خبر گزاری جوانان ایران - آینه

تبریك سال 1395 ایران باستان توسط دكتر محمد علی هالو

تاریخ:شنبه 29 اسفند 1394-02:03 ب.ظ

تبریك سال 1395 ایران باستان  توسط دكتر محمد علی هالو
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد
رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت
را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم
سال نومی شود.زمین نفسی دوباره می کشد.برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند
و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره...من...تو...ما...
کجا ایستاده اییم.سهم ما چیست؟..نقش ما چیست؟...پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟...
زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد و
چون همیشه امیدوار وسال نومبارک...
 با آوروزی صلح و و دوستی و خاتمه جنگ و اصلاحات در سازمان ملل و حذف حق وتو و عضویت دایم 5 عضو شورای امنیت سازمان كه تمام جنگ هیا بخاطر این دیكتاتوری مطلق است  و فراوانی نعمت
 دكتر محمد علی هالو    DARDNEWS.IR
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قسمت دوم مصاحبه جنجالی علی مطهری درباره ی انتخابات 88

تاریخ:شنبه 29 اسفند 1394-02:03 ب.ظ

کانال اعتدال روحانی

قسمت دوم مصاحبه جنجالی علی مطهری درباره ی انتخابات 88

آقای دکتر ببینید! آقای ضرغامی رئیس رسانه ملی اعلام کرد که ما چند روز بعد از انتخابات از آقای موسوی خواستیم بیاید و شبهات را از طریق رسانه ملی مطرح کند که موسوی گفته بود پخش زنده می‌خواهم و شروطی تعیین کرده بود.
مطهری: خیلی خوب، شرط و شروط بگذارد؛ اصلا پخش زنده باشد، بیاید بگوید و ما بعد از آن جوابش را بدهیم. شرط آقای موسوی منطقی بوده است.

آقای ضرغامی آن مقطع به عنوان رئیس رسانه ملی مسئولیت داشتند.
مطهری: آقای ضرغامی دو هفته بعد از انتخابات وقتی دید که بحران اوج گرفت به این فکر افتاد و الا سیاست اولیه بستن فضا بود.

 یعنی این حرف آقای ضرغامی را رد می‌کنید که گفتند چند روز بعد از انتخابات به موسوی پیشنهاد دادیم؟
مطهری: بله؛ برای این که بلافاصله نبود. بلافاصله فضا بسته شد و اجازه صحبت کردن به موسوی و کروبی و طرفداران آنها داده نشد و عامل اصلی این فتنه هم همین بود. شما اجازه می‌دادید آنها حرف بزنند و معترضان تجمع کنند و صدا و سیما نیز آن را پخش کند.

مگر تجمع نکردند؟ مگر صدا و سیما به آنها وقت نداد؟
مطهری: بعد از انتخابات فضا کلا بسته شد و معترضان هیچ تریبونی برای بیان اعتراض خود نداشتند. قبل از آن فضا باز بود.

 وقتی که سلامت انتخابات از سوی رهبر انقلاب تأیید شد، آیا لزومی داشت که برای اعتراض خود بجای راههای قانونی دست به اردوکشی خیابانی بزنند؟
مطهری: بالاخره یک عده معترض بودند، مگر ما حق اعتراض نداریم؟ قانون اساسی حق اعتراض را و حتی حق راهپیمایی را به رسمیت شناخته است.

 اعتراض باید با اردوکشی خیابانی و آشوب همراه باشد؟
مطهری: آنها اول با آرامش آمدند.

 آنها از قبل از انتخابات شبهه تقلب را مطرح کردند.
مطهری: همیشه مطرح می‌شود. در همه انتخابات‌ها می‌گویند که نکند تقلب شود. انتخابات 92 مگر نبود، همیشه بحث تقلب وجود دارد اما مهم این است که ما چگونه آن را مدیریت کنیم. اگر عده‌ای به نتیجه انتخابات اعتراض دارند، به جای اینکه باتوم را بلند کنیم و بزنیم، بگوییم حرفتان را بزنید و اجازه تجمع بدهیم تا هیجان پایین بیاید.

 آنها در 25 خرداد آزادانه حرف خود را زدند و هیچ مشکلی هم به وجود نیامد تا اینکه برخی از افراطی‌ها به پایگاه بسیج حمله کردند.
مطهری: آن که معلوم نبود چه بود. راهپیمایی تمام شد و راهپیمایی بسیار خوبی بود و خون هم از دماغ کسی نیامد، اما آخرش معلوم نشد که چه اتفاقی افتاد. هردو طرف می‌گویند طرف دیگر شروع کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر محمد علی هالو

تاریخ:شنبه 29 اسفند 1394-03:34 ق.ظ

دکتر محمد علی  هالو  شاعر و نویسنده و محقق و مستند ساز و اولین وبلاگ نویس  ایرانی و فعال حقوق بشر و محیط زیست شناخته جهانی است که تاکنون پنج کتابش مجوز و چاپ شده است و یک کتاب شعر و .. .در حال مراحل  چاپ شود .... شعر ها  و مقالات علمی و سیاسی و پیشگویی  و شعر های  وی در بیشتر سایت های ایرانی و اروپایی  چاپ شده است  و چهر ه شناخته شده بین المللی است که بخاطر وبلاگ نویسی و فعالیت حقوق بشری  و محیط زیستی بارها بازداشت و محاکمه و حتی بارها محکوم  که دوبار در دادگاه تجدید نظر گل ان تبرئه شده  و بارها  وی را ربوده  و ش نکجه شده  و مجوز هفته نامه و سایت وی باطل شده است و با اینکه عضو شورای محل سکونتش بود رد صلاحیت شده و حکم شهادت پدر حانبا ز بسیجی 65 درصد هشت سال دفاع مقدس (اولین بسیجی اعزامی به جبهه از آستارا ) را با اینکه تایید دکتر بیمارستان فوت  مبنی بر اثر جانبازی  با اعمال نفوذ صادر نشده است و از تمام حقوق اجتماعی و شغلی بدون حکم دادگاه محروم شده است و حتی از روزنامه ارستانی و  خبرگزاری که چند سالها مشغول خبرنگار آستارا بود با اعمال نفوذ اخراج شد.....حتی با اینکه مسول ساخت و هیات امنا مسجد محل زندگی اش بود با اعمال نفوذ بدون مدرک و ستد اخراج شد کلا  بدون مدرک دادگاه و قانون از حقوق اجتماعی و سیاسی و شغلی  و اقتصادی محروم شده است ....دکتر محمد علی هالو که دو دهه است روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس و مستند ساز  و نویسنده و محقق و شاعر  که درجه دار بازنشسته ارتش است فرزند آستارا  اسماعیل اسدی د ارستانی است  سایت های معروف  وی  (که بیشتر سال فیلتر می شوند و آخرین بار سایت آستارایی وی با حدود 50هزار بازدید روزانه فیلتر شد astarali.ir    و سایت های دیگر  a staranews1.ir  و dardnews.irو astaranews.com    و گیلان من


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ممنوع التصویر خاتمی قانونی نمی باشد

تاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-04:55 ب.ظ

معاون اول رئیس جمهور درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، گفت: ممکن است قوه قضائیه چنین استنباط کرده باشد که به اندازه کافی اختیارات قانونی برای اعمال چنین محدودیت‌هایی را دارد. فکر می‌کنم با گفت‌وگو با رئیس قوه قضائیه حتماً به سمت حل چنین مشکلاتی پیش برویم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون اول رئیس جمهور درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، گفت: ممکن است قوه قضائیه چنین استنباط کرده باشد که به اندازه کافی اختیارات قانونی برای اعمال چنین محدودیت‌هایی را دارد. فکر می‌کنم با گفت‌وگو با رئیس قوه قضائیه حتماً به سمت حل چنین مشکلاتی پیش برویم.


به گزارش «انتخاب»، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در حاشیه آخرین جلسه هیأت دولت در پاسخ به پرسشی درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، اظهار کرد: همه مسائل اینگونه با گفت‌وگو حل می‌شود.


وی با تأکید بر اینکه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و رئیس این شورا هر دو اعلام کرده‌اند که مصوبه‌ای در این رابطه در شورای عالی امنیت ملی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ممکن است قوه قضائیه استنباطش این باشد که این قوه به اندازه کافی اختیارات قانونی برای اعمال چنین محدودیت‌هایی را دارد؛ فکر می‌کنم با گفت‌وگویی با رئیس قوه قضائیه و مسئولین دستگاه قضا حتماً به سمت حل چنین مشکلاتی پیش برویم.


معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد وضعیت اقتصادی مردم در سال 95 با تأکید بر اینکه ارزانی انتظار درستی از شرایط سال آینده نیست، گفت: ان‌شاءالله سال آینده اقتصاد کشور وارد دوره جدیدی می‌شود که در آن شاهد ایجاد شغل، رشد اقتصاد، رشد سرمایه‌گذاری، ورود منابع خارجی و افزایش صادرات کشور خواهیم بود.


جهانگیری تأکید کرد که اتفاقات مذکور باید در زندگی و معیشت مردم و نیز اشتغال جوانان تأثیرگذار باشد.


معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم در سال 94، خاطرنشان کرد: مردم ایران در سال‌های گذشته فشارهای اقتصادی سنگینی را تحمل کردند و امروز جوانان بسیاری هستند که با وجود اینکه علاقمند به فعالیت هستند کار مناسب برای خود را پیدا نکردند. همچنین رفاه مردم و درآمد سرانه مردم نیز طی سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است.


جهانگیری گفت: در همین راستا از خداوند متعال می‌خواهم که در سال 95 بتوانیم همه این کسری‌ها را جبران کنیم و رفاه مردم،‌ وضع اشتغال در کشور و نیز وضع اقتدار اقتصادی مردم بهتر شود و انسجام و همدلی میان نیروهای کشور افزایش یابد.


وی با اشاره به مشارکت پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند، افزود: مردم ایران تلاش کردند که همدلی را در هفتم اسفند تقویت کنند. ما نیز امیدواریم این تلاش مردم درسی برای همه نیروها و جریانات سیاسی کشور باشد و آنها بتوانند با همدلی در جهت حل مشکلات کشور و مردم حرکت کنند.

dardnews.irداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیت الله هاشمی رفسنجانی : مردم هستند که تصمیم می گیرند

تاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-04:24 ب.ظ

اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز -چهارشنبه-در دیدار نمایندگان منتخب شهرستان های استان یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب، مسابقه کشورهای پیشرفته و شرکت های مهم بین المللی برای سرمایه گذاری در ایران را به خاطر ارتقای جایگاه ایران در جامعه جهانی دانست و گفت: زمینه برای انجام کارهای بزرگ مهیاست، اما برای زندگی مردم، کارهای کوتاه مدت و میان مدت لازم است که لازمه آن همکاری دولت و مجلس است.
هاشمی رفسنجانی، اشتغال آفرینی را ضرورت امروز مردم، خانواده ها، جوانان و به خصوص تحصیلکرده ها خواند و گفت: باید برای برگشت رونق تولید به کشور و راه اندازی کارخانجات تعطیل شده، برنامه ریزی کرد که علمی ترین و اقتصادی ترین شیوه آن، استفاده از وجود نقدینگی هاست. البته قبل از آن فعلاً باید با جدّیت با قاچاق مبارزه کرد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود :اگر به تولیدگران داخلی فرصت و میدان بدهیم، قاچاق و قاچاقچی به هر شکلی که باشد، از بین می رود.
وی ایجاد تردید برای سرمایه گذاران خارجی در ایران و منفی بافی های تریبون های رسمی را مانع اصلی در مسیر رونق اقتصادی کشور دانست و گفت: دولت و ملت با همه موانعی که در مسیر حرکت به سوی پیشرفت دارند، با همکاری و همدلی می توانند مشکلات را برطرف کنند.
هاشمی رفسنجانی، نقش و جایگاه مجلس برای ایجاد فضای کار، کوشش و اشتغال را بسیار والا دانست و گفت: امیدواریم نمایندگان منتخب، براساس وعده های انتخاباتی به وظایف خود عمل کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ترکیب مجلس آینده را برای کشور مناسب توصیف کرد و گفت: در همه جوامع یکی از عوامل رکود و تورم، حتی در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم رکود و تورم بی اخلاقی ها، دوری مجلس از انجام وظایف اصلی و دامن زدن به مسایل حاشیه ای و دوری از کارهای اساسی است.
وی با یادآوری جمله تاریخی امام راحل که «مجلس در رأس امور است»، گفت: از یک سو مظهر اراده، خواست و نظر مردم است و از سوی دیگر، با تصویب قوانین درست، بر صمیمیت حاکمیت و دولت با ملت می افزاید.
هاشمی رفسنجانی پرورش انسان های نخبه و سرنوشت ساز را یکی از ویژگی های استان یزد دانست و گفت: در دوره معاصر هم آقایان حجت الاسلام والمسلمین خاتمی و دکتر عارف از آن خطه برخاستند.
هاشمی رفسنجانی در این دیدار مردم یزد را دارای ریشه های تاریخی در تمدن ایران دانست و گفت: مردم آن خطه که صلابت خود را از کویر وام گرفته اند، در هر مقطعی، نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند و تازه ترین مصداق نقش آفرینی آنان، انتخابات هفتم اسفند بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از انتخابات دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی که باعث افزایش اعتماد مردم به نظام شده است، گفت: نکته مهم این انتخابات، تبلور آگاهی مردم بود که علی رغم تلاش بعضی ها برای مسمومیت های فضای انتخاباتی، حماسه وار آمدند و بهترین صحنه را رقم زده اند.
در آغاز این دیدار، رضا امراللهی، رییس اسبق سازمان انرژی اتمی کشور طی سخنانی گفت: خوشحالیم که حاصل تلاش اعتدالی دوستان و دوستداران شما در شهرهای یزد، انتخاب نمایندگانی بود که به میانه روی مشهور هستند.
همچنین غلامعلی سفید، استاندار اسبق یزد و رییس شورای اصلاح طلبان استان یزد، کمال دهقانی فیروزآباد، منتخب مردم شهرستان های تفت و میبد و محمدرضا تابش، منتخب مردم اردکان، ضمن ارائه گزارشی از فضای انتخاباتی استان، به بیان دیدگاه های خود درباره مسایل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پرداختند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صدام زندگی نامه جنایتكار جنگی (شیطان سفید )

تاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-04:24 ب.ظ

 صدام زندگی نامه    جنایتكار جنگی  (شیطان  سفید )

 نویسنده و تحقیق : اسماعیل اسدی دارستانی كارشناس نظامی ( درجه دار بازنشسته ارتش )....صدام حسین عبدالمجید تکریتی (م: ۲۸ آوریل ۱۹۳۷ - ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶) (۱۹۷۹ تا ۲۰۰۳) ۱۳۵۸-۱۳۸۲ رئیس‌جمهور کشور عراق بود.  dardnews.ir


وی که یکی از اعضای برجستهٔ حزب بعث عراق محسوب می‌شد، نقشی کلیدی در کودتای سال ۱۹۶۸ داشت که منجر به حکومت درازمدت حزب بعث شد. مبانی نظری این حزب بر پان‌عربیسم، نوسازی اقتصادی و سوسیالیسم استوار بود. صدام به عنوان نائب‌رئیس تحت فرمان دایی خود، ارتشبد احمد حسن البکر، توانست به سختی کشمکش‌های بین دولت و نیروهای مسلح را در زمانی که گروه‌های بسیاری توانایی براندازی دولت را داشتند کنترل کند. او این کار را با تشکیل نیروهای امنیتی سرکوبگر و تحمیل نیروی خود به دولت انجام داد وبا ایجاد رعب وحشت درملت حکومت را تماماً به دست گرفت.اسم صدام را من در سال 1366 بنام   شیطان سفید گذشتم  زمانیكه عضو بسیج شدم ... شیطان سفید بخاطر اینكه آنزمان آمریكا  و عربها  از وی حمایت می كردند  شیطان سفید بخاطر اینكه  سازمان ملل از این جنایتكار دفاع می كرد .... چون  این شیطان  و جنایتكار  خود را برای رهایی انسانها معرفی می كرد و كاخ سفید  و سازمان ملل همك از این شیطان دفاع می كرد   و پدرم كه جانباز  65 درصد بسیجی  و بردار مهدی  جانباز  بسیجی بودند این  مطلب را اولین بار خواندن در روز نامه دیواری  مدرسه و برای مجله بنیا فرستاده بودم  مرا شتویق كردند پدرم كه یك شاعر حماسی بود  خیلی خوشش آمد .صدام به عنوان یک رئیس‌جمهور دیکتاتور کیش شخصیت فراگیری برای خود در بین مردم به وجود آورد. او دولتی به شدت مستبد تشکیل داد و توانست در طول جنگ ایران و عراق (۱۹۸۸-۱۹۸۰) و جنگ خلیج فارس (۱۹۹۱) که هر دو عامل کاهش استانداردهای زندگی و وضع حقوق بشر در عراق شدند، قدرت را حفظ کند. دولت صدام تمام جنبش‌هایی را که به باور خود تهدیدکننده تلقی می‌کرد، به ویژه آنهایی را که برآمده از گروه‌های دینی یا قومی بودند و خیال استقلال یا خودمختاری داشتند سرکوب کرد. هفته‌نامهٔ اکونومیست او را یکی از بزرگ‌ترین دیکتاتورهای انتهای سده ۲۰[ و روزنامهٔ نیویورک تایمز او را یکی از بی‌رحم‌ترین حاکمان خودکامه در تاریخ معاصر توصیف کرده‌است.صدام فریبکارانه در حالی که در نظر بسیاری از اعراب به دلیل مقاومت در برابر غرب و حمایت بی‌شائبه از فلسطینی‌ها، رهبری بزرگ تلقی می‌شد، پس از جنگ خلیج فارس از سوی جامعهٔ بین‌الملل و آمریکا طرد شد.صدام پس از حملهٔ آمریکا و متحدانش به عراق در سال ۲۰۰۳ مقام خود را از دست داد. او در ۱۳ دسامبر ۲۰۰۳ توسط نیروهای آمریکایی در حالیکه خودرا در یک حفره کوچک درنقطه ای دورافتاده مخفی کرده بود دستگیر شد. صدام در دادگاه ویژهٔ جرائم سران عراق که توسط دولت موقت عراق تشکیل شد محاکمه و در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۰۶، به اعدام با چوبه دار محکوم شد و سرانجام در تاریخ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵ در بغداد به دار آویخته شد.

دوران جوانی dardnews.ir
صدام در جمع دانشجویان عضو حزب بعث، قاهره، ۱۹۵۹-۶۳...صدام حسین در سال ۱۹۳۷ در روستای العوجه تکریت در کشور عراق و در خانواده‌ای چوپان به دنیا آمد. مادرش او را صدام نام نهاد که در عربی به معنای فردی است که بسیار آسیب می‌رساند. با اینکه چه کسی پدرش است اختلاف نظر است اما به گفته مادرش او هیچ‌گاه پدر خود «عبدالمجید» که پنج ماه پیش از تولدش ناپدید شده و یا فوت کرده بود را ندید. کمی بعد برادر دوازده ساله‌اش بر اثر بیماری سرطان مرد و مادر صدام را در آخرین ماه‌های حاملگی در اندوه فرو برد. او تلاش کرد جنین خود را سقط کرده و خود را بکشد. پس از تولد صدام از نگهداریش سر باز زد. صدام تا سه سالگی در خانوادهٔ دایی‌اش، خیرالله طلفاح به سر برد. مادرش، صبحه طلفاح المسلط بار دیگر ازدواج کرد و صدام دارای سه برادر ناتنی شد. پس از بازگشت صدام نزد مادر، ناپدریش رفتار خشنی با او داشت. او مرد شیادی بود و صدام را مجبور به دزدی مرغ و گوسفند می‌کرد.در ده سالگی از تکریت فرار کرده و به بغداد رفت تا با عمویش که یک سنی متعصب بود زندگی کند. بستگان تکریتی ویکه اکثر چوپان بودند، بعدها تأثیرگذارترین و پرنفوذترین مشاوران و حامیان او شدند. بنابر اظهارات خود صدام، او چیزهای زیادی از عمویش یاد گرفت، به ویژه اینکه هیچ‌گاه به دشمنانش پشت نکند حتی اگر تعداد و امکانات آنها بسیار بیشتر از امکانات او باشد. او با راهنمایی عمویش به یک دبیرستان ملی‌گرا رفت. در سال ۱۳۳۶ (۱۹۵۷) و در سن ۲۰ سالگی به حزب انقلابی و پان‌عربی بعث که عمویش هم از طرفداران آن بود پیوست.وی در نوجوانی عاشق پرنده‌ها بود. احساسات انقلابی از بارزترین شاخصه‌های آن دوره در عراق و تمام خاورمیانه بود. طبقهٔ مستبد عراق (شامل سلطنت‌طلبان محافظه‌کار، خانواده‌های مشهور و بازرگانان) در حال فروپاشی بود. به علاوه، ملی‌گرایی پان‌عربی و مردمی جمال عبدالناصر در مصر، تأثیر ژرفی بر این بعثی جوان (حتی تا پایان عمر) گذاشت. ظهور ناصر پیش درآمد موج انقلاب‌هایی بود که در دهه‌های پنجاه و شصت میلادی در خاورمیانه رخ دادند و باعث سقوط نظام‌های سلطنتی کشورهای عراق، مصر و لیبی شدند. ناصر با انگلیس و فرانسه در افتاد، کانال سوئز را ملی اعلام کرد و تلاش کرد مصر را مدرنیزه و دنیای عرب را از نظر سیاسی با هم متحد سازد.
زندگی شخصی صدام
حسین کمال٬ صدام کمال٬ رنا٬ عدی٬ رغد٬ سحر ماهر عبدالرشید٬ قصی٬ پایین: حلا٬ صدام حسین و ساجده طلفاح٬ اواخر دهه ۱۹۸۰
صدام سه بار ازدواج کرد. ازدواج اول وی در سال ۱۹۶۳ با ساجده طلفاح دختر دایی بزرگش که یک معلم بود انجام شد. نتیجهٔ این ازدواج با دختر خیرالله طلفاح، دایی و قائم‌مقام صدام، دو پسر به نام‌های «عدی حسین» و «قصی حسین» و سه دختر به نام‌های «رنا»، «رغد» و «حلا» بود. ساجده در اواخر سال (اوایل سال ۱۹۹۷) به همراه رنا و رغد به گمان دست داشتن در ترور عدی در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۷۵ (۱۲ دسامبر ۱۹۹۶) در خانه تحت نظر قرار گرفتند. این طور گفته می‌شود که ژنرال عدنان خیرالله طلفاح برادر ساجده و دوست ایام کودکی صدام، به دلیل رشد محبوبیت بین مردم کشته شد.
صدام همچنین دو ازدواج دیگر نیز انجام داد: او سمیرا شاه‌بندر را در سال ۱۳۶۵ (۱۹۸۶) و پس از گرفتن طلاق اجباری از شوهرش به عقد خود درآورد. (گفته می‌شود که سمیرا همسر مورد علاقهٔ وی بوده‌است). همسر سوم وی ندال الحمدانی مدیرکل مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی در شورای تحقیقات علمی عراق بود که مانند سمیرا مجبور به ترک شوهرش شده بود. ظاهراً هیچ مسئلهٔ سیاسی پشت دو ازدواج آخر وی وجود نداشته‌است. صدام از سمیرا دارای یک پسر به نام علی شد.
در مردادماه سال ۱۳۷۴ (اوت ۱۹۹۵) رنا و همسرش حسین کامل المجید به همراه رغد و همسرش صدام کامل المجید با فرزندانشان به اردن فرار کردند. اما هنگامی که صدام قول داد در صورت بازگشت هیچ آسیبی به آنها نمی‌رساند به عراق بازگشتند. برادران المجید درست سه روز پس از بازگشت به عراق در فوریه ۱۹۹۶ کشته شدند..در سال ۱۳۸۴ (۲۰۰۵) مجلهٔ Gentlemen's Quarterly با چهار تن از نگهبانان ملی آمریکا که از اهالی پنسیلوانیا بودند و مسئولیت نگهبانی از صدام را بر عهده داشتند مصاحبه‌ای انجام داد. آنها گفتند که صدام گهگاه با انگلیسی شکسته می‌گفت: «ریگان و من، خوب.... کلینتون، خوب. بوش پدر و پسر، بد.» صدام دربارهٔ اینکه چطور ریگان «هواپیما و بالگرد» به او فروخته و «کمک‌های نقدی برای جنگ با ایران» به او داده‌است با آنها سخن گفته بود. او همچنین به آنها گفته بود «آرزو دارم اوضاع به همان وضع دوران رونالد ریگان برگردد.»

ارتقاء در حزب بعث
یک سال پس از ورود صدام به حزب بعث، افسران ارتش به رهبری ژنرال عبدالکریم قاسم توانستند فیصل دوم را از سلطنت عراق بر اندازند. بعثی‌ها با دولت جدید مخالفت کرده و در سال ۱۳۳۸ (۱۹۵۹) نخست‌وزیر عبدالکریم قاسم را در عملیاتی که صدام هم در آن شرکت داشت ترور کردند. یک تیر به پای صدام خورد ولی توانست به سوریه بگریزد. از سوریه هم به مصر رفت. او را هنگامی که در عراق حضور نداشت به مرگ محکوم کردند. صدام در مصر به دانشکدهٔ حقوق دانشگاه قاهره رفت.افسران ارتش که برخی از آنها جزو حزب بعث بودند طی کودتایی در سال ۱۳۴۲ (۱۹۶۳) قدرت را به دست گرفتند. با این‌حال تفرقهٔ زیادی که بین آنها وجود داشت، اجازه نداد که این دولت بیش از هفت الی هشت ماه دوام بیاورد. صدام به عراق بازگشت ولی هنگامی که گروه ضدبعثی که عبدالرحمان عارف ریاست آن را بر عهده داشت قدرت را در اختیار گرفت، صدام را در سال ۱۳۴۳ (۱۹۶۴) به زندان انداختند. او در سال ۱۳۴۶ (۱۹۶۷) از زندان فرار کرد و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین رهبران حزب شد. بنابر گفته‌های بسیاری از زندگینامه‌نگاران، صدام هیچ‌گاه بحران‌های درون دولت اول بعثی را فراموش نکرد. در همین راستا بود که هم‌زمان دست به کارهای ظالمانه‌ای زد تا میزان وحدت درون حزبی به شدت افزایش یافته و قدرت در اختیارش باقی بماند و ثبات احتماعی برقرار باشد.
در تیر ۱۳۴۷ (۱۹۶۸) بود که کودتای دوم عراق باعث شد تا حزب بعث به سرکردگی ژنرال احمد حسن البکر که اهل تکریت و از بستگان صدام بود به قدرت برسد.
dardnews


تحکیم اقتدار و نوسازی اقتصاد عراق توسط صدام
صدام در حالی قدرت را به دست گرفت که ملت عراق در میان بحران‌های عمیقی گرفتار شده بودند. عراق بسیار پیش‌تر از صدام، بین گروه‌های اجتماعی، قومی، مذهبی و اقتصادی‌اجتماعی تقسیم شده بود. سنی دربرابر شیعه، عرب علیه کرد، رئیس قبیله در مقابل بازرگان شهری و کوچ‌نشین ضد روستایی. ثبات قدرت در کشوری که توسط چنددستگی‌ها و درگیری‌های سیاسی به هم ریخته بود، نیازمند پیشبرد استانداردهای زندگی بود.صدام با جدیت، نوسازی اقتصاد عراق را به همراه تشکیل یک دستگاه امنیتی قدرتمند برای جلوگیری از بروز کودتا در ساختار قدرت و جلوگیری از شورش‌های مردمی پیگیری می‌کرد. او که همیشه به دنبال گسترش محبوبیت خود بین عناصر جامعهٔ عراق و بسیج قشر توده به پشتیبانی از خویش بود، به دقت روی برنامه‌های توسعه و رفاه اجتماعی نظارت می‌کرد.در مرکز این استراتژی، نفت عراق واقع شده بود. صدام حسین در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۵۱ (۱ ژوئن ۱۹۷۲) فرایند سلب مالکیت شرکت‌های نفتی غربی را که امتیاز انحصاری نفت عراق را در اختیار داشتند آغاز کرد. یک سال بعد بهای نفت در بازارهای جهانی بر اثر شوک نفتی سال ۱۳۵۲ (۱۹۷۳) به شدت افزایش یافت و صدام توانست از رهگذر سود بالای نفت، مقاصد جاه‌طلبانهٔ خویش را با شدت بیشتری دنبال کند. dardnews.irدر خلال چند سال پس از آن، دولت عراق شروع به ارائهٔ خدماتی به مردم کرد که تا پیش از آن در دیگر کشورهای خاورمیانه سابقه نداشتند. صدام طرح «نهضت ملی سوادآموزی» و «آموزش اجباری رایگان» را راه‌اندازی کرده و نظارت می‌کرد. تحت حمایت او بود که دولت آموزش رایگان همگانی تا آخرین درجهٔ آموزشی را تشکیل داد؛ ظرف چند سال بعد هزاران نفر توانستند خواندن و نوشتن را یاد بگیرند. دولت همچنین شروع به حمایت مالی از خانواده‌های سربازان کرده، درمان عمومی را رایگان ساخته و به کشاورزان وام بلاعوض می‌داد. با این کار عراق توانست یکی از بهترین سیستم‌های بهداشت عمومی در خاورمیانه را به وجود آورد. همین امر باعث شد تا سازمان علمی فرهنگی آموزشی ملل متحد (یونسکو)، جایزه‌ای به صدام اعطا کند.صدام به منظور ایجاد تنوع در اقتصاد تک‌محصولی و متکی به نفت، طرح ملی تقویت زیربنای اقتصادی عراق را آغاز کرده و از آن پشتیبانی می‌کرد. این طرح باعث پیشرفت زیادی در ساخت جاده‌ها، ارتقای صنعت معدن و توسعهٔ صنایع غیرنفتی شد. همچنین این طرح باعث انقلاب قابل توجهی در صنایع تولید انرژی گردید. تقریباً تمامی شهرهای عراق از جمله روستاها و نواحی دورافتاده دارای برق شدند.پیش از دههٔ هفتاد میلادی، بیشینهٔ جمعیت عراق در روستاها زندگی می‌کردند و کشاورزان تقریباً دو سوم کل جمعیت به حساب می‌آمدند. این رقم در دههٔ هفتاد میلادی به شدت کاهش یافت. دلیل آن، اسکان مردم در شهرها و صنعتی‌سازی‌ای بود که صدام از طریق تزریق پول نفت، آن را به جلو می‌راند.
با این حال صدام در مناطق روستایی به شدت بر ایجاد حس وفاداری به حزب بعث می‌کوشید. او پس از ملی‌سازی صنعت نفت، شروع به نوسازی و پیشرفت مناطق روستایی، مکانیزه‌سازی کشاورزی در مقیاسی وسیع و توزیع زمین بین کشاوزران کرد. او تصرفات زمینداران بزرگ را گرفت و به کشاورزان روستایی بخشید. بعثی‌ها چندین شرکت تعاونی تأسیس کردند که سودهای بدست آمده را بنابر میزان کار روستاییان بین آنها تقسیم می‌کردند و بقیه را صرف تربیت بی‌تجربه‌ها می‌ساختند. تعهد دولت عراق بر اصلاحات ارضی، خود را در دو برابر شدن هزینه‌های توسعهٔ کشاورزی در سال ۱۳۵۴-۱۳۵۳ (۱۹۷۵-۱۹۷۴) نشان داد. اصلاحات ارضی همچنین باعث پیشرفت استانداردهای زندگی لشکر بزرگ دهقانان و رشد تولید شد. البته این میزان هنوز به اندازهٔ دلخواه صدام نرسیده بودصدام توانست با تکیه بر نقش اجرایی (گاهی اوقات تا حد مدیریت جزئی)، خود را پیشبرندهٔ برنامه‌های توسعهٔ اقتصادی و رفاهی حزب بعث نشان دهد و بدین‌گونه محبوبیت خود را در قشرهای مختلف عراق بالا ببرد. او با دنبال‌کردن تاکتیک‌های «هویج و چماق» و گسترش خدمات دولتی توانست بنیان حمایتی مستحکمی بین طبقهٔ کارگر و کشاورز و داخل حزب و ادارات دولتی برای خود ایجاد کند.مهارت تشکیلاتی بی‌رحمانهٔ صدام در پیشرفت سریع عراق در دههٔ هفتاد میلادی به بار نشست؛ پیشرفت عراق با چنان سرعتی جلو می‌رفت که دو میلیون نفر از دیگر کشورهای عربی و یوگوسلاوی در عراق کار می‌کردند تا نیاز به کارگران در عراق تأمین شود.

صدام به عنوان یک رهبر سکولار  dardnews.ir
صدام خود را یک رهبر انقلابی سکولار و نوگرای اجتماعی همانند ناصر می‌دانست. دولت وی به زنان آزادی‌های مضاعف داده و به آنها امکان کار در شغل‌های صنعتی و تحصیل در مدارج عالی تحصیلی داد. همچنین صدام نوعی سیستم قضایی غربی در کشور به اجرا گذاشت. با این کار عراق تبدیل به تنها کشور خلیج فارس شد که طبق قوانین سنتی اسلام (شریعت) اداره نمی‌شد. او فعالیت دادگاه‌های مبتنی بر شریعت را به جز برای رسیدگی به دعاوی آسیب‌های شخصی ممنوع اعلام کرد.کشمکش‌های داخلی ادامهٔ کار پروژه‌های نوسازی صدام را با مشکل مواجه ساخت. جامعهٔ عراق بین گروه‌های زبانی، دینی و قومی تقسیم شده است؛ دولت بعثی عراق تنها از سوی ۲۰ درصد مردم که از طبقهٔ کارگر، کشاورز و خرده‌تاجران سنی مذهب بودند حمایت می‌شد. این روال مانند زمانی بود که حاکمان انگلیسی در این سرزمین حکومت می‌کردند.شیعیان که اکثریت جمعیت عراق را تشکیل می‌دادند به دلیل سیاست‌های ضددین دولت، عَلم مخالفت با آن را برداشته بودند و حزب بعث از تأثیر گرفتن آنها از انقلاب ۱۳۵۷ (۱۹۷۹) ایران واهمه داشت. کردهای شمال عراق (که سنی هستند ولی عرب نیستند) نیز مخالف سیاست‌های عرب‌سازی حزب بعث بودند. در این شرایط بود که صدام برای حفظ رژیم خود، هستهٔ مرکزی دولت را از خویشاوندان و اهالی قبیلهٔ تکریت انتخاب می‌کرد.رژیم صدام برای مقابله با خطر فزایندهٔ شیعیان، کردها، کمونیست‌ها و دیگر مخالفان بالقوه، دو راه پیش رو داشت. اول اینکه آنها را هم وارد رژیم ساخته و منافع را با آنها تقسیم کند یا اینکه با تدابیر شدید پیشگیرانه مانع از اقدامات آنها شود. ابزار اصلی این هدف، سازمان‌های پلیسی و نظامی بودند. در سال ۱۳۵۳ (۱۹۷۴)، طه یاسین رمضان ریاست ارتش خلق را بر عهده داشت که وظیفه‌اش حفظ امنیت داخلی بود. این گروه به عنوان شاخهٔ نظامی حزب بعث به عنوان وزنه‌ای علیه کودتاهایی بود که توسط نیروهای عادی مسلح انجام می‌شدند. در کنار ارتش خلق، سازمان اطلاعات کل عراق (استخبارات) قرار داشت که مشهورترین بازوی سیستم امنیتی دولت بود و از استفاده از هرگونه ترور و شکنجه ابایی نداشت. این سازمان توسط برزان ابراهیم التکریتی که برادر کوچک‌تر و ناتنی صدام بود اداره می‌شد. ناظران خارجی از سال ۱۳۶۱ (۱۹۸۲) به بعد بر این باور بودند که این سازمان در عملیات‌های مختلف، مخالفان صدام حسین در داخل و خارج از کشور را نابود می‌کند.صدام، میهن‌پرستی عراقی را با این ادعا که عراق نقش تعیین کننده‌ای در تاریخ جهان عرب داشته‌است تصدیق و تشویق می‌کرد. او به عنوان رئیس‌جمهور، غالباً به دورهٔ عباسیان که در آن بغداد مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جهان عرب بود اشاره می‌کرد. صدام همچنین به دوران پیش از اسلام در عراق اشاره می‌کرد و میانرودان(بین‌النهرین) را به عنوان گهوارهٔ تمدن بشری می‌ستود و شخصیت‌هایی چون بخت‌النصر و حمورابی را گرامی می‌داشت. او منابع مالی زیادی را صرف اکتشافات باستان‌شناسی می‌کرد. وی در عمل به دنبال ترکیب پان‌عربیسم و ملی‌گرایی عراقی و ارائهٔ تصویری از یک دنیای عربی متحد، تحت رهبری عراق بود.یکی از نشانه‌های تحکیم قدرت وی، پرستش شخصیت او بین جامعهٔ عراق بود. هزاران تصویر، پوستر، مجسمه و نقاشی دیواری در گوشه و کنار عراق نصب شده بودند. چهرهٔ وی را می‌شد روی ساختمان‌های اداری، مدارس، فرودگاه‌ها، مغازه‌ها و اسکناس عراق دید. پرستش شخصیتی وی نمایانگر تلاش‌های او در جهت پاسخگویی به عناصر گوناگون جامعهٔ عراق بود. صدام گاهی در لباس اعراب بدوی، گاهی در لباس‌های سنتی کشاورزان عراقی (که خود در هنگام کودکی به تن می‌کرد) و حتی گاهی در لباس کردها ظاهر می‌شد. همچنین او گاهی در لباس‌های غربی نمایان می‌شد و با این کار می‌خواست تصویری از یک رهبر شهری و نوگرا را در اذهان تداعی کند. برخی اوقات خود را به شکل یک مسلمان مؤمن در می‌آورد و با عمامه و ردا به سوی قبله نماز می‌خواند و در مقابل، گاهی اوقات لباس‌های غربی به تن می‌کرد، عینک دودی به چشم می‌زد و تفنگی را روی شانهٔ خود نگه می‌داشت. dardnews.irادامه مطلبداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شجره نامه امامزاده ابراهیم وقاسم(ع)آستارا:

تاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-04:24 ب.ظ

شجره نامه امامزاده ابراهیم وقاسم(ع)آستارا:

امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا در سال 253 هجری قمری  در نبرد با دشمنان اسلام و مامورین بنی عباس در حال تبلیغ شیعه در تالشان در منطقه آستارا / كانرود / روستای امامزاده كنونی به شهادت  رسیدند.
—----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

            شجره نامه امامزاده ابراهیم وقاسم(ع)آستارا:

 

 تاریخ شهادت امامزادگان بدست اعمال بنی عباسی در منطقه : 253 هجری قمری

 

علت شهادت : تبیلغ برای ترویج اسلام اصیل شیعه در ایران در جنگك با  حكومت ضد دینی  بنی عباس  به شهاددت رسیدند

 

مرقد مطهرحضرت امامزادگان ابراهیم وقاسم ،ازنوادگان حضرت امام موسی كاظم (ع)، درآستارا روستای امامزاده آرامگاه ندارند ودر پنج كیلومتری شهرآستارا می باشد ودر محدوده بخش لوندویل شهرستان آستارا استان گیلان واقع شده است.

مردم منطقه ی تالش،اردبیل وجمهوری آذربایجان بخصوص آستارا،داستانهای متعددی درخصوص امامزادگان مدفون درآستارا روایت می كردند. بنده بعد از چند سال تحقیق وبرسی ازمردم تالشان و بخصوص آستارا واردبیل وگیلان وجمهوری آذربایجان جمع بندی كلی ، مختصرومفید وقابل قبول ازنظر عقل ومنطق وتاریخ روایتی نقلی وبعنوان داستان نقلی امامزاده ابراهیم وقاسم (ع) به شرح ذیل به نگارش درآورد.

بنابر داستان های نقلی وحماسی ومذهبی در منط قهی آستارا (تالشان جمهوری آذربایجان وجمهوری اسلامی ایران)امامزاده ابراهیم وقاسم(ع)،از نوادگان امام موسی كاظم (ع)با پدربزرگوارشان، همانند اولاد ونوادگان امام موسی كاظم (ع)،با پدر بزرگوارشان ،همانند اولادونوادگان امام موسی كاظم (ع)،برای تبلیغ تشیعه واسلام به ایران هجرت كرده بودند.

پدربزرگوارشان باعدهای از مریدانشان درجنگ ،با نیروهای بنی عباس در دلمیستان به شهادت می رسند و دو فرزند ایشان همراه نرجس خاتون ،خواهر ایشان، كه درجنگ مجروح شده بودند وباكمك علویان دیلم متواری وبصورت گمنام متواری بودند وبه تبلیغ تشیع می پرداختند.

آنها ازسوی اعمال بنی عباس تحت تعقیب بودند گرگری تالشان كه در حال تبلیغ بودند،توسط جاسوسان بنی عباسی شناسایی وپس ازدر گیری بانیروهای عباسی متوازی شدند.در منطقه چوبر،در كنار كوهپای چوبر،عمه گرامی ایشان نرجس خاتون وفات می كنند وپس از دفن ایشان  به قصد زیارت و پناهنده به بی بی هیبت ،دختر گرامی موسی كاظم (ع) ،در باكو شد حركت كرد.

باكو: پایتخت جمهوری آذربایجان می باشد. جمهوری آذر بایجان تا حكومت فتحعلی شاه، شاه خ‍این قاجار جزء خاك ایران بود كه طبق قراردادننگین وخیانتكارانه ی قاجار به دولت روسیه واگذارشد.

تا اینكه به منطقه ی امامزاده كنونی آستارا می رسند ودر صدجمع آوری كمك ونیرواز تالشان، برای مبارزه با اعمال بنی عباس بودند وچون گرسنه ومجروح بودند از طرف كشاورزی محلی پذیرایی شدو وقتی كشاورز از هویت امام زاده ها باخبر شد،به نیروهای بنی عباس اطلاع داد وامام زاده ابراهیم وقاسم(ع)در محاصره بنی عباس افتادند،اما آنها تسلیم نشدند.امامزادگان نوجوان ،تا آخرین نفس مبارزه كردند اما سر انجام به شهادت رسیدند وبه دست نیرو های بنی عباس دفن شدند. برای اینكه كسی از هویت امامزاده مطلع نشود،كشاورز محلی خبرچین رادردم به هلاكت رساندند به اذن الهی قتل گاه امامزادگان در عاشورا خاك به همراه خون  همانند آب جوش می خورد و مردم محل هر سال عاشورا در قتلگاه كه بنام قان قین  معروف است جمع می شدند .

در مراسم تاسوعا و عاشورا كه مردم از شهر آستارا و روستاهای لوندویل و استارا و تالش و اردبیل  با هیات عزا داری به امامزاده می امدند اول به محل قتلگاه امامزادگان  در داداش آباد می رفتند روز تا ظهر عاشورا خون از زمین تا چندین سانت با خاك فواراه می زند .

متاسفانه چند سال پیش  ابران پل پیمانكار جاده بین المللی ندانسته  محل را باخاك یكسان و اسفالت ریخت   و فردی غیر قانونی بدون سند بقیقه زمین ر ا تصرف و فروختو باسكول قسمیت از زمین قان قین است.

تاریخ شهادیت امازمزادگان سال 253 هجری قمری  در جنگ با دشمنان اسلام و شیعه به شهادت رسیدند..

سالها بعداز شهادت ایشان  بانویی بنام  سید خاتون از افراد و تاجر های سر شناس تالشان لنكران آستارا به قصد زیارت امام حسین شب در حال استراحت در محل كنونی امامزاده بود چادر زدنند.

در خواب سید خاتون  دو نوجوان  كنار كنار امام حسین ایستاده بودند در جلوی ایشان ظاهر می شوند .

امام حسین به خاتون  می گوید زیارت  كر بلا شما قبول شد.

اما قبل از برگشت به تالشان دو نفر از فرزندان من كه بدست دشمنان اسلام در سال 253 هجری قمری  شهید شدند و زیر چادرت  دفن هستند  از یر خاك در بیاور و بارگاهی برای ایشان بساز و مظلومیت فرزندان شهید مرا به مردم منطقه شرح بدهید.   dardnews.ir
آغاز طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر در گردنه حیران آستارا

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا از آغاز طرح امداد و نجات جاده ای به مناسبت ایام نوروز در گردنه حادثه خیز حیران خبر داد.  astaranews1.ir

حسین خورشیدی روز چهارشنبه به خبرنگار گفت: خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر آستارا با اجرایی کردن طرح امداد و نجات جاده ای از امروز آغاز شده و تا 15 فروردین سال آتی ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه این طرح در دو محور آستارا به اردبیل (گردنه حیران) و آستارا به تالش اجرا می شود ، افزود: در مجموع 40 نفر نیرو به صورت کشیک در پایگاه جاده ای صیادلر در محور آستارا به اردبیل و همچنین در پایگاه سیار در شهر لوندویل در محور آستارا به تالش به شهروندان و مسافران نوروزی خدمات جاده ای را ارائه می دهند.
وی اضافه کرد: با توجه به حادثه خیز بودن گردنه حیران ، نیروهای مستقر در آن محور به صورت 24 ساعته و نیروهای مستقر در پایگاه جاده ای لوندویل نیز از هشت صبح تا هشت شب در آماده باش هستند.
خورشیدی وجود دو دستگاه آمبولانس ، یک دستگاه خودروی نجات و دو دستگاه خودروی پشتیبان را از جمله امکانات این طرح خواند و اظهار کرد: نیروهای هلال احمر در صورت بروز هرگونه حادثه ای با حضور به موقع خود در محل تصادف نسبت به امداد و کمک های اولیه ، رهاسازی مصدوم و انتقال آن به مراکز درمانی در سریع ترین زمان ممکن اقدام می کنند.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر آستارا از آمادگی لازم برای تغذیه و اسکان اضطراری مسافران نیز برخوردار است ، گفت: اسکان اضطراری مسافران در صورت نیاز در مساجد و مدارس روستاهای حیران ، بهارستان ، گیلده و سیج انجام می شود.
خورشیدی ادامه داد: در صورت بروز هرگونه حوادث جاده ای، شهروندان و مسافران می توانند از طریق تماس با شماره 112 ندای امداد آستارا از خدمات نیروهای امداد و نجات برخوردار شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر آستارا همچنین از آغاز طرح راهنمای مسافران نوروزی در دو نقطه شمال و جنوب شهرستان خبر داد و بیان کرد: در این طرح نیز 40 نفر نیرو در کشیک زمانی مشخص از ساعت هشت صبح تا هشت شب تا 15 فروردین 95 با استقرار در سه راهی عنبران و نیز میدان شهدای گمنام آستارا به ارائه خدمات می پردازند.
خورشیدی توزیع انواع بروشور شامل نقشه راهنمای شهرستان و معرفی مکان های گردشگری آن ، اجرای برنامه های امداد و کمک های اولیه شامل کنترل فشارخون ، قندخون ، پانسمان و برپایی چادر خیمه نماز را از جمله خدمات طرح راهنمای مسافران نوروزی هلال احمر آستارا عنوان کرد.
در نوروز سال 94 ، 23هزار و 667 نقشه راهنمای مسافر و همچنین 65 هزار و 796 قلم انواع لوح های فشرده در خصوص مبارزه با مواد مخدر و سفر ایمن و سالم ، کارت پستال ، تقویم و کتابچه هلال مهربانی ، دعای سفر و ذکر ایام هفته بین مسافران و گردشگران مراجعه کننده به پایگاه های جمعیت هلال احمر آستارا توزیع شد.
وجود یک هزار و 200 واحد تجاری در بازارچه ساحلی آستارا و نیز وجود سواحل و طبیعت بکر و نیز واقع شدن در مسیر تردد شمال غرب کشور مهمترین دلایل موثر در افزایش تعداد مسافران ورودی به شهرستان آستارا است.
در طول تعطیلات ایام نوروز در سال 94 ، یک میلیون و 64 هزار و 156 نفر در شهرستان آستارا اقامت داشتند.
غافلگیری شهروندان آستارایی در آستانه بهار با کاهش هشت درجه ای دما ,و بارش برف

غافلگیری شهروندان آستارایی در آستانه بهار با کاهش هشت درجه ای دما ,و بارش برف   astaranews1.ir

دمای هوا در مناطق غربی استان گیلان به طور محسوسی کاهش یافته و مردم منطقه را هم چنان به استفاده از لباس های ضخیم و روشن کردن وسایل گرمایشی مجبور کرده است.
مسافرانی هم که در آستانه سال جدید ، آستارا و بازار ساحلی آن را برای خریدهای نوروزی انتخاب کرده بودند، غافلگیر شده و مقصد سفر خود را تغییر دادند.
دریای خزر نیز مواج بوده و ارتفاع موج در مناطق ساحلی آستارا به بیش از یک متر رسیده است.
رئیس اداره هواشناسی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به ادامه این شرایط جوی تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری گفت: دمای هوا نسبت به دو روز گذشته، هشت درجه کاهش یافته و هم اینک به سه درجه بالای صفر رسیده است.
فردین فرتوت نیا افزود: با ورود این جبهه هوای بارشی ، در 24 ساعت گذشته 53میلیمتر باران نیز در آستارا باریده است.
وی اضافه کرد: بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق کوهستانی نظیر گردنه حیران که از روز گذشته آغاز شده به شکل متناوب ادامه دارد.
فرتوت نیا میزان فعلی رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بیان کرد: بارش ها به همین روند تا فردا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت و بتدریج شاهد کاهش ابرناکی و بارندگی در شهرستان خواهیم بود.

بارش برف در آستانه بهار موجی از خوشحالی را در بین کشاورزان به خصوص شالیکاران منطقه ایجاد کرد و در عین حال موجب غافلگیری مسافران نوروزی در شهرستان آستارا شد.
بارش برف در حیران علیا هم اینک ادامه دارد و موجب کندی تردد خودروها در محور آستارا - اردبیل و بالعکس شده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: با وجود بارش 15سانتیمتری برف در ارتفاعات و برخی از نقاط کوهستانی آستارا خوشبختانه هیچ کدام از راه های روستایی این شهرستان تاکنون مسدود نشده است.
انور بی نیاز افزود: هم اکنون اکیپ های تخصصی مجهز به بیش از 10 دستگاه راهداری از جمله لودر ، گریدر ، برفروب کامیونی و نمک پاش در مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان آستارا در حالت آماده باش هستند.
رئیس اداره هواشناسی آستارا نیز با اشاره به ادامه این شرایط جوی تا بعداز ظهر پنجشنبه گفت: دمای هوا نسبت به دو روز گذشته هشت درجه کاهش یافته و هم اینک به سه درجه بالای صفر رسیده است.
فردین فرتوت نیا افزود: با ورود این جبهه هوای بارشی ، در 24 ساعت گذشته 53میلیمتر باران نیز در آستارا باریده است.
وی اضافه کرد: بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق کوهستانی نظیر گردنه حیران به شکل متناوب ادامه دارد.
وی میزان فعلی رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بیان کرد:بارش ها به همین روند تا فردا بعد ازظهر ادامه خواهد داشت و از فردا بعد ازظهر به تدریج شاهد کاهش ابرناکی و بارندگی در شهرستان خواهیم بود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با بارش یک هزار و 200 میلیمتری سالانه جزو پربارانترین مناطق ایران محسوب می شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گیلان و در همجواری جمهوری آذربایجان واقع است.   داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دشت مان ، گرگ اگر داشت ، نمی نالیدم؛ نیمی از گلّه ی ما را سگ ِ چوپان خورده!!!

تاریخ:یکشنبه 23 اسفند 1394-01:47 ب.ظ

ز تیمورلنگ سوال می‌کنند كه:
چگونه امنیتی در كشور پهناور خود ایجاد نمودی كه وقتی زنی با طبقی از جواهرات طول كشور را طی می‌كند؛ كسی به او تعرضی نکرده و جسارتی نمی‌كند؟
در جواب، جمله كوتاه ولی با تاملی می‌گوید:
در هر شهری که دزدی دیدم ،، گردن داروغه را زدم!!
*
روزی بهلول را گفتند:
شخصی که دزدی کرده بود را گرفته اند، به نظرت باید چکارش کنند؟
بهلول گفت: باید دست حاکم آن شهر را قطع کرد...
همه با تعجب پرسیدند: چرا؟؟ مگر حاکم دزدی کرده که دستش را قطع کنند؟
بهلول در جواب گفت: گناهکار اصلی حاکم شهر است که مردمش باید برای امرار معاش دزدی کنند!!
از امیر كبیر پرسیدند : در مدت زمان محدودی که داشتی چطور این مملکت رو از هرچی دزد پاک کردی؟

گفت: من خودم دزدی نمی کردم و نمی گذاشتم معاونم هم دزدی کند.
اونم از این که من نمی گذاشتم اون دزدی کنه، نمی گذاشت معاونش دزدی کنه و ....
تا آخر همین طور...
اگه من دزدی میکردم تا آخر دزدی میکردن و کشور می شد دزدخونه،
همه هم دنبال دزد میگشتیم
و چون همه مون دزد بودیم هیچ دزدی هم محکوم نمی کردیم مردم هم گیج و ویج می شدند،،

خانه از پای بست ویران است
خواجه در بند نقش ایوان است.
با شعار 'اخلاص' آمدند اما 'اختلاس' به بار آوردند...
گفتند حلقه وصل به امام زمان هستند،حلقه بلع بیت المال شدند..
فریاد 'دزد،دزدشان' گوش فلک را کر کرد غافل از اینکه داشتند همدیگر را صدا میزدند!

دشت مان ، گرگ اگر داشت ، نمی نالیدم؛
 
نیمی از گلّه ی ما را سگ ِ چوپان خورده!!!
کپی در هرگروهی که می شناسید و هرکسی  که دسترسی دارید لطفا.   dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد

تاریخ:شنبه 22 اسفند 1394-11:00 ب.ظ

در دهه فاطمیه، ایام شهادت دخت مکرم نبی اسلام، قرار داریم. فاطمه (س) را باید به تنهایی و مطلق و مجزا از وابستگی‌های ارزشمندش، تنها به عنوان یک انسان در نظر گرفت تا پی به علو درجاتش برد و بی‌هیچ اغراق افسانه‌ای، ارزش‌های آسمانی‌اش را در عین آنکه بر زمین خدا و در میان خلق خدا راه می‌رفت و زندگی می‌کرد، به بررسی نشست.

دختر رسول گرامی اسلام بودن و یا افتخار همسری ابرمردی چون علی را داشتن و یا مادر سلسله نورانی امامت بودن و...، اینها همه به تنهایی هر کدام‌شان فضیلتی گرانسنگ و بی‌همتاست.

سلام و درود خدا بر یگانه بانوئی که در عرش الهی محبوب ملائکه مقرب و هم کلام با برترین آنان و حامل علم خدا یعنی جبرئیل امین بود. درود بیکران خداوند بر فاطمه(س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسان‌ها در پیشگاه او بود؛ وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیه‌ترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا - مهندس كورش پاك بین

تاریخ:شنبه 22 اسفند 1394-11:00 ب.ظ

تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا  - مهندس كورش پاك بین


ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت  / زهرایی و خورشید غبار قدمت

کی گفته که تو حرم نداری بانو؟  / ای وسعت دلهای شکسته ، حَرَمت . . .

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خدمت مردم مسلمان ایران بخصوص  مردم ولایت مدارآتسارا می گوییم .

 مهندس كورش پاك بین   -آستارا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندسی انتخابات آستارا جمعه 94 آستارا توسط دلق پوش

تاریخ:یکشنبه 9 اسفند 1394-06:28 ب.ظ

مهندسی انتخابات  آستارا جمعه 94 آستارا توسط  دلق پوش

مهندس و مهندسی انتخابات  شهرستان آستارا !

با توجه به اینکه عوامل زیادی از جمله مهندسی انتخابات نتیجه را مشخص می کند لذا در این یاداشت استراتژی احتمالی نماینده محترم منتخب  در مجلس اسلامی را بررسی می کنیم( یعنی حدود 25 سرمایه دار  دربرابر مرحبا  10 هزاررای قسم خورده مرحبا بود  که هرکس بود یکی رای نمی آورد ...با خریدرای علنی ..... اما ده هزار رای متعلق وپاک به  مرحبا بود .... در این میان حدود چندین هزاررای  ننه کران ونمین  و تالش درآستارا  در ابهاماست اگرکد ملی رای دهندگان آستارابررسی شود بالای   12 هزاررای ساکن آستارا نیستند  و کدملی شهرستانهای دیگر است)

 روز پنچ شنبه یک هفته قبل از انتخابات   که فرهاد دلق پوش مطمن شد رد صلاحیت کامل شد به  آستارا آمد...

مهران فکری  و جمعی در صدد بودند بخاطر  عدم پیروزی غیربومی ها در آستارا درصدد اتلاف بامرحبا بودندتا حدودی دلق پوش  چون ازافراد بومی  کسی در حد و اندازه  آستارا نبودند  و  مردد شده بود اماگفته  بود صبرکنید ستاد واعضای ستادی دلق پوش درحال متلاشی بودند  و  مولایی این خطر فرو پاشی  ستاد و لیدرها از فرماندهی اتاق فکررا اخطارمی کرد و دلق  پوش درنهایت فشارگفت باید مقاومت کرد  و از طرفی طبق قانون  ادامه کارر ستاددلق پوش مطابق قانون  غیر ممکن بود  ودر صورت ادامه کار  می توانست به محاکمه شدن  دلقپوش یا مولای تمام شود   ..مولای  پشنهاد می کند  با دفترآیت الله  قربانی  تماس گرفته شود... با اینکه احتما ل می دادند  امام جمعه مخالفت کند و... با هماهنگی  خبرنگار  و مسئول تبلیغات ستاد  غرب گیلان این مشکل  حل شد و ستادهای  دلق پوش  بنام ستادانتخابات آیت الله قربا نی جانی دیگر گرفت تنها فعالیتی  که درستاد انجام نمی شد تبلیغات برای آیت الله بود فقط غکس و بنرش بود...  دلق پوش نظرش روز پنچ شنبه این بود هر عضوی  به هرکس  مخلق شود ارکاندیدا ها بغیر از  مرحبا وغیر بومی واختلاف شدید بود  که  بامدیریت مولای  که همهقبولش داشتند پشنهاد شد ملاقاتی   بین  دلقپوش و  حجت الاسلام  دادشی انجام شود  با اینکه  اکثریت  اعضا  معتقد بودنددر استارابه آخوند  بعنوان نماینده رای نمیدهند . اما  دلق پوش گفت  مردم آنقدربه مردم آستارا اعتماد دارم حتی  به سوی یک غیر  بومی ذست بلند کنم رای می دهند می دانندمن هدفم  خدمته استارا نجات آستارا است... مدت چندماه بود  تبلغات وسیعی  سایبری و تلگرامی   وابسته به اتاق  فکردلقپوش  راه  افتاده بود موفق عملکرد  فرزندان آستاراو با کار تیمی تخصصی  سایبری  این امرمهم عالی رفت از طرفی  طرفداران مرحبا و ستادش بدون اینکه   متوجه  بشوند  این تبلیغات اتاق فکردلق پوش است  به این تبلغات دامن  زدنند.. و  این  تبلغات  سایبری وتلگرامی  اتاق فکر  دلق پوش با لطف ستاد مرحبا درحد وسیعی  انجام شد و روز  جمعه یک روز قبل از  انتخابات بطوریکه  انجام شد  کاندیدا غیر بومی  رسما خودرا آستارایی می نامندو حتی یک کاندیدا  غیر بومی ازترس مارک غیر آستارایی  زندگی نامه  برای خود ساخت  که  پدر بزرگم  آستارایی  بود بعدا به حویق  رفته ویک پدر بزرگ  آستارایی  برای خودساخت.... خلاصه  چندسال که دکتر حیدرنیا حتی  از مرحبا جلو  تر  بود یکباره با جنگ روانی سایبری  اتاق  فکر  دلق پوش  روز شنبه به رتبه  چهارم  تنزل کرد  اگر نبود فعالیت و جنگ سایبری اتاق فکردلق  پوش  حیدرنیا حتی  اگرمر حبا و دلق پوش  پیروز می شد ...ملاقات  دلقپوش و داداشی انجامشد درخانه یکی از رجال سیاسی شهر...کلیدخود  رسما  دادشی   یدکی    دلقپوش شد..اتاق فکر تجربه داشت  اعلام کرد روز چهارشنبه باید دلق پوش با سر و صدا به تهران برود  .... و قرار   شد  مهران فکری و  حسین نزادی  و بیزن آسیایی   چندتاجرو گروه سایبری محرمانه ستاد  ازجمله مهندس نیماسیفی نزاد و مهدی رحیم  پور و جمعی دیگر که خبره تبلغات بودند  به  فرماندهی  مهران فکری به ستاددمرکزی  مرحبا محلق شوند و هیچ کس حتی لیدرهای دلق پوش از پیمان   حجت الاسلام  دادشی و  دلقپوش  با خبر نباشد ...( دلقپوش دررملاقات  چهارروز قبل از انتخابات بهشرطی  از دادشی حمایت کرد  بیزن خالقوردی پور عزل شود دوربر شما پیدا نشود  و روسای ادارات بومی  باشند و مرحبا نباید حمایت شود و بایدنابود سیاسی شود  به مافیا اجازه ورودبه ستادشداده نشودو در انتخابات ستاداصلی هداستانتخابات با ستاد مولایی باشد وتبلیغات اصلی به کارگروه سایبری اتاق فکر دلق پوش دادهشود و....بهمدیگر اعتمادکامل داشتهباشیم  و دیگرموارد  که ولی دادشی قبول کرد)   برنامه خوب  زمانبندی شد  و روز سه شنبه  قبل از انتخابات  ملاقات نهایی دلق پوش انجام شد..... سیل مردم یعنی طر فداران دلقپوش به سخنرانی دادشی درحکیم نظامی سرازیر شدن و باترزیق مالی دلق پوش  ماشین ها از روستا نفرات را در حکیم نظامی پیاده کردند  برایهمه مردم سوال بود  داداشی  که فقط دویست تا چهارصد طرفدار ریش بلند  داشت  چطور  به بالای دههزار حکیم نظامی رسید خیلی فکر می کردند  مرحبا به دروغ  این کار و جمعیت راریخته است و با رایزنی    دلق پوش  مهران مهرآور و فرداد پورامن باهزینه و قول سمت واردبازی  شدند... کاریکسره شد  فقط  باید گروه سایبری مرحبا  از طرف  ستاد مرحبا فقط ولی دادشی را بعنوان  آخوندو با لباس روحانی  تخریب می کردند با تبلیغات شدید  تخریب  سایبری و شب نامه و..... تا همه مظلومیت   ولی دادشی رادرک کنند   و شایعه سازی شد ولی دادشی  را    ریش بلندی های  جوان  اینطور معروف کردند  درصورتیکه دورغ بود این تیم واتاق فکردلق پوش  بودو ستاد مرکزی  دادشی  دراصل صور بود.... درراصل کنترل  امور را  توکل مولایی ریس ستاد  و اتاق فکر دلق پوش در ساختمان  بالای قصابی  الموسوی  هدایت می کرد  ... کاملابرنامه ریزی شده .... شب  چهرشنبه ضربه نهایی زده شد ... بیزن آ  عکسی در کنار  مرحبا گفت  واین عکس بلافاصله  در فضای مجازی و طبق شب نامه شد و مثل بمب  ترکید ... رسما ستاد مرحبا متلاشی شدنش دررحال انجام بود برخی اعضای اصلی ستادو هوا داران مرحبا به کریم نزادیا دادشی پیوستند.... گروه سایبری ستاد مرحبا همین طور  ولی دادشی رابالباس نشان می داد و مطلب می نوشت  و یادشب نامه های وسیع پخش  شد .... و در عرض دو روز یعنی از وقتی گروه سایبری  اتاق فکر  دلق پوش به مرحبامحلق شدند ...و فقط تخریب علنی ولی  دادشی تا شب جمعه و برنامه خوب اجراشد  تبلیغات منفی سایبری   ستادمرحبا عالی جواب داد ولی دادشی  معروف شد کسانی که نمی خواستند  رای بدهند از لج  مرحبا  به ولی دادشیرای دادند  و حتی  مخالفین و منتقدین نظام .... و ستاد های سایبری  حیدرنیا  هم بدون اینکهمتوجه  شوند  به این شایعه دامن زدند..... عملیات  روانی  خوب  عملکرد ... سرمایه داران  نفوذی  که  قول خریدرای حتی هفت تا 10 هزاری به مرحبا  داده بودند شب  جمعه فرارکردند از جمله مهران فکری  و بیشتر افرادی ستادی  مرحباکه  به پول و رای  این سرمایه داران  دل بسته بودند زیادبخوذ زحمتندادنددرتفریح بودند که مرحبا  هیجده تا بیست هزار رای  دارد  با هماهنگی  توکل مولایی   لیدرهای ستاددلق پوش به مرحباتماس که   چونبا دلق پوش ...... داریم   ما باشما هستیم وحتی فلان قدر کمک مالی میکنیم و قسم خوردند... حتی ملاقات خصوصی کردندو برخی قسم خوردند...مرحبا رای خود را شب پنج شنبه  سی هزار تخمین می زد اصل ستاد  مرحبا  (قدیمی ) به اعتماد تیم نفوذی  دلق پوش فعالیت خرید رای  و تبلغات نکردند   غرورکاذب گرفتندحتی تدارکات جشن پیروزی  رادیدند.. آماده  بودندحتی تاشب با خریدرای  و ریش بلندی ها  که  شلوغ  بازی و درگیری راه می انداختندکار نداشتندمطمن بودند سی هزار رای دارنند آخر های   حدودظهر مرحبا متلاشی شدن  ستادش  را فهمید  اما دیر شده بود  فقط وفاداران  بوی که همیشه  وفادربودن رای دادند و رای خریداری نشد بخاطر اطمنیان به لیدر های فرهاد دلق پوش و مهران فکری که دارنندرای می خرنند اما رای درکار نبود ومرحبا شکست خود را ساعت دوازده احساس کامل  کرد  اما ستادش و از جمله  اتاق فکرش  و تبلیغات سایبری و... متلاشی شده بود.. و  ساعت 22 شب جمعه  توکل مولایی به دلق پوش زنگ زد گفت  حاجی  فرهاد فتنه به صورت کامل خنثی شد  وتمام فتنه ها انتخابات آستارا متلاشی شدند دیگر آستارا و فرزندان استارا  می توانندآسوده بخوانند و رسما  ولی دادشی با یک هفته  فعالیت اطلاعاتی و سایبری و تلگرامی  از چهر صد نفر طرفدار به 14 هزاررسید   کسی درخواب نمیدید وینماینده شود... یک هفته قبل گروه سایبری اتاق فکر  دلق پوش با تبلیغات فرزندان  آستارا  کلا  حدیرنیاکه رای اولی بود نابودش کرد و بقیه را بکلی متلاشی کرد..... بله  انتخابات  مهندسی شده بدون  دخالت   دولت... یعنی حدود 25 سرمایه دار  دربرابر مرحبا  10 هزاررای قسم خورده مرحبا بود  که هرکس بود یکی رای نمی آورد ...با خریدرای علنی ..... اما ده هزار رای متعلق وپاک به  مرحبا بود .... در این میان حدود چندین هزاررای  ننه کران ونمین  و تالش درآستارا  در ابهاماست اگرکد ملی رای دهندگان آستارابررسی شود بالای   12 هزاررای ساکن آستارا نیستند  و کدملی شهرستانهای دیگر است


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازداشت مردی که سگی را به قصد کشت زد +عکس

تاریخ:دوشنبه 3 اسفند 1394-01:26 ب.ظ

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از بازداشت عامل حیوان آزاری در استان گلستان خبر داد که فیلم آن روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد.

سرهنگ حمیدرضا خیلدار با اشاره به اینکه بعد از ظهر روز گذشته در تلگرام فیلم دردناکی آزار و اذیت سگ را دیدم، گفت: بلافاصله با پلیس امنیت استان گلستان صحبت کردم و با ردیابی صورت گرفته متوجه شدیم که این فیلم مربوط به شهر کلاله استان گلستان است.

بازداشت مردی که سگی را به قصد کشت زد +عکس

او با بیان اینکه با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان به منظور اخذ هرچه سریعتر دستور قضایی تماس گرفته شد، گفت: در کمتر از 24 ساعت فرد متخلف دستگیر شد و سگی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود تحت تیمار قرار گرفته تا به زندگی بازگردد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ۳ نفر در خودرو حضور داشتند، گفت: عامل اصلی ضارب است که حکم علیه او صادر خواهد شد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز درخواست اشد مجازات برای این فرد دارد چون با انتشار فیلم آزار و اذیت سگ، باعث تشویش اذهان عمومی شده و روحیه شهروندان را جریحه دار کرده است.

خیلدار با بیان اینکه از دادستان شهرستان کلاله نیز خواستار برخورد قاطع بوده‌ایم، گفت: نسبت به آنچه که در فضای مجازی متخلفین اقدام به انتشار فیلم می‌کنند جرایم آنها چندین برابر تخلفاتی است که در خفا صورت می‌گیرد چون با انتشار فیلم در فضای مجازی متخلفین دیگر را نسبت به تخلف جری می‌کنند و این اقدام به نوعی دهن کجی به قانون محسوب می‌شود. در حالی که متخلفین نمی‌توانند هر کاری که دلشان بخواهد انجام دهند زیرا سازمان حفاظت محیط زیست سریعا آنها را شناسایی کرده و برخورد قاطعی با آنها خواهد داشت.


شکست ائتلاف اصلاح طلبان با 3 لیست

تاریخ:دوشنبه 3 اسفند 1394-01:19 ب.ظ

اصلاح طلبان که قرار بود با یک لیست در انتخابات حاضر شوند، امروز سه لیست در گردونه دارند؛ لیستی که حتی برخی یاران قرضی آن مانند مطهری نه تنها لیست جداگانه می دهد بلکه حتی حاضر نیست سرلیست اصلاح طلبان را در لیست خود جای دهد.

چند لیستی... این روزها معضل بزرگ آنهاست؛ کسانی تا دیروز از حضور با یک لیست واحد در انتخابات صحبت می کردند، این روزها درگیر نه تنها به یک لیست ائتلافی نرسیدند، در نهایت سه لیست جداگانه انتخابات مجلس ارائه کردند.

اصلاح طلبان ماه‌ها پیش از انتخابات درباره رسیدن به ائتلاف صحبت می کردند و حتی ائتلاف آنها خیلی زودتر از جریان رقیب برای انتخابات شکل گرفت؛ ائتلافی که فرازو نشیب های زیادی را برای جمع کردن اصلاح طلبان زیر یک چتر، طی کرد.

سرلیستی عارف، سهم گروه های مختلف اصلاح طلب از لیست، نوع تعامل با طرفداران دولت و ... تنها چند نمونه از مشکلاتی بود که اصلاح طلبان با آن روبرو بودند؛ مشکلاتی که محمدرضا عارف و دیگر اعضای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، چندان در حل آن موفق نبودند.

نزدیک شدن به ایام انتخابات، مشکلاتی نظیر سرلیستی عارف را کم‌رنگ تر و یکی از مشکلات را برای اصلاح طلبان پررنگ‌تر می کرد؛ بحرانی که در این ایام بیشتر اصلاحات را آزار می دهد «بحران چند لیستی!» است.

ائتلاف اصلاح طلبان و لیست واحد در سایه روشن!

تاریخ ماه های ابتدایی سال 94 را نشان می دهد؛ اصلاح طلبانی که خود را عامل پیروزی حسن روحانی در انتخابات سال 92 می دانند، در فکر برنامه ریزی برای پیروزی در انتخابات مجلس دهم هستند.

«ائتلاف» و ارائه «لیست واحد» یکی از جدی ترین شعارهای اصلاح طلبان در راه رسیدن به انتخابات مجلس بود؛ آنها با سعی داشتند با این راهکار جریان مقابل را که عملا در آن زمان هنوز اقدامی برای رسیدن به وحدت انجام نداده بود، تحت تاثیر قرار دهند.

محمد رضا عارف که چند بعد به ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان رسید، در خرداد ماه سال 94 از لزوم اجماع  اصلاح طلبان و حامیان دولت برای رسیدن به لیست واحد گفت؛ «من واژه ائتلاف را برای آن مقطع به کار می برم، اگر در سال 92 به صورت اختیار این ائتلاف اتفاق افتاد و نتیجه را دیدیم، برای سال 94 ضرورت است؛ ما ضرورت اجماع را داریم نه ائتلاف.»

عارف تصریح کرد: «اجماع کامل اصلاح‌طلبان راهبرد دیگری است که مورد نظر است و اصلاح‌طلبان باید با یک لیست واحد در انتخابات مجلس حاضر شوند.»

عارف امیدوارانه سخن می گفت و جریان اصلاحات نیز تلاش می کرد جریان های مختلف اصلاح طلب و حامیان دولت را مایل به ائتلاف با یکدیگر نشان دهند؛ اما نزدیک شدن به ایام انتخابات، تردیدها را در بین این جریان بیشتر کرد.

اولین زمزمه های اختلاف میان اصلاح طلبان درباره سرلیستی عارف پیش آمد؛ برخی جریان های نزدیک به کارگزاران سازندگی سرلیستی عارف در فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان را قبول نداشتند.

غلامحسین کرباسچی به عنوان دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در میان اصلاح طلبان جریانی را راهبری می کرد که علاقه ای به پررنگ شدن نقش عارف در میان اصلاح طلبان نداشت؛ اما تنش در بین اصلاح طلبان نبود.

با نزدیک شدن به ایام انتخابات جمع کردن اصلاح طلبان با مواضع مختلف بعلاوه حامیان دولت به یکی از دردسرهای جدید جریان اصلاحات تبدیل شد؛ در این میان حامیان دولت به دلیل آنچه خود «داشتن محبوبیت به دلیل اقدامات مثبت دولت» می خواندند، تقاضای نقش پررنگ تری در لیست ائتلافی داشتند.

با تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در اواخر مهرماه سال جاری، مشخص شد که سهم حامیان دولت آنطور که انتظار می رفت در روند تصمیم گیری اصلاح طلبان برای انتخابات پررنگ نیست و در مقابل چهره های رادیکال اصلاح طلب نقش پررنگ تری در شورای عالی دارند.

همین موضوع زمزمه های جدایی یکی از سه ضلع، حامیان دولت، معتدلین و اصلاح طلبان را کلید زد؛ جدایی ای که نشان می داد ائتلاف اصلاح طلبان و دو جریان دیگر، چندان با دوام نیست.

جدایی اعتدال و مستقل ‌ها از اصلاحات؛ انشقاق عمیق!

«حزب اعتدال و توسعه در انتخابات لیست جداگانه می دهد...»؛ این اظهارات دهقان فعال ترین چهره حزب اعتدال و توسعه است، که از همان ابتدا نشان می داد که حزب نزدیک به حسن روحانی تمایلی به حضور در کنار اصلاح طلبان و ائتلاف با آنها ندارد.

روند جدایی حزب اعتدال و توسعه از اصلاح طلبان خیلی اما با نزدیک شدن به ایام انتخابات سریع تر شد و بعد از برگزاری اولین جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، نماینده حزب دیگر در جلسات شرکت نکرد.

دهقان بهمن ماه امسال نیز تاکید کرد که حزب اعتدال و توسعه در انتخابات لیست جداگانه خواهد داد.

در این اصلاح طلبان که سعی می کردند حامیان دولت را به لیست خود اضافه کنند به چهره هایی نظیر علی مطهری نزدیک شده و رایزنی ها برای قرار دادن وی در لیست آغاز شد.

در حالی که قرار گرفتن مطهری در لیست اصلاح طلبان قطعی شد، وی رسما لیست مستقل صدای ملت را برای انتخابات مجلس بر روی کانال تلگرامی خود قرار داد؛ لیستی که خبری از حضور محمد رضا عارف، سرلیست اصلاح طلبان در آن نبود.

مطهری هم چندی قبل تاکید کرده بود که «صدای ملت با هیچ گروه اصلاح‌طلب یا اصولگرا ائتلاف نکرده است»

سه ضلعی شدن لیست اصلاح طلبان

جریان اصلاحات این روزها با مشکلی جدی برای وزن دادن به لیست خود روبرو است، لیستی که افرادی نظیر علی مطهری را می توان یار قرضی آن نامید؛ یاری که نه تنها حاضر نیست عارف را در لیست انتخاباتی جداگانه اش قرار دهد بلکه حتی در همایش معرفی کاندیداهای این جریان نیز شرکت نمی کند.

از سوی دیگر اصلاح طلبان با وام گرفتن از چهره های نزدیک به دولت مانند جلالی و نعمتی و قرار دادن آنها در لیست نشان دادند که ظرفیت تکمیل لیست 30 نفره برای انتخابات را ندارند و حتی حاضرند برای تکمیل شدن این لیست از افرادی که سابقه اصولگرایی دارند نیز استفاده کنند.

حال اصلاح طلبان در آستانه انتخابات با یک معضل جدی مواجه اند؛ معضل وجود سه لیست جداگانه با تابلوی اصلاح طلبی است که هر کدام دلیل وجود چهره های شاخص می توانند خود را اصلاح طلب و حامی واقعی دولت نشان دهند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این انشقاق در میان اصلاح طلبان می تواند آنها به صندلی ها سبز بهارستان برساند یا نتیجه انتخابات مجلس هشتم برای آنها تکرار خواهد شد.


گستاخی دوباره الجبیر: شیخ نمر مثل بن‌لادن تروریست بود/ او عضو می‌گرفت و دست به عملیات قتل می‌زد

تاریخ:دوشنبه 3 اسفند 1394-01:16 ب.ظ

وزیر خارجه عربستان تصریح کرد: هیچ کس به جز مردم عربستان حق ندارد از دستگاه قضایی کشور انتقاد کند.

 عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان گفت: دادگاه‌های ما در عربستان مستقل عمل می‌کنند. ما کشوری دارای حاکمیت هستیم و دستگاه قضایی داریم. از دیگر کشورها انتظار داریم که به نظام قضایی ما احترام بگذارند همانطور که ما به نظام‌های قضایی دیگر احترام می‌گذاریم.

وی افزود: بسیاری از مسائلی که مورد انتقاد قرار گرفته به دلیل بدفهمی است. بسیاری از مسائلی هم هست که افراد بدون اینکه اول واقعیت را بدانند در مورد آن به نتیجه گیری می‌پردازند و به اطلاعات کامل استناد نمی‌کنند. حقیقت این است که هیچ کس جز مردم عربستان حق ندارد از دستگاه قضایی ما انتقاد کند.

الجبیر درباره اعدام شهید نمر باقر النمر، روحانی معروف شیعه عربستان و 47 متهم دیگر مدعی شد: نمر "تروریست" بود همانطور که اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده اینگونه بود. وی اقدام به عضوگیری و حمایت مالی می‌کرد و دست به عملیات قتل می‌زد. اقدامات وی منجر به کشته شدن تعدادی از نیروهای امنیتی عربستان شد.

وی افزود: آنها تروریست بودند و محاکمه شدند. روند محاکمه برای عموم و رسانه‌ها مشخص بود. محاکمه در سه مرحله صورت گرفت. از جمله محکوم شدگان، مسئول حمله به کنسولگری آمریکا در جده بوده و برخی مسئول انفجارهای ریاض در سال 2003 بودند که همگی تروریست بودند.

الجبیر ادامه داد: ما در عربستان حکم اعدام داریم همانگونه که آمریکا نیز حکم اعدام دارد و معتقد نیستم که افراد در آنجا درباره موضوع اعدام هول و وحشت داشته باشند یا جنجالی درباره این مساله وجود داشته باشد.

وی درباره موضع داعش نیز گفت: داعش از هر جایی به عضوگیری می‌پردازد. سال گذشته پنج بار به ما حمله کرد. ابوبکر بغدادی، رهبر داعش می‌خواهد بر عربستان، مکه و مدینه سیطره یابد. صراحتا باید بگویم که آن‌ها دشمنان ما هستند. هیچ چیز در دین اسلام وجود ندارد که کشتن بی‌گناهان را توجیه کند. اینکه می‌گویند آن‌ها عربستانی هستند و یا ایدئولوژی خود را از عربستان می‌گیرند موجب نارضایتی و خشم ماست.

الجبیر گفت: تعدادی زیادی تبعه خارجی در عربستان هستند و بسیاری از آن‌ها مسلمان نیستند. ما کشوری داریم که با روی باز از جهانیان استقبال می‌کند. بله ما محافظه کار هستیم اما علیه کسی خصمانه عمل نمی‌کنیم.

وی درباره یمن نیز گفت: سلاح‌های سنگین و موشک‌های بالستیکی که در اختیار شبه نظامیان در یمن بود خطری واضح و آشکار علیه عربستان بود. "دولت مشروع یمن" از ما درخواست کمک کرد ما نیز قبول کردیم. جنگ یمن اختیاری نبود بلکه ضروری بود.

وی مدعی شد: "دولت یمن" در حال حاضر کنترل 75 درصد مناطق را در دست دارد اما هیچ کس نمی‌تواند پیش بینی کند چه زمانی عملیات در آنجا به پایان می‌رسد.

الجبیر ادعا کرد: بسیاری از اخبار درباره کشته شدن غیرنظامیان در حملات ما بزرگ جلوه داده می‌شود. ما بسیار در حملات خود محتاط عمل می‌کنیم و عملیات هوایی خود را همواره با تصاویر و صوت ثبت می‌کنیم. ما همواره بر لزوم کاهش تلفات انسانی تأکید کرده‌ و در صورت وقوع یک اشتباه اعتراف و به تحقیقات پرداخته‌ایم.


ریشه یابی علت اظهارنظر عجیب رفسنجانی روایتی از یک جنگ پنهان/ هاشمی رای بیشتری دارد یا روحانی؟!

تاریخ:دوشنبه 3 اسفند 1394-01:16 ب.ظ

اظهارات هاشمی رفسنجانی به وضوح نادرست است؛ چراکه اولا آمار نشان می دهد، روحانی اگرچه نفر اول نظرسنجی ها نبود، اما از همان ابتدا هم تا این حد در جایگاه نازلی قرار نداشت.

در ثانی، به محض رد صلاحیت هاشمی - چند هفته قبل از انتخابات - حمایت او از روحانی "اظهر من الشمس" بود و این گونه نیست که در هفته آخر، ناگهان از روحانی اعلام حمایت کرده باشد.

دلیل سوم اینکه، رای به روحانی دلایل دیگری به جز حمایت هاشمی داشت که از جمله آن وعده های اقتصادی روحانی و عدم ائتلاف اصولگرایان بود.

فارغ از این موضوع، اظهارات عجیب هاشمی، احتمالا با انتخابات پیش رو مرتبط است.

واقعیت آن است که در انتخابات مجلس خبرگان در هفتم اسفندماه، فارغ از لیست های انتخاباتی، رقابتی نامحسوس میان هاشمی و روحانی نیز وجود دارد.

پایین تر قرار گرفتن هر یک از این دو از دیگری تبعات خاص خود را دارد و طبیعتا کسی مثل هاشمی هرگز خواهان قرار گرفتن نامش پایین تر از روحانی نیست.

روایتی از یک جنگ پنهان/ هاشمی رای بیشتری دارد یا روحانی؟!
در برخی پوسترهای طراحی شده توسط حامیان دولت، روحانی به عنوان سرلیست شناخته شده است نه هاشمی

به نظر می رسد رقابت این دو به حامیان دولت نیز کشیده شده؛ در حالی که در ارزیابی های اولیه، نام هاشمی رفسنجانی به عنوان سرلیست حامیان دولت در انتخابات خبرگان دیده می شد، اکنون برخی رسانه های رسمی و غیررسمی حامی دولت، تصویر روحانی را بالاتر از هاشمی و در جایگاه سرلیست قرار داده اند!

حال باید منتظر ماند و دید واکنش حامیان هاشمی به این اقدام چیست و آیا باید انتظار انتشار لیست های گرافیکی دیگری با سرلیستی هاشمی را هم داشته باشیم؟


گردش 180 درجه‌ای ظرف 2 سال رییس دفتر علامه مصباح: حداد عادل وارد نهر شور شده است/ آقاتهرانی: چطور می‌توان حداد را به عنوان گزینه بررسی کرد؟!

تاریخ:دوشنبه 3 اسفند 1394-01:15 ب.ظ

محوریت ویژه جبهه پایداری و پس از آن جمعیت ایثارگران در تهیه لیست ائتلاف و سهم غیرواقعی گروه های اصولگرایی در آن، باعث رانده شدن بسیاری از اصولگرایان شد. با این حال، تهیه کنندگان لیست اصولگرایان اخیرا قدم دیگری نیز برداشته اند و با عبور از موضوع حل نشده ترکیب اعضای ائتلاف، به تبلیغ بی سابقه برای "رای دادن به تمای لیست" پرداخته اند.

غلامعلی حداد عادل، هرگونه کم و کاستی در رای دادن به تمامی اعضای لیست را تقبیح کرده است. از نگاه این کاندیدای بالقوه ریاست مجلس دهم، "رای ندادن به تمام لیست 30 نفره"، به هر شکل و صورت ممکن حتی رای دادن به بخشی از لیست به همراه تعداد دیگری از کاندیداها، رای به رقیب او محسوب می‌شود!همپا با این اظهارات، مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری هم که جریان متبوع او به تنهایی حدود نیمی از کاندیداهای لیست ائتلاف را تشکیل می‌دهد، فرآیند شکل گیری این این ائتلاف را "قشنگ و مدیریت شده‌" توصیف کرد.

او گفت: "ما دور هم جمع شدیم تا بتوانیم اجتماع قشنگ و مدیریت شده‌ای از اصول‌گرایان را شکل دهیم." آقاتهرانی همچنین از "خودمحوری و خیانت" در صورت "کنار نرفتن" به نفع نامزدهای منتخب حرف زد و گفت: "از دیدگاه اسلام، وقتی دو نفر نامزد شدند، باید نگاه کنند کدام‌یک از آنها صالح‌تر است. اگر نروند کنار خیانت کرده‌اند. بعضی خیال می‌کنند اگر خودشان روی صندلی ننشینند همه چیز به هم می‌خورد، به خدا به هم نمی‌خورد و هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. خوب نیست آدم خود محور باشد."

اظهارات آقاتهرانی و تاکید ویژه او روی "وحدت" و همراهی با لیستی که جریان او سهم عمده اش را در اختیار دارد، در حالی است که وی دو سال پیش در همین روزها، و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 92 هرگونه وحدت میان اصولگرایان را رد کرده بود.

آقاتهرانی بهمن ماه 91 در پاسخ به امکان حمایت جبهه پایداری از حداد عادل در انتخابات 92 گفته بود: "آقای حداد انسان خوبی است و در شرایط فتنه هم ساکت نبوده و موضع گیری هایی کرده است. جبهه پایداری به دنبال این است که فرد اصلح را در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کند اما وقتی آقای حداد با دیگران نشسته و ائتلاف کرده چطور می توان او را به عنوان گزینه بررسی کرد."

اشاره او به ائتلاف سه نفره، حداد عادل، قالی باف و ولایتی بود که جبهه پایداری در آن نقش آفرینی نداشت.در همان روزها، حجت الاسلام جلالی، رییس دفتر آیت الله مصباح و عضو جبهه پایداری هم با تمسخر ائتلاف سه نفره مذکور گفته بود: "آقای حدادعادل هم اکنون به ائتلاف ۱+۲ که با پیوستن لاریجانی و پورمحمدی امروز ۱+۴ تبدیل شده است پیوسته علاوه براین ممکن است این ائتلاف تا ۱۲ نفر ادامه پیدا کند!"

جلالی بررسی گزینه "حداد عادل" در میان گزینه های جبهه پایداری را قویا رد کرده و گفته بود: "اگر یک قاشق داروی تلخ را در ظرف عسل بریزیم این عسل دیگر قابل استفاده نخواهد بود به نظر من آقای حدادعادل نیز آب شیرین و گوارایی بود که وارد نهر شوری شد که دیگر قابل استفاده نیست."

چندی بعد آقاتهرانی، پس از نهایی شدن گزینه جبهه پایداری در انتخابات که بدون هیچ گونه ائتلافی با سایر اصولگرایان انجام شده بود، هرگونه احتمال کنار کشیدن نامزد نهایی خود در جهت ائتلاف با اصولگرایان را رد کرده بود.

او با رد احتمال شکسته شدن آرای کاندیدای اصولگرا به دلیل تعدد نامزدهای انتخابی اصولگرا، حرف آخر جبهه پایداری را این گونه بیان کرده بود که "ما به دنبال کاندیدای اصلح بودیم که آن را پیدا کرده‌ایم."

اکنون ابهام جدی و قابل بحثی در خصوص تحول ناگهانی جبهه پایداری و تغییر ایدئولوژی آنها درباره "وحدت" به وجود آمده است. آنها دو سال پیش نه تنها هرگونه وحدتی میان اصولگرایان را رد می کردند بلکه با تاکید بر حمایت از گزینه "اصلح" اساسا موضوع ائتلاف را ضروری نمی دانستند. جبهه پایداری در آن سال، حتی شخص حداد عادل را به دلیل ائتلاف با بخش دیگری از اصولگرایان به طور کامل کنار زده بود!

شاید پاسخ این ابهام را با توجه به یکی از مواضع دو سال پیش دبیرکل جبهه پایداری و ترکیب کنونی لیست ائتلاف مدنظر آنها یافت.  آقاتهرانی در آن سال تنها یک شرط را برای وحدت با سایر اصولگرایان قابل پذیرش می دانست. او ابتدا تاکید کرده بود که نامزد نهایی جبهه پایداری کاندیای اصلح است و هرگونه تردید و بحث بر سر این موضوع را نمی پذیرفت و سپس امکان وحدت را این گونه محتمل دانسته بود: "امیدواریم که جمعیت اصولگرایان به سمت انتخاب کاندیدای اصلح جهت‌گیری کنند."

به بیان دیگر، جبهه پایداری صرفا در صورتی که دیگر اصولگرایان از کاندیدای آنها حمایت می کردند و تصمیم انفرادی این جریان را می پذیرفتند، حاضر به وحدت بود!

اکنون پس از دو سال، جبهه پایداری قاطعانه از لیستی حمایت می کند که شاید در صورت نبود فرآیند وحدت نیز کم و بیش به همین لیست می‌رسید. در این شرایط طبیعی است که این جریان سیاسی در حمایت بی چون و چرا از این ائتلاف و فلسفه بافی درباره لزوم رای دادن به این لیست تردیدی به خود راه ندهد.


دیدار و كمك مهندس پاك بین و حاج آقا تیموری و ریس و اعضا ستاد آیت الله قربانی از آسایشگاه معلولین صداقت آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هفت هزار مردم آستارا در سخنرانی مرحبا در حكیم نظامی

تاریخ:شنبه 1 اسفند 1394-11:44 ب.ظ

هفت هزار مردم آستارا در سخنرانی مرحبا در حكیم نظامی  

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات