample http://www.ashleephotos.com/39/nike-air-max-2011-black-silver-nike-air-max-2011-black-metallic-silver-chlorine-blue-sample
nike flyknit lunar 3 orange blue
یکشنبه 13 آبان 1397 02:49 ب.ظ
<a href="http://www.rightwins.com/17/womens-air-yeezy-ii-2-sp-max-90-gold-white ">womens air yeezy ii 2 sp max 90 gold white</a><a href="http://www.rightwins.com/18/royal-blue-10s-jordans ">royal blue 10s jordans</a><a href="http://www.rightwins.com/19/wholesale-air-max-2013-led ">wholesale air max 2013 led</a><a href="http://www.rightwins.com/2/yeezy-350-v2-black-and-red ">yeezy 350 v2 black and red</a>
nike flyknit lunar 3 orange blue http://www.bombayparis.com/14/nike-flyknit-lunar-3-orange-blue
femme adidas neo multicolore noir blanc
یکشنبه 13 آبان 1397 02:49 ب.ظ
<a href="http://www.attunementforlife.com/20/air-jordan-5-womens ">air jordan 5 womens</a><a href="http://www.attunementforlife.com/21/pretty-girl-jordan-sneakers-2014 ">pretty girl jordan sneakers 2014</a><a href="http://www.attunementforlife.com/22/vibram-fivefingers-sprint-silver ">vibram fivefingers sprint silver</a><a href="http://www.attunementforlife.com/23/%2430-free-shipping-air-jordans ">$30 free shipping air jordans</a>
femme adidas neo multicolore noir blanc http://www.aplicacionesparamovilvalencia.com/32/femme-adidas-neo-multicolore-noir-blanc
jordan jumpman team 1 sport bluewhiteblack 644938401
یکشنبه 13 آبان 1397 02:49 ب.ظ
<a href="http://www.levannart.com/24/womens-nike-air-max-torch-gray ">womens nike air max torch gray</a><a href="http://www.levannart.com/25/nike-air-max-torch-4-womens-running-shoe-pink-nike-air-max-torch-4-blue ">nike air max torch 4 womens running shoe pink nike air max torch 4 blue</a><a href="http://www.levannart.com/26/new-jordans-green-and-pink-and-grey-new-jordans-grey-green-pink ">new jordans green and pink and grey new jordans grey green pink</a><a href="http://www.levannart.com/27/air-max-2016-white-black ">air max 2016 white black</a>
jordan jumpman team 1 sport bluewhiteblack 644938401 http://www.mentzerelectronics.com/23/jordan-jumpman-team-1-sport-bluewhiteblack-644938401
adidas zx 750 green sky blue
یکشنبه 13 آبان 1397 02:48 ب.ظ
<a href="http://www.demenagement2000.com/31/release-reminder-nike-lunar-force-1-fuse-nrg-game-royal-white-width ">release reminder nike lunar force 1 fuse nrg game royal white width</a><a href="http://www.demenagement2000.com/32/womens-asics-gel-noosa-tri-10-brown ">womens asics gel noosa tri 10 brown</a><a href="http://www.demenagement2000.com/33/new-balance-574-15-ounce-canvas-pack ">new balance 574 15 ounce canvas pack</a><a href="http://www.demenagement2000.com/34/nike-air-max-1-premium-id-sheen-light-bone-womens-shoe ">nike air max 1 premium id sheen light bone womens shoe</a>
adidas zx 750 green sky blue http://www.coralspringsfloridadentistry.com/38/adidas-zx-750-green-sky-blue
nike air max flyposite price nike air max 2013
شنبه 12 آبان 1397 11:10 ق.ظ
<a href="http://www.girls-apps.top/31/jordan-trunner-q-4 ">jordan trunner q 4</a><a href="http://www.girls-apps.top/32/nike-marty-mcfly-bruin ">nike marty mcfly bruin</a><a href="http://www.girls-apps.top/33/adidas-neo-high-green-sky-blue ">adidas neo high green sky blue</a><a href="http://www.girls-apps.top/34/kobe-11-carpe-diem ">kobe 11 carpe diem</a>
nike air max flyposite price nike air max 2013 http://www.fincon14.top/30/nike-air-max-flyposite-price-nike-air-max-2013
jordan 9 red size 8 jordan 9 red and yellow
شنبه 12 آبان 1397 11:10 ق.ظ
<a href="http://www.deeztherabbit.top/39/x-ite-turf ">x ite turf</a><a href="http://www.deeztherabbit.top/4/nike-air-max-tn-womens-gold-purple ">nike air max tn womens gold purple</a><a href="http://www.deeztherabbit.top/40/all-of-the-hello-kitty-jordans ">all of the hello kitty jordans</a><a href="http://www.deeztherabbit.top/5/price-jordan-retro-4-mens-jordan-retro-4-2012 ">price jordan retro 4 mens jordan retro 4 2012</a>
jordan 9 red size 8 jordan 9 red and yellow http://www.eschoolnewsupdates.top/29/jordan-9-red-size-8-jordan-9-red-and-yellow
nike air max 1 green patta shop
شنبه 12 آبان 1397 11:09 ق.ظ
<a href="http://www.purplecrayonpower.top/39/authentic-air-jordan-3-infrared-23-701-click-image-to-close ">authentic air jordan 3 infrared 23 701 click image to close</a><a href="http://www.purplecrayonpower.top/4/womens-black-smoke-air-max ">womens black smoke air max</a><a href="http://www.purplecrayonpower.top/40/noir-hommes-gris-blanc-air-max-1-ultra-populaires-auprs-des-jeunes ">noir hommes gris blanc air max 1 ultra populaires auprs des jeunes</a><a href="http://www.purplecrayonpower.top/5/jordan-son-of-mars-low-pro-stars ">jordan son of mars low pro stars</a>
nike air max 1 green patta shop http://www.autoescuelamp4.top/23/nike-air-max-1-green-patta-shop
rainbow jordans sneakers
شنبه 12 آبان 1397 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.frisbeedogstars.top/31/adidas-superstar-snakeskin ">adidas superstar snakeskin</a><a href="http://www.frisbeedogstars.top/32/nike-air-max-diamond-turf-2 ">nike air max diamond turf 2</a><a href="http://www.frisbeedogstars.top/33/michigan-state-nike-kobe-11-camo-armed-forces ">michigan state nike kobe 11 camo armed forces</a><a href="http://www.frisbeedogstars.top/34/red-octobers-air-yeezy ">red octobers air yeezy</a>
rainbow jordans sneakers http://www.boisecommunitygarden.top/24/rainbow-jordans-sneakers
elite pack superfly colorway
شنبه 12 آبان 1397 11:03 ق.ظ
<a href="http://www.esi-group-na.top/1/adidas-supernova-boost ">adidas supernova boost</a><a href="http://www.esi-group-na.top/10/team-red-air-max-1 ">team red air max 1</a><a href="http://www.esi-group-na.top/11/mens-nike-zoom-pegasus-32-all-red-nike-air-zoom-pegasus-32-mens-running-shoes-black ">mens nike zoom pegasus 32 all red nike air zoom pegasus 32 mens running shoes black</a><a href="http://www.esi-group-na.top/12/adidas-neo-canvas-purple-grey ">adidas neo canvas purple grey</a>
elite pack superfly colorway http://www.valentineassemblyofgod.top/18/elite-pack-superfly-colorway
air jordan 1 low no swoosh arctic orange sail
شنبه 12 آبان 1397 11:02 ق.ظ
<a href="http://www.camping-puy-charrier-vendee.top/35/jordan-3-for-women-blue-and-white ">jordan 3 for women blue and white</a><a href="http://www.camping-puy-charrier-vendee.top/36/jordan-maroon-6-2014 ">jordan maroon 6 2014</a><a href="http://www.camping-puy-charrier-vendee.top/37/nike-air-penny-2-sprite-house-of-hoops-release-details ">nike air penny 2 sprite house of hoops release details</a><a href="http://www.camping-puy-charrier-vendee.top/38/nike-air-max-1-yoth ">nike air max 1 yoth</a>
air jordan 1 low no swoosh arctic orange sail http://www.studiokolorfish.top/29/air-jordan-1-low-no-swoosh-arctic-orange-sail
red jordan retro
شنبه 12 آبان 1397 11:02 ق.ظ
<a href="http://www.phkdesigns.top/1/north-face-thermoball-jacket-mens ">north face thermoball jacket mens</a><a href="http://www.phkdesigns.top/10/spike-lee-jordans-white-and-blue ">spike lee jordans white and blue</a><a href="http://www.phkdesigns.top/11/nike-snowboarding-fall-09-collection ">nike snowboarding fall 09 collection</a><a href="http://www.phkdesigns.top/12/nike-air-max-b-w-beair-max-bw-new ">nike air max b w beair max bw new</a>
red jordan retro http://www.constellation-corp.top/28/red-jordan-retro
jordan 12 gym red black white
شنبه 12 آبان 1397 11:01 ق.ظ
<a href="http://www.itraveltrack.top/6/nike-superfly-iv-side-profile ">nike superfly iv side profile</a><a href="http://www.itraveltrack.top/7/womens-nike-pro-core-classic-logo-sports-bra ">womens nike pro core classic logo sports bra</a><a href="http://www.itraveltrack.top/8/adidas-springblade-pro-sky-blue-orange ">adidas springblade pro sky blue orange</a><a href="http://www.itraveltrack.top/9/womens-cheap-nike-air-max-cheap-nike-air-max-1-trainers ">womens cheap nike air max cheap nike air max 1 trainers</a>
jordan 12 gym red black white http://www.douglasmua.top/30/jordan-12-gym-red-black-white
nike lunarglide 7 midnight pack
شنبه 12 آبان 1397 11:00 ق.ظ
<a href="http://www.envirocentives.top/35/womens-white-leather-nike-cortez-womens-nike-cortez-basic-leather-casual-shoes-white-grey-outlet-online ">womens white leather nike cortez womens nike cortez basic leather casual shoes white grey outlet online</a><a href="http://www.envirocentives.top/36/air-jordan-iv-gentry ">air jordan iv gentry</a><a href="http://www.envirocentives.top/37/nike-kd-8-purple-green ">nike kd 8 purple green</a><a href="http://www.envirocentives.top/38/jordan-bred-11-low-size-7 ">jordan bred 11 low size 7</a>
nike lunarglide 7 midnight pack http://www.bizcoachjason.top/22/nike-lunarglide-7-midnight-pack
Coconut Oil
یکشنبه 6 آبان 1397 05:49 ق.ظ
I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely
enjoyed every bit of it. I've got you book-marked to look at new things you post…
Coconut Oil
شنبه 5 آبان 1397 11:11 ب.ظ
Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts and I will
be waiting for your further post thank you once again.
Coconut Oil Benefits
دوشنبه 30 مهر 1397 01:50 ق.ظ
Pretty! This has been a really wonderful article. Many thanks for supplying this info.
minecraft free download 2018
پنجشنبه 19 مهر 1397 02:13 ب.ظ
Thanks , I have just been searching for information approximately
this subject for a while and yours is the greatest I have came
upon so far. However, what in regards to the
conclusion? Are you positive about the supply?
minecraft
دوشنبه 16 مهر 1397 06:28 ق.ظ
Everything said was actually very logical. But, think about
this, suppose you wrote a catchier title? I ain't saying
your information isn't solid, however what if you
added something to maybe get folk's attention? I mean ایران نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟
is kinda vanilla. You ought to peek at Yahoo's front page and watch
how they create post headlines to grab viewers to open the links.
You might add a video or a pic or two to grab readers interested about everything've got to say.
In my opinion, it might make your posts a little livelier.
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 03:13 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts on فلسطین. Regards
nike womens sweatpants
سه شنبه 10 مهر 1397 08:36 ق.ظ
<a href="http://www.shipmentbangkok.com/35/yellow-leggings-women ">yellow leggings women</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/36/nike-air-max-pro-metal-nike-air-max-2013 ">nike air max pro metal nike air max 2013</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/37/womens-air-jordan-retro-2-all-blue ">womens air jordan retro 2 all blue</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/38/free-air-jordans-sneakers ">free air jordans sneakers</a>
[url=http://www.mawso3atk.com/18/nike-womens-sweatpants]nike womens sweatpants[/url]
air jordan gamma blue 12s jordan gamma blue 11
سه شنبه 10 مهر 1397 08:29 ق.ظ
<a href="http://www.medicispharmaceutical.com/31/nike-air-jordan-5-homme-blanc-rouge ">nike air jordan 5 homme blanc rouge</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/32/jordan-latest-sneakers-release ">jordan latest sneakers release</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/33/nike-free-run-5.0-womens-sky-blue-grey ">nike free run 5.0 womens sky blue grey</a><a href="http://www.medicispharmaceutical.com/34/air-max-1-vintage-flower-buy ">air max 1 vintage flower buy</a>
[url=http://www.suzanne-hollander.com/16/air-jordan-gamma-blue-12s-jordan-gamma-blue-11]air jordan gamma blue 12s jordan gamma blue 11[/url]
places hiring in indianapolis
سه شنبه 10 مهر 1397 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/6/air-jordan-11-low-closing-ceremony-white-gold ">air jordan 11 low closing ceremony white gold</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/7/air-jordan-retro-3-white-red ">air jordan retro 3 white red</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/8/air-jordan-retro-6-womens-orange-yellow ">air jordan retro 6 womens orange yellow</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/9/jordan-5s-pink-and-lime ">jordan 5s pink and lime</a>
[url=http://www.crossroadssm.com/27/places-hiring-in-indianapolis]places hiring in indianapolis[/url]
nike hyperdunk 2015 mid blue white
سه شنبه 10 مهر 1397 08:27 ق.ظ
<a href="http://www.collegerecruitmentvideo.com/31/kids-grade-school-nike-son-of-force-low-casual-shoes ">kids grade school nike son of force low casual shoes</a><a href="http://www.collegerecruitmentvideo.com/32/newly-released-jordans-2014-new-jordans-2014-release-dates ">newly released jordans 2014 new jordans 2014 release dates</a><a href="http://www.collegerecruitmentvideo.com/33/womens-nike-air-huarache-nm-red ">womens nike air huarache nm red</a><a href="http://www.collegerecruitmentvideo.com/34/air-jordan-4-retro-fish-pattern-blackcement-grey-fire-red ">air jordan 4 retro fish pattern blackcement grey fire red</a>
[url=http://www.vetoetattoos.com/13/nike-hyperdunk-2015-mid-blue-white]nike hyperdunk 2015 mid blue white[/url]
check burlington gift card balance
سه شنبه 10 مهر 1397 08:26 ق.ظ
<a href="http://www.mypooldata.com/35/release-reminder-nike-womens-n7-free-run-3-dark-turquoise-reflective-silver-white-pink-flash ">release reminder nike womens n7 free run 3 dark turquoise reflective silver white pink flash</a><a href="http://www.mypooldata.com/36/air-jordan-femme-blanche ">air jordan femme blanche</a><a href="http://www.mypooldata.com/37/buy-nike-air-jordan-shoes-nike-air-jordan-shoes-wikipedia ">buy nike air jordan shoes nike air jordan shoes wikipedia</a><a href="http://www.mypooldata.com/38/mens-nike-free-tr-flyknit-5.0-blue-red ">mens nike free tr flyknit 5.0 blue red</a>
[url=http://www.thapiecemakerz.com/21/check-burlington-gift-card-balance]check burlington gift card balance[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo