خبر گزاری جوانان ایران - آینه

فلسطین چگونه اشغال شد؟

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-03:29 ب.ظ

فلسطین جزء سرزمین­هایی‌ است كه اولین تمدن­های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است، اماكن مقدس بسیاری از سه دین آسمانی در آن وجود دارد كه اهمیت آن را دو چنان می‌نماید.

تهران- الکوثر:  براساس اسناد تاریخی، اقوام اولیه‌ای كه در نقاط مختلف این سرزمین سكونت داشته‌اند، عبارتنداز: ‌آموریان، آرمیان، كنعانیان و...

بنی اسرائیل بعد از این اقوام و در بعضی نقاط فلسطین زندگی كردند، البته هم زمان با چند قبیله عبری(بنی اسرائیل) ‌اقوام دیگری نیز مانند كلدانی‌ها،‌ آشوری‌ها و... در فلسطین زندگی می‌كردند، بنابراین ادعای آنها مبنی بر حق تاریخی بر سرزمین فلسطین صحیح نمی‌‌باشد.

صهیونیست­ها بیش از یك قرن و نیم پیش برای ایجاد اتحاد بین یهودیان سراسر دنیا حركت خود را آغاز كردند، آن‌ها در ابتدا شعار وطن یهودی در آرژانتین یا یكی از كشورهای آفریقایی (بیشتر اوگاندا مطرح بود) سردادند ولی بعدها این شعار برای همراهی و هماهنگ­تر كردن یهودیان سراسر دنیا (با دادن بار اعتقادی) متوجه فلسطین به عنوان سرزمین موعود! یهود شد.

این سرزمین تا زمان خلیفه دوم در دست رومی‌ها بود كه بوسیله پیمان‌نامه با صلح و آرامش و بدون خون‌ریزی بدست مسلمانان فتح شد و تا آخر دوران عثمانی‌ها جزء قلمرو حكومت‌های اسلامی و منطقه‌ای با اكثریت مسلمان و بدون هیچ مزاحمتی برای سایر ادیان بود.

سئوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کردند؟

دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که مردم را به توحید دعوت کردند ، پیامبران عظیم الشانی که مبعوث شدند ، به دنیا آمدند و به شهادت رسیدند ، در خاورمیانه قد علم کردند . حساسیت دوم موضوع نفت و انرژی است ، به طوریکه ۷۵% انرژی دنیا از خاورمیانه در حال تردد است .

عامل سوم اینکه خاور میانه قلب جهان اسلام است . این منطقه تراکم مسلمانان دنیا را در خود جای داده است و مسلمانان با توجه به دستورات دینی خود که آن ها را به خود اتکایی از مسیحیان و یهودیان و دوری از تبعیت از آن ها تشویق می کندو برعکس غربی ها مایل به تسلط بر تمام مردم دنیا از جمله مسلمانان بودند ، بنابراین برای تسلط و کنترل هرچه بیشتر مسلملنان به این نتیجه رسیدند که یهودیان را در این منطقه مستقر نمایند.

. عامل چهارم : موقعیت جفرافیایی است . جغرافیای خاورمیانه به گونه ای است که محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا ، افریقا و اروپا است . نمی توان امروز از اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت .

لذا وضعیت و مراحل اشغال این سرزمین مقدس به چهار مرحله تقسیم می­شود:‌

1. پیش از اشغال انگلیسی­ ها

تعداد یهودیان [در فلسطین] از 56 هزار نفر [یعنی معادل] 8درصد در مقابل 644 هزار فلسطینی، [معادل] 92 درصد تجاوز نمی‌كرد و میزان اراضی آنان هم به 2درصد می­رسید.

نخستین موج مهاجرت یهودیان در سال 1882میلادی(1261هجری شمسی) آغاز شد و تعداد مهاجران تا 1903 میلادی(1272هجری شمسی) به حدود 20 هزار نفر رسید.[در جنگ جهانی اول دولت عثمانی شكست خورده و كشور عثمانی تجزیه شده و بین قدرتهای بزرگ آن دوران، فرانسه و انگلیس تقسیم می‌شود] پس از اشغال فلسطین توسط انگلیس، در آوریل 1917میلادی(1286 هجری شمسی) بالفور ( وزیر امور خارجه انگلیس) وعده ایجاد میهن ملی یهود را در فلسطین به یهودیان وعده داد. 

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 میلادی مقارن با 1218 شمسی با شكست عثمانی و تجزیه این سرزمین پهناور اسلامی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیسی‌ها به قیمومیت«سرپرستی» انگلیس در می‌آید.

قیمومیت یعنی اینكه مردم سرزمین آنقدر عقب مانده باشند كه نتوانند خود را اداره كنند،‌ بنابراین كشوری‌كه توانمند است می‌آید و به حساب كمك به آن سرزمین حكومت می‌كند و مردم آن سرزمین را در حكومت داری توانمند می‌كند و سرآخر سرزمین را به مردم همان سرزمین می‌سپارد

انگلیسی‌ها كه صهیونیست­های یهودی در آن نفوذ داشتند، در دوران قیمومیت اقدام به واگذاری زمین­های فلسطین به آژانس یهود كردند، در این بین این آژانس تلاش می‌كرد علاوه بر زمین­هایی كه انگلیسی‌ها به آنها می‌دهند با مسلمانان وارد معامله شوند و زمینهای آنها را خریداری كنند، از آنجا كه علمای وقت به اندیشه شوم این یهودیان پی برده بودند، ضمن آگاه ساختن مسلمانان،‌ حكم ارتداد و كشتن افرادی كه زمینهای خود را به یهودیان می­فروشند صادر كردند. صهیونیست‌ها به ناچار یا با ظاهری مسلمان و یا توسط وكلای مسیحی زمینهایی را از مسلمانان خریداری كردند با این حال تا سال 1948 یعنی 60 سال پیش كه انگلیسی­ها این سرزمین را ترك كرده و به صهیونیست­ها واگذار كردند و آنها اعلامیه استقلال اسرائیل را صادر كردند، نزدیك به 6/6 درصد كل سرزمین فعلی فلسطین را در اختیار داشتند در حالیكه قبل از اشغال فلسطین یهودیان تنها 2 درصد فلسطین را در اختیار داشتند. 

و اما پس از 1948 یك رشته اتفاقاتی رخ می‌دهد كه اسرائیل مناطق بیشتری را در اشغال خود در می‌آورد كه مهمترین آنها جنگ 1948 و 1967 است.

2. صدور قطعنامه سازمان ملل

صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در 29/11/1947 در مورد تقسیم فلسطین به دو كشور فلسطینی و یهودی و تجزیه 54 درصد از سرزمین فلسطین.  54 درصد به صهیونیستها تعلق گرفت و مابقی به فلسطینیان.

3. از جنگ 1948 تا جنگ 1967

صهیونیست­ها در روز 15/5/1948، ساعاتی پس از اعلام پایان قیمومیت انگلیس، برپایی دولت خود را اعلام كردند و جنگ بین باندهای تروریستی صهیونیستی و فلسطینیان آغاز شد،ارتش­های عربی به حمایت از ملت فلسطین وارد نبرد با صهیونیست­ها شدند ولی چون آمادگی برای این جنگ نداشتند، شكست خوردند، البته وابستگی این ارتش‌ها به ویژه فرماندهان آن‌ها به استعمار انگلیس نیز در ناكارآمدی آنان بسیار مؤثر بود.

« پس از اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و توسط بن گوریون، اولین جنگی كه این رژیم علیه فلسطین و كشورهای عربی منطقه به راه انداخت به جنگ 1948 معروف است. در طی این جنگ صهیونیستها 78 درصد كل خاك فلسطین را به اشغال خود در آوردند. در اثر این جنگ، نخستین مرحله آوارگی بزرگ مسلمانان فلسطین به وقوع پیوست. طی آن حدود یك میلیون فلسطینی از مجموع یك میلیون و نهصد هزار فلسطینی در آنزمان آواره شدند. حدود 200000 تن از مسلمانان فلسطین به نوار غزه مهاجرت كردند و 496000 تن به اردن و 100000 تن به لبنان و 85000 تن به سوریه و 20000 تن به مصر و عراق كوچ كردند»، «در سالهای 1953 و 1950 کنست رژیم صهیونیستی قوانینی را مبنی بر مصادره اراضی فلسطینی ها به تصویب رساند.»

هنگام شروع جنگ 1948 تعداد فلسطینیان به 000/056/2 در مقابل 000/650 یهودی می­رسید. بخش اعظم افزایش جمعیت یهودی در اثر مهاجرت‌های مورد حمایت نیروهای اشغالگر انگلیسی بوده‌‌است. یهودیان كه تنها 66/5 درصد از اراضی فلسطین را در اختیار داشتند، در طول دوره قیمومیت انگلیس، ‌بر 11 درصد از سرزمین و از جمله 191 روستا و 7 شهر با زور مستولی شدند. سرانجام با اشغال تقریباً 4/3 (سه چهارم) خاك فلسطین در جنگ 1948، نیمی از فلسطینیان از سرزمین و خانه و كاشانه خود رانده شدند و به صورت آوارگان در اردوگاه­ها به حیات خود ادامه دادند.

4. پس از جنگ 1967م (1346ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ شش روزه

صهیونیست­ها در جنگ ژوئن 1967م با قیمانده فلسطین را همراه با شبه جزیره سینای مصر و ارتفاعات جولان سوریه به اشغال خود درآوردند. مجموع سرزمین­های عربی زیر سلطه صهیونیست‌ها به 89359 كیلومتر مربع یعنی چهار برابر زمینهای اشغال شده پیش از جنگ 1967م رسید. پیش از جنگ، فلسطینی­ها 25/2میلیون نفر یعنی 70 درصد از جمعیت را در مقابل 30 درصد یهودیان- كه این درصد در اثر مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا بود- تشكیل می­دادند. در طول این جنگ بیش از 410 هزار فلسطینی آواره شدند.اسكان صهیونیست‌ها در كرانه باختری و نوار غزه با احداث نخستین شهرك به نام كفر عتصیون در كرانه باختری در 25/11/67 آغاز شد و تنها در سال اول اشغال، 14 شهرك احداث و 12270 مهاجر یهودی در آن­ها اسكان یافتند.

5. آخرین جنگ اعراب و اسرائیل و آغاز روند سازش

انور سادات، رئیس ­جمهور مصر اولین دولتمرد عربی بود كه پس از جنگ 1973م[13][10] (1352هـ .ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ رمضان با اسرائیل سازش كرد و آن­ را به رسمیت شناخت و با عقد قرارداد سازش (كمپ دیوید) با این رژیم، موجبات یاس و ناامیدی امت عربی را در مبارزه با اسرائیل و آزادسازی فلسطین فراهم كرد. حضرت امام(ره) بارها این حركت خائنانه به آرمان فلسطین و امت اسلامی را تقبیح كردند. ایشان در موضع خود نسبت به صلح انورسادات فرمودند: «من جداً اقدامات انورسادات ( توافقات كمپ دیوید) را محكوم می‌كنم، سادات با قبول صلح با اسرائیل وابستگی خود را به دولت استعمارگر آمریكا آشكارتر نمود و ملت مصر باید دست این خیانتكار _انورسادات_ را از كشور خود قطع كند و ننگ سرسپردگی به آمریكا و صهیونیسم را از ملت بزداید

نقش ایران چه تأثیری در حركت و پیروزی­های ملت فلسطین داشته است؟

بی­ تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استكبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم­سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است. آن‌ها به خوبی دریافتند که بیداری جهان اسلام با این همه پتانسیل به ضرر غرب و استمرار حکومت سران غیر مردم سالار عرب خواهد بود. انقلاب اسلامی تأثیر عمیقی برملت مسلمان فلسطین در زمینه بازگشت به آموزه­ های دین، امیدوار شدن به توانایی­های خود، الگو قرار دادن نظام اسلامی توسط مبارزان فلسطینی، قرار دادن مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با دشمنان، سامان دادن وحدت بر محور اسلام و شكل­گیری گروههای جهادی (چون حماس و جهاد اسلامی) به جای گذاشته است كه انتفاضه، محصول تأثیرپذیری مبارزات ملت فلسطین از انقلاب اسلامی است. مدیریت بحران فلسطین تا مدت مدیدی به دست دولت‌های عربی و رهبران سازمان‌های چریکی فلسطینی قرار داشته است ولی آن‌ها نتوانسته­اند در معادله موجود تغییری پدید آورند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهنمود حضرت امام خمینی(ره)که از دریچه مقاومت اسلامی و سازش ناپذیری با اسرائیل به مساله فلسطین می­نگریست، تحولات بسیاری در این مسئله بوجود آمد. پیروزی جنبش حزب­الله در لبنان مرهون اندیشه امام خمینی (ره) است. به گفته سید حسن نصرالله پایه اساس ایده مقاومتی كه در این كشور شروع شد و به حركت درآمد در عمق، قدرت، فعالیت و جدیت خود به امام خمینی (ره) بر می­گردد و اوست كه همه این ابعاد را به مقاومت بخشید و عقب­نشینی بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی در سال 2000 از این کشور، یکی از مهمترین پیروزی­های آن‌ها بر رژیم صهیونیستی است که توسط اسلام­گرایان بدست آمد. عقب­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که در اقدام بعدی با پیروزی در انتخابات، زمام امور دولت را در دست گرفت و مشروعیت انتخاباتی را در كنار مشروعیت انقلابی از آن خود ساخت. این تحولات عمدتاً مدیون تفکر امام خمینی(ره) است که اندیشه اسلام انقلابی و مبارزه را اساس حرکت برای آزدسازی فلسطین قرار داد و جریان مقاومت اسلامی را در منطقه گسترش داد. رهبر شهیدجنبش جهاد اسلامی دکتر فتحی شقاقی در رابطه با نقش انقلاب ایران و تأثیر آن بر مبارزات مردم فلسطین گفته است:« هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی(ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آن­ها را برانگیزد و امید را در دل­هایشان زنده كند. با پیروزی انقلاب ­اسلامی ما به خود آمدیم و دریافتیم كه آمریكا و اسرائیل نیز قابل شكست هستند، ما فهمیدیم كه با الهام از دین اسلام می­توانیم معجزه كنیم و از این رو ملت مجاهدمان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به دیده تقدیر می­نگرند و امام خمینی(ره) را از رهبران جاوید تاریخ اسلام می­دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
best place to buy kratom capsules
جمعه 27 دی 1398 11:06 ق.ظ
1 day shipping websites kratom capsules reddit
kratom extract [url=http://kratomsaleusa.com/#]kratom drug for sale[/url] kratom hippie gold reserve kratom
Kelly Garcia
دوشنبه 23 دی 1398 05:33 ب.ظ
That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate information… Appreciate your sharing this one. A must read post!
you can try here
جمعه 20 دی 1398 05:29 ب.ظ
ایران نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟ http://riseoverrun.biz
Jodie M.
یکشنبه 15 دی 1398 06:27 ب.ظ
I have to thank you for the efforts you’ve put in writing this blog. I am hoping to see the same high-grade blog posts from you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal website now
sling tv
چهارشنبه 11 دی 1398 12:46 ب.ظ
Hi there to every one, since I am really eager of
reading this web site's post to be updated daily. It consists
of good stuff.
Elma Gray
چهارشنبه 11 دی 1398 11:59 ق.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see a great blog like this one nowadays.
https://asksylphoflight.tumblr.com
سه شنبه 10 دی 1398 09:49 ق.ظ
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable info to work on. You've done a formidable job and our
entire community will be grateful to you.
Peggy Cooper
دوشنبه 2 دی 1398 07:17 ب.ظ
It's enormous that you are getting thoughts from this article as well as from our argument made at this time.
have a peek at this web-site
یکشنبه 24 آذر 1398 09:01 ق.ظ
ایران نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟ http://inikartu.online
AnastasiaStisk
شنبه 23 آذر 1398 03:15 ب.ظ
<a href=https://bursavoyage.com> aankhon mein aansu leke hoto se muskuraye</a>
<a href=https://bursavoyage.com/sitesmapes.php> kanmani stories in tamil</a>
<br>

https://bursavoyage.com <br>
generic viagra sales
شنبه 23 آذر 1398 03:43 ق.ظ
anyway cat [url=http://viatribuy.com/]viagra online[/url] therefore shock carefully information viagra online
relatively top gently heart http://viatribuy.com/ weekly national
cialis generic tadalafil online
سه شنبه 19 آذر 1398 12:34 ق.ظ
literally injury generic cialis 20mg honest door
morning drink [url=http://genericalis.com]generic cialis[/url] significantly she
relatively event highly tower http://genericalis.com/ naturally treat
NaomiStisk
دوشنبه 18 آذر 1398 09:31 ب.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com>ringtone download mp3 music hindi 2019</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>pubg ringtone mp3 download</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://cartk.ir/post/688/">download mp3 ringtones for samsung mobile</a>
40f0350
generic viagra without subscription
پنجشنبه 14 آذر 1398 06:22 ب.ظ
sildenafil dose in renal failure [url=http://viabsbuy.com]generic viagra
without subscription[/url] efectos colaterales citrato sildenafil generic
viagra without subscription consecuencias tomar sildenafil
comentarios del sildenafil http://viabsbuy.com efectos secundarios del sildenafil en mujeres
SarahStisk
چهارشنبه 13 آذر 1398 05:30 ب.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=http://seniorwheels.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=startupmechanics.in/sitesmapes.php> startupmechanics.in</a>
<a href=http://www.musicpool.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=startupmechanics.in/sitesmapes.php> startupmechanics.in</a>
<a href=http://www.readingt.readingcities.com/index.php?URL=https://startupmechanics.in> startupmechanics.in</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://tow.webandaps.com/node/8651#comment-1963347">santhiramuki</a>
<a href="http://tow.webandaps.com/node/3944#comment-1963130">thana serntha kootam song</a>
d5885_f
Kristinainsuh
سه شنبه 12 آذر 1398 06:19 ق.ظ
<a href="http://simphonyabelem.com/repas-dietetique/plat-dittique-facile.html"> exercice maigrir ventre</a>
<a href="http://okamika-industrialdea.com/comment-maigrir-vite/comment-maigrir-du-visage-femme.html"> maigrir en dormant</a>
<br>
---------------------- <br>
<a href="http://millenniastore.id/detail/28643">Comment Perdre Du Poids</a>
d1640f0
viagra without prescription
یکشنبه 10 آذر 1398 12:29 ب.ظ
hardly plant cheap viagra usa without prescription totally tone unfortunately bedroom [url=http://www.vagragenericaar.org/]cheap
viagra usa without prescription[/url] together income greatly forever http://www.vagragenericaar.org/ especially
host
generic viagra without subscription walmart
شنبه 9 آذر 1398 10:47 ق.ظ
forward rate generic viagra sales once shake pretty area [url=http://viagenupi.com/]viagra generic[/url] honestly touch free grocery http://viagenupi.com/ truly body
DonaldUnjub
جمعه 8 آذر 1398 08:14 ب.ظ
http://tugalways.com/product/libero-headphones/?unapproved=13572&moderation-hash=4ed8fdf03d289c3537e0a221876f282a#comment-13572
https://hosting-extra.nl/2018/10/17/hallo-wereld/?unapproved=7&moderation-hash=2dccc56a112a640ef2e1c9667bc6c4bd#comment-7
https://www.oscars2019de.cf/hello-world/?unapproved=82&moderation-hash=a3e92d8050c6defdf0e7aae0c41610d1#comment-82
http://smart-menu.tps-egy.com/product/cinnamon-roll/?unapproved=527&moderation-hash=69a7ff633b7376db8aff5d76494be61d#comment-527
http://cafelottivt.com/img_1691/?unapproved=171528&moderation-hash=f8d5507e9412c5a860ba93e43d2f3ab0#comment-171528
http://gala.archgrants.org/hello-world-2/?unapproved=66&moderation-hash=c577ad3dfbfa3f3a7607e337e26639bd#comment-66
<br>
DonaldUnjub
جمعه 8 آذر 1398 05:02 ب.ظ
<a href="https://chamla2019.cse.bth.se/2018/11/12/hello-world/?unapproved=44&moderation-hash=18fd66819a531e46b1a8634e74ed7040#comment-44"> download songs new mp3 free</a>
<a href="http://abksiegowosc.pl/witaj-swiecie/?unapproved=9&moderation-hash=428e53d65e6e580f53c48162c8e1fcde#comment-9"> download songs with lyrics mp3</a>
<a href="http://www.africanchildforum.org/ipc/2019/03/27/hello-world/?unapproved=8&moderation-hash=48673f73a1d94956c2396c657e0566aa#comment-8"> kaur b songs download mp3</a>
<a href="https://www.lacuisinedisalys.fr/bonjour-tout-le-monde/?unapproved=7&moderation-hash=ade854c23cfc3ffc1e576adede796b39#comment-7"> download songs jai ganesh deva</a>
<a href="https://blogg.tv2.no/sumo-underholdning/2017/11/28/hello-world/?unapproved=267&moderation-hash=e80fd796f98d71fb879b0767472ecdf4#comment-267"> download songs of aashiqui 2</a>
<br>
----------------------<br>
<a href="http://www.arezohaa.ir/post/16628/">download songs mp3 tamil</a>
<a href="http://www.valaco.ir/post/79/">download songs tamil</a>
<a href="http://www.arezohaa.ir/post/4639/">download songs in tamil</a>
<a href="http://www.zerozero.ir/post/821/">download song mp3</a>
f0350ae
cialis pills
جمعه 8 آذر 1398 12:14 ق.ظ
above tadalafil worldwide shipping [url=http://www.cialisps.com/]cialis india[/url] though generique tadalafil quand collect consecuencias
de las pastillas tadalafil generic cialis cost where opinioni su tadalafil 5 mg possibly tadalafil once a day uk http://www.cialisps.com/ clear comprar tadalafil y pagar con paypal
cheap cialis online pharmacy
چهارشنبه 6 آذر 1398 07:22 ق.ظ
honestly fix [url=http://cialissom.com/]cheap cialis online pharmacy[/url] before
medium cheap cialis online pharmacy sometimes transportation widely newspaper
http://www.cialissom.com/ slightly regular
best generic viagra online
دوشنبه 4 آذر 1398 03:12 ق.ظ
deliberately woman took sildenafil [url=https://oakley-sunglassesformen.us/]generic viagra online pharmacy[/url] last easiest way to buy sildenafil any price of sildenafil in qatar prescription viagra deliberately e street band sildenafil taking ultimately sildenafil
xing yu https://oakley-sunglassesformen.us/ close how to remove sildenafil
email virus
cialisles.com
یکشنبه 3 آذر 1398 12:59 ب.ظ
c http://cialisles.com/ http://cialisles.com. since costo del cialis da 5 mg cialis 20 mg best price or ed meds online without doctor prescription
cialis generic
شنبه 2 آذر 1398 10:10 ق.ظ
paper cialis professional competitive
basically [url=http://cialisoni.com/]cialis without prescription[/url] dig
yours consensus http://cialisoni.com/ event
viagra online
شنبه 2 آذر 1398 10:04 ق.ظ
sildenafil europe [url=https://viaqraonlinegen.com/]generic viagra[/url] co zawiera sildenafil generic viagra trusted pharmacy sildenafil efecto tiempo sildenafil
dose diaria https://viaqraonlinegen.com/ magnus sildenafil funciona
best place to buy cialis online reviews
یکشنبه 26 آبان 1398 02:19 ب.ظ
tadalafil under the tongue [url=http://www.cialisle.com/]buy cialis online[/url] tadalafil generic best price
buy cialis online dosing on tadalafil powder forums cos'è tadalafil http://cialisle.com/ tadalafil to sildenafil dose conversion
cheap erectile dysfunction pills online
جمعه 24 آبان 1398 11:09 ق.ظ
collect position terribly effect http://www.cialij.com/ quick
process
somehow present buy pills erection generic seriously risk
strange emphasis [url=http://www.cialij.com/]cheap erectile dysfunction pills online[/url] fast bother
maglie calcio a poco prezzo
دوشنبه 20 آبان 1398 05:10 ب.ظ
I always used to read post in news papers but
now as I am a user of web so from now I am using net for content,
thanks to web. maglie calcio a poco prezzo CarsonGoo fotballdrakter
Sophieslu
JanetteHs billige fotballdrakter FreddyRac
plenty of fish dating site
یکشنبه 19 آبان 1398 05:16 ب.ظ
I used to be able to find good info from your blog posts.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو